Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteit wil diplomatieke reactie België om haatspraak paus

Universiteit wil diplomatieke reactie België om haatspraak paus

BRUSSEL (ANP) - De uitspraak van paus Franciscus in de laatste uren van zijn bezoek aan België zondag dat abortusartsen 'huurmoordenaars' zijn, krijgt een staartje.

In een opiniestuk in De Standaard roept de rector van de Vrije Universiteit Brussel de Belgische regering op de paus diplomatiek ter verantwoording te roepen. Met zijn uitspraak zet de paus namelijk aan tot "het verspreiden van haat", iets wat beslist "een diplomatiek incident waard is". De oproep volgt op reacties van onder meer minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden dat deze woorden "onnodig kwetsend" zijn, en getuigenissen in Belgische media van abortusartsen dat ze doorgaan met hun werk.

Maar volgens de Brusselse rector is er meer aan de hand. Hij noemt het "ongehoord dat een buitenlands staatshoofd - want dat is paus Franciscus - zich het recht toe-eigent om een wet van een ander land aan te vallen. En om artsen die deze wet in de praktijk toepassen, van moord te beschuldigen."

Paus Franciscus heeft voor zijn recente bezoek aan België ook lof toegezwaaid gekregen voor zijn duidelijke veroordeling van het seksueel misbruik in de kerk.

Meer uit Buitenland

Kallas verwacht geen akkoord nieuw sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht niet dat er maandag een akkoord komt over het twintigste EU-sanctiepakket tegen Rusland. Hongarije blokkeert dat. Kallas gaat er niet van uit dat Hongarije maandag zijn standpunt wijzigt, zei de politica voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

11 minuten geleden
Meerdere doden bij droneaanvallen in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker drie mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. In de regio Odesa kwamen twee mensen om bij een droneaanval, aldus gouverneur Oleh Kiper. Drie mensen raakten daar gewond. In het zuiden, bij Zaporizja, kwam een man in de dertig om bij eveneens een droneaanval. In het oostelijke Charkiv kwam een raket neer in een woonwijk. Slachtoffers en schade van die aanval werden niet direct gemeld.

1 uur geleden
Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

4 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

5 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

5 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

7 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

7 uur geleden