UNICEF: 1 op de 8 meisjes wereldwijd slachtoffer seksueel geweld
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 370 miljoen meisjes en vrouwen wereldwijd zijn in hun jeugd slachtoffer geworden van verkrachting of seksueel geweld, meldt VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF. Dat is een op de acht meisjes.
Volgens UNICEF is deze analyse van seksueel geweld onder kinderen nog niet eerder gemaakt. De meeste slachtoffers zouden komen uit Sub-Sahara-Afrika, waar 79 miljoen meisjes en vrouwen zijn getroffen (22 procent). In Oost- en Zuidoost-Azië gaat het om 75 miljoen slachtoffers (8 procent), "maar ook in Europa en Noord-Amerika hebben maar liefst 68 miljoen meisjes en vrouwen te maken gehad met seksueel geweld, wat gelijkstaat aan 14 procent van de bevolking". Vooral kinderen in conflictgebieden lopen het risico op seksueel geweld en verkrachtingen.
"Seksueel geweld tegen kinderen veroorzaakt een diep en blijvend trauma", zegt Suzanne Laszlo, directeur van UNICEF Nederland. "Deze cijfers laten zien dat we veel meer moeten doen om dit geweld te stoppen."
De kinderrechtenorganisatie brengt het rapport uit in het kader van Internationale Meisjesdag vrijdag. Maar ook jongens en mannen worden getroffen, benadrukt UNICEF. "Naar schatting hebben 240 tot 310 miljoen jongens en mannen verkrachting of seksueel misbruik meegemaakt tijdens de kindertijd."
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
10 uur geleden