Vaccinmaker Moderna onderuit op Wall Street na kostenmaatregelen
NEW YORK (ANP) - Moderna ging donderdag 15 procent onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De biotechnoloog wil zijn onderzoeksbudget met ongeveer 20 procent verlagen om kosten te besparen. Vorige maand verlaagde Moderna al de verkoopverwachtingen voor dit jaar door tegenvallende verkopen van zijn coronavaccin in Europa en de toegenomen concurrentie in de Verenigde Staten. Moderna wil nu zijn uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling van nieuwe medicijnen in de komende drie jaar verlagen met 1,1 miljard dollar. Ook werd de doelstelling om break-even te draaien opgeschoven van 2026 naar 2028.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de opmars een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 40.925 punten en de brede S&P 500-index steeg een fractie tot 5555 punten. De Nasdaq verloor 0,1 procent tot 17.376 punten. De techgraadmeter won een dag eerder ruim 2 procent, geholpen door flinke koerswinsten in de chipsector.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat de wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering zijn uitgekomen op 230.000, dat was iets meer dan voorzien. Daarnaast werd bekendgemaakt dat de producentenprijzen in de VS in augustus met 1,7 procent zijn gestegen, gelijk aan de verwachtingen. De prijzen die fabrikanten voor hun goederen vragen kunnen invloed hebben op de inflatie, omdat ze worden doorberekend aan afnemers.
Rente
Woensdag bleek al dat de inflatie in de VS vorige maand is afgekoeld tot 2,5 procent. Daarmee is de kans groter dat de Federal Reserve volgende week de rente voor het eerst in jaren verlaagt om de economie te steunen. In het eurogebied verlaagde de Europese Centrale Bank donderdag al de rente voor de tweede keer dit jaar.
Eli Lilly steeg 0,2 procent. De farmaceut gaat 1,8 miljard dollar investeren in Ierland om de productie van zijn medicijn tegen Alzheimer en de medicijnen voor gewichtsverlies en diabetes op te schroeven.
5 dollarmenu
McDonald's klom 0,2 procent. De fastfoodketen blijft voorlopig het speciale 5 dollarmenu op de Amerikaanse thuismarkt aanbieden. McDonald's, dat kampt met tegenvallende verkopen door prijsverhogingen, introduceerde die aanbieding eerder dit jaar om meer klanten te lokken.
De euro was 1,1033 dollar waard, tegen 1,1011 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 68,28 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 17,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geleden