UNICEF: 1 op de 8 meisjes wereldwijd slachtoffer seksueel geweld
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 370 miljoen meisjes en vrouwen wereldwijd zijn in hun jeugd slachtoffer geworden van verkrachting of seksueel geweld, meldt VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF. Dat is een op de acht meisjes.
Volgens UNICEF is deze analyse van seksueel geweld onder kinderen nog niet eerder gemaakt. De meeste slachtoffers zouden komen uit Sub-Sahara-Afrika, waar 79 miljoen meisjes en vrouwen zijn getroffen (22 procent). In Oost- en Zuidoost-Azië gaat het om 75 miljoen slachtoffers (8 procent), "maar ook in Europa en Noord-Amerika hebben maar liefst 68 miljoen meisjes en vrouwen te maken gehad met seksueel geweld, wat gelijkstaat aan 14 procent van de bevolking". Vooral kinderen in conflictgebieden lopen het risico op seksueel geweld en verkrachtingen.
"Seksueel geweld tegen kinderen veroorzaakt een diep en blijvend trauma", zegt Suzanne Laszlo, directeur van UNICEF Nederland. "Deze cijfers laten zien dat we veel meer moeten doen om dit geweld te stoppen."
De kinderrechtenorganisatie brengt het rapport uit in het kader van Internationale Meisjesdag vrijdag. Maar ook jongens en mannen worden getroffen, benadrukt UNICEF. "Naar schatting hebben 240 tot 310 miljoen jongens en mannen verkrachting of seksueel misbruik meegemaakt tijdens de kindertijd."
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
1 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
4 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
10 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
12 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
12 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
13 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
13 uur geleden