
United Airlines vindt losse bouten in Boeing-toestel
WASHINGTON/CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij United Airlines heeft losse bouten gevonden in deurpanelen van het type Boeing dat afgelopen vrijdag een noodlanding moest maken vanwege een losgeschoten paneel, zo maakte United Airlines bekend. Alaska Airlines zegt "losse hardware" gevonden te hebben, zonder te specificeren wat het was.
Het gaat om het Boeing type 737 MAX. De Amerikaanse luchtvaartautoriteiten hielden 171 vliegtuigen van dit type aan de grond nadat Alaska Airlines een noodlanding moest maken in de stad Portland. Het paneel werd teruggevonden in de tuin van een inwoner van Portland.
United Airlines zegt meerdere bouten te hebben gevonden die moesten worden aangedraaid in een tiental vliegtuigen. Alaska Airlines sprak van "enkele vliegtuigen".
Ook Turkish Airlines, Copa Airlines (Panama) en Aeromexico hielden Boeings van het type 737 MAX aan de grond.
Boeing verloor maandag fors op de beurzen in de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft de lichamen geïdentificeerd van de vier doden die Hamas heeft overgedragen. Een van hen is de 22-jarige Nepalese student en boerenknecht Bipin Joshi, van wie nog lange tijd werd gehoopt dat hij in leven was.
35 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft ondanks het staakt-het-vuren op Palestijnen geschoten in het noorden van Gaza. Het leger meldt op X dat de Palestijnen probeerden de gele lijn te passeren, de grens waarachter Israël zich in deze fase van het bestand moet terugtrekken. Volgens de IDF vielen er vijf doden, melden Times of Israel en Al Jazeera.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische geheime dienst opent een onderzoek naar Kremlincriticus Michaïl Chodorkovski. De voormalige olietycoon leeft sinds 2013 in ballingschap en heeft sinds zijn vertrek uit Rusland organisaties gesteund die zich uitspreken tegen het Kremlin. Chodorkovski zou volgens de FSB een terroristische organisatie hebben opgezet en uit zijn op een gewelddadige machtsgreep.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Journalisten van verschillende nieuwsorganisaties hebben aangekondigd dat ze de nieuwe regels van het Pentagon niet accepteren. Het gaat onder meer om The New York Times, NPR, Newsmax en The Guardian. Dat leidt er in principe toe dat de journalisten dinsdag aan het eind van de dag hun toegang kwijtraken.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft nu de kans om een vreedzame machtsoverdracht te bewerkstelligen, aldus Nobelprijswinnares en oppositieleidster María Corina Machado.
6 uur geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, heeft maandag met succes een testvlucht met de raket Starship uitgevoerd vanuit zijn basis in de Amerikaanse staat Texas.
7 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gewaarschuwd voor een doorgaande dreiging van Hamas na het tekenen van een akkoord voor een staakt-het-vuren in Gaza.
8 uur geleden