Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaccinmaker Moderna onderuit op Wall Street na kostenmaatregelen

Vaccinmaker Moderna onderuit op Wall Street na kostenmaatregelen

NEW YORK (ANP) - Moderna ging donderdag 15 procent onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De biotechnoloog wil zijn onderzoeksbudget met ongeveer 20 procent verlagen om kosten te besparen. Vorige maand verlaagde Moderna al de verkoopverwachtingen voor dit jaar door tegenvallende verkopen van zijn coronavaccin in Europa en de toegenomen concurrentie in de Verenigde Staten. Moderna wil nu zijn uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling van nieuwe medicijnen in de komende drie jaar verlagen met 1,1 miljard dollar. Ook werd de doelstelling om break-even te draaien opgeschoven van 2026 naar 2028.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de opmars een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 40.925 punten en de brede S&P 500-index steeg een fractie tot 5555 punten. De Nasdaq verloor 0,1 procent tot 17.376 punten. De techgraadmeter won een dag eerder ruim 2 procent, geholpen door flinke koerswinsten in de chipsector.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat de wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering zijn uitgekomen op 230.000, dat was iets meer dan voorzien. Daarnaast werd bekendgemaakt dat de producentenprijzen in de VS in augustus met 1,7 procent zijn gestegen, gelijk aan de verwachtingen. De prijzen die fabrikanten voor hun goederen vragen kunnen invloed hebben op de inflatie, omdat ze worden doorberekend aan afnemers.

Rente

Woensdag bleek al dat de inflatie in de VS vorige maand is afgekoeld tot 2,5 procent. Daarmee is de kans groter dat de Federal Reserve volgende week de rente voor het eerst in jaren verlaagt om de economie te steunen. In het eurogebied verlaagde de Europese Centrale Bank donderdag al de rente voor de tweede keer dit jaar.

Eli Lilly steeg 0,2 procent. De farmaceut gaat 1,8 miljard dollar investeren in Ierland om de productie van zijn medicijn tegen Alzheimer en de medicijnen voor gewichtsverlies en diabetes op te schroeven.

5 dollarmenu

McDonald's klom 0,2 procent. De fastfoodketen blijft voorlopig het speciale 5 dollarmenu op de Amerikaanse thuismarkt aanbieden. McDonald's, dat kampt met tegenvallende verkopen door prijsverhogingen, introduceerde die aanbieding eerder dit jaar om meer klanten te lokken.

De euro was 1,1033 dollar waard, tegen 1,1011 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 68,28 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 17,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen voor 7,8 miljard

AMSTERDAM (ANP) - Het aan de Amsterdamse aandelenbeurs genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen door een investeringsconsortium met onder meer investeringsmaatschappij Advent International en pakketbezorger FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro, werd maandag bekendgemaakt.

12 minuten geleden
Oproep tot opstappen handelsminister VS om contacten Epstein

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden wil dat de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zijn functie neerlegt over diens vermeende contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Afgevaardigde Thomas Massie deed de oproep in een interview met CNN.

20 minuten geleden
Uber gebruikt technologie Adyen voor Uber-kiosken op vliegvelden

AMSTERDAM (ANP) - Uber komt wereldwijd met eigen Uber-kiosken die draaien op technologie van het Nederlandse Adyen. Ze komen onder meer op grote luchthavens en in hotels. Om dit mogelijk te maken breiden de Amerikaanse taxi-app en het betalingsbedrijf hun samenwerking uit, werd maandag naar buiten gebracht.

44 minuten geleden
Nikkei op record na verkiezingswinst Japanse premier Takaichi

TOKIO (ANP/AFP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag flink gestegen na de verkiezingsoverwinning van de Japanse premier Sanae Takaichi. Haar regeringscoalitie heeft volgens de Japanse publieke omroep NHK een tweederdemeerderheid behaald in het Lagerhuis van het parlement, bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen.

47 minuten geleden
Dsm-firmenich verkoopt diervoedingstak voor 2,2 miljard aan CVC

KAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediƫnten en vitamines voor diervoeding ter waarde van 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Na het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) richt het Nederlands-Zwitserse bedrijf zich alleen nog op grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen voor consumenten. CVC en dsm-firmenich zijn beide genoteerd in de Amsterdamse AEX-index.

1 uur geleden
ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

18 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

22 uur geleden