Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteit wil diplomatieke reactie België om haatspraak paus

Universiteit wil diplomatieke reactie België om haatspraak paus

BRUSSEL (ANP) - De uitspraak van paus Franciscus in de laatste uren van zijn bezoek aan België zondag dat abortusartsen 'huurmoordenaars' zijn, krijgt een staartje.

In een opiniestuk in De Standaard roept de rector van de Vrije Universiteit Brussel de Belgische regering op de paus diplomatiek ter verantwoording te roepen. Met zijn uitspraak zet de paus namelijk aan tot "het verspreiden van haat", iets wat beslist "een diplomatiek incident waard is". De oproep volgt op reacties van onder meer minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden dat deze woorden "onnodig kwetsend" zijn, en getuigenissen in Belgische media van abortusartsen dat ze doorgaan met hun werk.

Maar volgens de Brusselse rector is er meer aan de hand. Hij noemt het "ongehoord dat een buitenlands staatshoofd - want dat is paus Franciscus - zich het recht toe-eigent om een wet van een ander land aan te vallen. En om artsen die deze wet in de praktijk toepassen, van moord te beschuldigen."

Paus Franciscus heeft voor zijn recente bezoek aan België ook lof toegezwaaid gekregen voor zijn duidelijke veroordeling van het seksueel misbruik in de kerk.

Meer uit Buitenland

Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

51 minuten geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

3 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

3 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

3 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

5 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

5 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

6 uur geleden