Vaccinmaker Moderna onderuit op Wall Street na kostenmaatregelen
NEW YORK (ANP) - Moderna ging donderdag 15 procent onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De biotechnoloog wil zijn onderzoeksbudget met ongeveer 20 procent verlagen om kosten te besparen. Vorige maand verlaagde Moderna al de verkoopverwachtingen voor dit jaar door tegenvallende verkopen van zijn coronavaccin in Europa en de toegenomen concurrentie in de Verenigde Staten. Moderna wil nu zijn uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling van nieuwe medicijnen in de komende drie jaar verlagen met 1,1 miljard dollar. Ook werd de doelstelling om break-even te draaien opgeschoven van 2026 naar 2028.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de opmars een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 40.925 punten en de brede S&P 500-index steeg een fractie tot 5555 punten. De Nasdaq verloor 0,1 procent tot 17.376 punten. De techgraadmeter won een dag eerder ruim 2 procent, geholpen door flinke koerswinsten in de chipsector.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat de wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering zijn uitgekomen op 230.000, dat was iets meer dan voorzien. Daarnaast werd bekendgemaakt dat de producentenprijzen in de VS in augustus met 1,7 procent zijn gestegen, gelijk aan de verwachtingen. De prijzen die fabrikanten voor hun goederen vragen kunnen invloed hebben op de inflatie, omdat ze worden doorberekend aan afnemers.
Rente
Woensdag bleek al dat de inflatie in de VS vorige maand is afgekoeld tot 2,5 procent. Daarmee is de kans groter dat de Federal Reserve volgende week de rente voor het eerst in jaren verlaagt om de economie te steunen. In het eurogebied verlaagde de Europese Centrale Bank donderdag al de rente voor de tweede keer dit jaar.
Eli Lilly steeg 0,2 procent. De farmaceut gaat 1,8 miljard dollar investeren in Ierland om de productie van zijn medicijn tegen Alzheimer en de medicijnen voor gewichtsverlies en diabetes op te schroeven.
5 dollarmenu
McDonald's klom 0,2 procent. De fastfoodketen blijft voorlopig het speciale 5 dollarmenu op de Amerikaanse thuismarkt aanbieden. McDonald's, dat kampt met tegenvallende verkopen door prijsverhogingen, introduceerde die aanbieding eerder dit jaar om meer klanten te lokken.
De euro was 1,1033 dollar waard, tegen 1,1011 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 68,28 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 17,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
2 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
23 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
1 dag geleden