UNRWA: 100 dagen van massale sterfte en verwoesting in Gaza
GAZA-STAD (ANP) - Zondag duurt de oorlog in de Gazastrook honderd dagen en volgens de baas van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) Philippe Lazzarini waren het honderd dagen van "massale sterfte, verwoesting, ontheemding, honger, verlies en rouw". Hij spreekt van "een schandvlek op onze gedeelde menselijkheid".
Lazzarini heeft een bezoek gebracht aan Gaza en zegt dat een hele generatie van kinderen "getraumatiseerd" is en dat het jaren duurt om dat te genezen. Hij spreekt van "onmenselijke omstandigheden" en zegt dat ziektes zich daar snel verspreiden. "Ze leven het onleefbare, terwijl de klok snel richting hongersnood tikt."
Ook veroordeelt de UNRWA-baas nog eens de "gruwelijke aanvallen" van Hamas op 7 oktober, toen zo'n 1200 mensen omkwamen en ongeveer 250 mensen werden gegijzeld. "Het zijn honderd dagen van kwelling en angst geweest voor de gijzelaars en hun families."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
2 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
9 uur geleden