Twee kandidaten strijden nog om leiderschap Britse Conservatieven
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse oud-ministers Kemi Badenoch (Handel) en Robert Jenrick (Immigratie) strijden als laatste twee kandidaten om het leiderschap van de Conservatieve Partij. Voormalig buitenlandminister James Cleverly is woensdag in de voorlaatste ronde afgevallen.
Cleverly kreeg bij de stemming onder Conservatieve parlementariërs slechts 37 stemmen, terwijl Badenoch en Jenrick er respectievelijk 42 en 41 kregen. Hij was bij de stemming van dinsdag nog de populairste onder de laatste drie kandidaten. Andere geïnteresseerden voor het leiderschap vielen al eerder af. In de laatste ronde mogen alle leden van de Conservatieve Partij hun voorkeur uitspreken.
De Conservatieven lijken hiermee voor een rechtsere koers te kiezen. Badenoch en Jenrick worden allebei gezien als hardliners, terwijl Cleverly de meer gematigde kandidaat was. De 44-jarige Badenoch gold aan het begin van de race al als de favoriet om de nieuwe partijleider te worden. Ze spreekt zich vaak fel uit over de 'woke'-cultuur en immigratie. Zelf heeft ze Nigeriaanse ouders en bracht ze een groot deel van haar jeugd door in Lagos.
Kritisch op immigratie
Jenrick (42) droeg lang de bijnaam "Robert Generic", omdat hij weinig opvallende standpunten had, maar de laatste jaren is hij naar rechts opgeschoven. Hij is kritisch op immigratie en stapte op als minister omdat hij het plan om asielzoekers te deporteren naar Rwanda niet ver genoeg vond gaan. Analisten zetten wel vraagtekens bij zijn oprechtheid, juist omdat hij eerder minder uitgesproken denkbeelden had.
De uitslag van de laatste stemming wordt op 2 november bekendgemaakt. De winnaar volgt Rishi Sunak op, die stopt na het grote verlies van de partij bij de parlementsverkiezingen in juli. Daarvoor werd het land en de partij slechts zeven weken geleid door Liz Truss, de opvolger van Boris Johnson.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
54 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
3 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
3 uur geleden