Universiteit wil diplomatieke reactie België om haatspraak paus
BRUSSEL (ANP) - De uitspraak van paus Franciscus in de laatste uren van zijn bezoek aan België zondag dat abortusartsen 'huurmoordenaars' zijn, krijgt een staartje.
In een opiniestuk in De Standaard roept de rector van de Vrije Universiteit Brussel de Belgische regering op de paus diplomatiek ter verantwoording te roepen. Met zijn uitspraak zet de paus namelijk aan tot "het verspreiden van haat", iets wat beslist "een diplomatiek incident waard is". De oproep volgt op reacties van onder meer minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden dat deze woorden "onnodig kwetsend" zijn, en getuigenissen in Belgische media van abortusartsen dat ze doorgaan met hun werk.
Maar volgens de Brusselse rector is er meer aan de hand. Hij noemt het "ongehoord dat een buitenlands staatshoofd - want dat is paus Franciscus - zich het recht toe-eigent om een wet van een ander land aan te vallen. En om artsen die deze wet in de praktijk toepassen, van moord te beschuldigen."
Paus Franciscus heeft voor zijn recente bezoek aan België ook lof toegezwaaid gekregen voor zijn duidelijke veroordeling van het seksueel misbruik in de kerk.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
5 uur geleden