Tweet Musk zet 'verkeerd' Signal 12.000 procent hoger op beurs
NEW YORK (ANP) - Een verkeerd geïnterpreteerd Twitter-bericht van Tesla-baas Elon Musk heeft de beurswaarde van het Texaanse zorgtechnologiebedrijfje Signal Advance vele malen over de kop doen gaan. De rijkste man op aarde schreef in zijn tweet namelijk: Use Signal. Met die woorden wilde hij echter de berichtenapp Signal aanbevelen, en die heeft niets te maken met het betreffende beursfonds.
De aandelen van Signal Advance, een heel klein bedrijfje dat al jaren geen financiële updates meer heeft gegeven, waren tot een paar dagen geleden nog maar 0,60 dollar waard. Maandag steeg de waarde tot 70,85 dollar, goed voor een koerssprong van bijna 12.000 procent. In de loop van de dag kregen veel beleggers wel door dat ze verkeerd zaten. De koers van het aandeel slonk uiteindelijk tot iets minder dan 39 dollar.
Volgens kenners komen dit soort misverstanden vaker voor op Wall Street. Zo had een groep beleggers vorig jaar per vergissing geld gestoken in Zoom Technologies, dat ze verwarden met het razend populaire bedrijf voor videovergaderingen Zoom Video. Berichtenapp Signal is de laatste dagen ook erg populair geworden. Dat komt omdat grote rivaal WhatsApp buiten Europa meer gebruikersinformatie gaat delen met moederbedrijf Facebook, en veel WhatsApp-gebruikers zien dat uit privacyoverwegingen niet zitten.
De tweets van Musk worden door beleggers steevast scherp in de gaten gehouden, onder meer omdat hij in het verleden nog wel eens opmerkelijke en voor hem zelf schadelijke uitlatingen heeft gedaan via het platform. Musk staat de laatste tijd extra in de belangstelling omdat hij vorige week Amazon-oprichter Jeff Bezos heeft ingehaald als rijkste persoon op aarde. Dat dankt Musk vooral aan de flink opgelopen beurswaarde van Tesla. De 49-jarige Musk bezit ongeveer een vijfde van alle Tesla-aandelen, die eind 2020 acht keer zoveel waard waren dan aan het begin van dat jaar.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
12 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
15 uur geleden