Uiterst linkse activist opgepakt in Rusland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Sergej Oedaltsov, een prominente Russische uiterst linkse activist, is donderdag aangehouden. Volgens de advocaat van Oedaltsov werd hij aangehouden voor het "rechtvaardigen van terrorisme", meldt staatspersbureau TASS.
Volgens zijn advocaat had de aanhouding te maken "met een of andere post op sociale media. Verder weet ik ook niets". De 46-jarige Oedaltsov is de leider van het Linkse Front, een samenwerkingsverband van verschillende linkse groepen met onder andere de Russische Communistische Partij. Oedaltsovs vrouw is een communistisch parlementslid.
Oedaltsov is vaak kritisch geweest over het leiderschap van president Vladimir Poetin. De activist was een bondgenoot van de inmiddels opgesloten oppositieleider Aleksej Navalni tijdens demonstraties tegen de overheid in 2011 en 2012. Oedaltsov werd in 2014 in de gevangenis gegooid voor het organiseren van protesten. Sinds 2017 was hij weer op vrije voeten.
Ondanks zijn kritiek op de overheid steunt Oedaltsov wel de oorlog in Oekraïne. Eerder liet hij zich al positief uit over de annexatie van de Krim in 2014.
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
33 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
35 minuten geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
2 uur geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
7 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.
9 uur geleden