Uiterst linkse activist opgepakt in Rusland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Sergej Oedaltsov, een prominente Russische uiterst linkse activist, is donderdag aangehouden. Volgens de advocaat van Oedaltsov werd hij aangehouden voor het "rechtvaardigen van terrorisme", meldt staatspersbureau TASS.
Volgens zijn advocaat had de aanhouding te maken "met een of andere post op sociale media. Verder weet ik ook niets". De 46-jarige Oedaltsov is de leider van het Linkse Front, een samenwerkingsverband van verschillende linkse groepen met onder andere de Russische Communistische Partij. Oedaltsovs vrouw is een communistisch parlementslid.
Oedaltsov is vaak kritisch geweest over het leiderschap van president Vladimir Poetin. De activist was een bondgenoot van de inmiddels opgesloten oppositieleider Aleksej Navalni tijdens demonstraties tegen de overheid in 2011 en 2012. Oedaltsov werd in 2014 in de gevangenis gegooid voor het organiseren van protesten. Sinds 2017 was hij weer op vrije voeten.
Ondanks zijn kritiek op de overheid steunt Oedaltsov wel de oorlog in Oekraïne. Eerder liet hij zich al positief uit over de annexatie van de Krim in 2014.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
8 uur geleden