Uiterst linkse activist opgepakt in Rusland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Sergej Oedaltsov, een prominente Russische uiterst linkse activist, is donderdag aangehouden. Volgens de advocaat van Oedaltsov werd hij aangehouden voor het "rechtvaardigen van terrorisme", meldt staatspersbureau TASS.
Volgens zijn advocaat had de aanhouding te maken "met een of andere post op sociale media. Verder weet ik ook niets". De 46-jarige Oedaltsov is de leider van het Linkse Front, een samenwerkingsverband van verschillende linkse groepen met onder andere de Russische Communistische Partij. Oedaltsovs vrouw is een communistisch parlementslid.
Oedaltsov is vaak kritisch geweest over het leiderschap van president Vladimir Poetin. De activist was een bondgenoot van de inmiddels opgesloten oppositieleider Aleksej Navalni tijdens demonstraties tegen de overheid in 2011 en 2012. Oedaltsov werd in 2014 in de gevangenis gegooid voor het organiseren van protesten. Sinds 2017 was hij weer op vrije voeten.
Ondanks zijn kritiek op de overheid steunt Oedaltsov wel de oorlog in Oekraïne. Eerder liet hij zich al positief uit over de annexatie van de Krim in 2014.
Meer uit Buitenland
ARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.
26 minuten geledenBELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.
2 uur geledenPRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.
4 uur geledenTAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.
10 uur geleden