Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaccinmaker Moderna onderuit op Wall Street na kostenmaatregelen

Vaccinmaker Moderna onderuit op Wall Street na kostenmaatregelen

NEW YORK (ANP) - Moderna ging donderdag 15 procent onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De biotechnoloog wil zijn onderzoeksbudget met ongeveer 20 procent verlagen om kosten te besparen. Vorige maand verlaagde Moderna al de verkoopverwachtingen voor dit jaar door tegenvallende verkopen van zijn coronavaccin in Europa en de toegenomen concurrentie in de Verenigde Staten. Moderna wil nu zijn uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling van nieuwe medicijnen in de komende drie jaar verlagen met 1,1 miljard dollar. Ook werd de doelstelling om break-even te draaien opgeschoven van 2026 naar 2028.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de opmars een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 40.925 punten en de brede S&P 500-index steeg een fractie tot 5555 punten. De Nasdaq verloor 0,1 procent tot 17.376 punten. De techgraadmeter won een dag eerder ruim 2 procent, geholpen door flinke koerswinsten in de chipsector.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat de wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering zijn uitgekomen op 230.000, dat was iets meer dan voorzien. Daarnaast werd bekendgemaakt dat de producentenprijzen in de VS in augustus met 1,7 procent zijn gestegen, gelijk aan de verwachtingen. De prijzen die fabrikanten voor hun goederen vragen kunnen invloed hebben op de inflatie, omdat ze worden doorberekend aan afnemers.

Rente

Woensdag bleek al dat de inflatie in de VS vorige maand is afgekoeld tot 2,5 procent. Daarmee is de kans groter dat de Federal Reserve volgende week de rente voor het eerst in jaren verlaagt om de economie te steunen. In het eurogebied verlaagde de Europese Centrale Bank donderdag al de rente voor de tweede keer dit jaar.

Eli Lilly steeg 0,2 procent. De farmaceut gaat 1,8 miljard dollar investeren in Ierland om de productie van zijn medicijn tegen Alzheimer en de medicijnen voor gewichtsverlies en diabetes op te schroeven.

5 dollarmenu

McDonald's klom 0,2 procent. De fastfoodketen blijft voorlopig het speciale 5 dollarmenu op de Amerikaanse thuismarkt aanbieden. McDonald's, dat kampt met tegenvallende verkopen door prijsverhogingen, introduceerde die aanbieding eerder dit jaar om meer klanten te lokken.

De euro was 1,1033 dollar waard, tegen 1,1011 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 68,28 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 17,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

30 minuten geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

1 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

1 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

1 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

1 uur geleden
Scheepvaartorganisatie IMO: 1500 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.

3 uur geleden