Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uiterst linkse activist opgepakt in Rusland

Uiterst linkse activist opgepakt in Rusland

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Sergej Oedaltsov, een prominente Russische uiterst linkse activist, is donderdag aangehouden. Volgens de advocaat van Oedaltsov werd hij aangehouden voor het "rechtvaardigen van terrorisme", meldt staatspersbureau TASS.

Volgens zijn advocaat had de aanhouding te maken "met een of andere post op sociale media. Verder weet ik ook niets". De 46-jarige Oedaltsov is de leider van het Linkse Front, een samenwerkingsverband van verschillende linkse groepen met onder andere de Russische Communistische Partij. Oedaltsovs vrouw is een communistisch parlementslid.

Oedaltsov is vaak kritisch geweest over het leiderschap van president Vladimir Poetin. De activist was een bondgenoot van de inmiddels opgesloten oppositieleider Aleksej Navalni tijdens demonstraties tegen de overheid in 2011 en 2012. Oedaltsov werd in 2014 in de gevangenis gegooid voor het organiseren van protesten. Sinds 2017 was hij weer op vrije voeten.

Ondanks zijn kritiek op de overheid steunt Oedaltsov wel de oorlog in Oekraïne. Eerder liet hij zich al positief uit over de annexatie van de Krim in 2014.

Meer uit Buitenland

Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

3 uur geleden
Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

7 uur geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

7 uur geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

8 uur geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

11 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

11 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

12 uur geleden