Tweet Musk zet 'verkeerd' Signal 12.000 procent hoger op beurs
NEW YORK (ANP) - Een verkeerd geïnterpreteerd Twitter-bericht van Tesla-baas Elon Musk heeft de beurswaarde van het Texaanse zorgtechnologiebedrijfje Signal Advance vele malen over de kop doen gaan. De rijkste man op aarde schreef in zijn tweet namelijk: Use Signal. Met die woorden wilde hij echter de berichtenapp Signal aanbevelen, en die heeft niets te maken met het betreffende beursfonds.
De aandelen van Signal Advance, een heel klein bedrijfje dat al jaren geen financiële updates meer heeft gegeven, waren tot een paar dagen geleden nog maar 0,60 dollar waard. Maandag steeg de waarde tot 70,85 dollar, goed voor een koerssprong van bijna 12.000 procent. In de loop van de dag kregen veel beleggers wel door dat ze verkeerd zaten. De koers van het aandeel slonk uiteindelijk tot iets minder dan 39 dollar.
Volgens kenners komen dit soort misverstanden vaker voor op Wall Street. Zo had een groep beleggers vorig jaar per vergissing geld gestoken in Zoom Technologies, dat ze verwarden met het razend populaire bedrijf voor videovergaderingen Zoom Video. Berichtenapp Signal is de laatste dagen ook erg populair geworden. Dat komt omdat grote rivaal WhatsApp buiten Europa meer gebruikersinformatie gaat delen met moederbedrijf Facebook, en veel WhatsApp-gebruikers zien dat uit privacyoverwegingen niet zitten.
De tweets van Musk worden door beleggers steevast scherp in de gaten gehouden, onder meer omdat hij in het verleden nog wel eens opmerkelijke en voor hem zelf schadelijke uitlatingen heeft gedaan via het platform. Musk staat de laatste tijd extra in de belangstelling omdat hij vorige week Amazon-oprichter Jeff Bezos heeft ingehaald als rijkste persoon op aarde. Dat dankt Musk vooral aan de flink opgelopen beurswaarde van Tesla. De 49-jarige Musk bezit ongeveer een vijfde van alle Tesla-aandelen, die eind 2020 acht keer zoveel waard waren dan aan het begin van dat jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
5 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
5 uur geleden