
Uitmarkt klaar voor openingsprogramma
AMSTERDAM (ANP) - De Uitmarkt in Amsterdam is na een succesvolle generale repetitie klaar voor het openingsprogramma. Zaterdagavond presenteert Eric Corton op het grote podium op de vijver van het Museumplein een divers programma met onder meer muziek, dans, poƫzie en comedy.
De organisatie van de Uitmarkt verwacht 750 bezoekers tijdens het avondvullende programma Uitmarkt 2021: De Opening. Bezoekers die het programma live bijwonen hebben kaartjes gereserveerd en worden geregistreerd vanwege de coronarichtlijnen.
Tijdens het openingsprogramma zijn er optredens van artiesten en gezelschappen als Douwe Bob, Hans Klok, New Cool Collective, Tania Kross en Het Nationale Ballet. De buitenvoorstelling wordt live uitgezonden op NPO2 tussen 20.20 en 21.20 uur. Tijdens de uitzending wordt geschakeld naar diverse culturele locaties in het hele land. Na de tv-uitzending treedt soulzanger Steffen Morrison op met zijn Band of Brothers.
De Uitmarkt wordt gezien als de landelijke opening van het theaterseizoen. Ook zondag zijn er nog optredens. Dan is het thema musical, Frits Sissing en Romy Monteiro begeleiden de avond. Er zullen voorproefjes worden gegeven van allerlei producties die komend seizoen in de Nederlandse theaters te zien zijn, zoals Titanic, Diana & Zonen, TINA en The Sound of Music. In het kader van het 20-jarig bestaan van de Musical Awards worden een paar musicalprijzen uitgereikt.
Meer uit Entertainment
LONDEN (ANP) - De Britse schrijver Nicholas Evans, beroemd door zijn werk The Horse Whisperer, is op 72-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. De in 1995 gepubliceerde roman werd wereldwijd een enorm succes. Er werden vijftien miljoen exemplaren verkocht van het boek, dat in Nederland werd uitgebracht onder de titel De paardenfluisteraar. Het is in tientallen talen vertaald.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - BNN, dat staat voor Bart's Neverending Network, is maandag 25 jaar geleden opgericht. De publieke omroep werd op 15 augustus 1997 in het leven geroepen door Bart de Graaff, Gerard Timmer, Willem de Bois en Frank Timmer. Na de fusie van BNN en VARA staat de omroep inmiddels al een aantal jaar bekend als BNNVARA.
2 jaar geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Conservatieve media in Iran prijzen de man die vrijdag de schrijver Salman Rushdie heeft neergestoken. Rushdie kampt sinds 1988 met bedreigingen vanwege zijn boek De duivelsverzen, dat door sommige moslims als godslasterlijk wordt beschouwd.
2 jaar geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) komt dit najaar met een voorstel voor een herverdeling van de landelijke FM-frequenties door middel van een veiling. De rechter zette onlangs een streep door het besluit van haar ambtsvoorganger Mona Keijzer om de bestaande vergunningen met drie jaar te verlengen.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - Olivia Newton-John is maandag op 73-jarige leeftijd overleden. De actrice, met name bekend van haar rol als Sandy in de musical Grease, sliep in het bijzijn van vrienden en familie vredig in op haar ranch in Californiƫ, meldt haar echtgenoot John Easterling op Facebook.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Anne Heche is in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht nadat ze met haar auto een woning in reed in Los Angeles. De auto en het huis vlogen in brand en de bestuurder liep ernstige brandwonden op, melden Amerikaanse media. Een anonieme bron bevestigde aan CNN dat het om Heche ging en de LA Times meldt dat de auto op haar naam geregistreerd stond.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna 1,9 miljoen mensen hebben zondag gekeken naar de finale van het EK tussen de voetbalsters van Engeland en Duitsland. Via NPO 1 zagen zij hoe de Engelsen, gecoacht door de Nederlandse Sarina Wiegman, er met de winst vandoor gingen.
2 jaar geleden