Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteit wil diplomatieke reactie België om haatspraak paus

Universiteit wil diplomatieke reactie België om haatspraak paus

BRUSSEL (ANP) - De uitspraak van paus Franciscus in de laatste uren van zijn bezoek aan België zondag dat abortusartsen 'huurmoordenaars' zijn, krijgt een staartje.

In een opiniestuk in De Standaard roept de rector van de Vrije Universiteit Brussel de Belgische regering op de paus diplomatiek ter verantwoording te roepen. Met zijn uitspraak zet de paus namelijk aan tot "het verspreiden van haat", iets wat beslist "een diplomatiek incident waard is". De oproep volgt op reacties van onder meer minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden dat deze woorden "onnodig kwetsend" zijn, en getuigenissen in Belgische media van abortusartsen dat ze doorgaan met hun werk.

Maar volgens de Brusselse rector is er meer aan de hand. Hij noemt het "ongehoord dat een buitenlands staatshoofd - want dat is paus Franciscus - zich het recht toe-eigent om een wet van een ander land aan te vallen. En om artsen die deze wet in de praktijk toepassen, van moord te beschuldigen."

Paus Franciscus heeft voor zijn recente bezoek aan België ook lof toegezwaaid gekregen voor zijn duidelijke veroordeling van het seksueel misbruik in de kerk.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet Zelensky en Europese leiders in Berlijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.

58 minuten geleden
Duitsland bekritiseert Israël om nieuwe nederzettingen Westoever

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

1 uur geleden
In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
CBS: oppositieleidster Machado wil druk VS voor vertrek Maduro

WASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.

2 uur geleden
Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

5 uur geleden
Conferentie buigt zich over internationale vredesmacht voor Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.

5 uur geleden
Frankrijk: Europa wil eerst veiligheidsgaranties van VS

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.

6 uur geleden