Twee kandidaten strijden nog om leiderschap Britse Conservatieven
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse oud-ministers Kemi Badenoch (Handel) en Robert Jenrick (Immigratie) strijden als laatste twee kandidaten om het leiderschap van de Conservatieve Partij. Voormalig buitenlandminister James Cleverly is woensdag in de voorlaatste ronde afgevallen.
Cleverly kreeg bij de stemming onder Conservatieve parlementariërs slechts 37 stemmen, terwijl Badenoch en Jenrick er respectievelijk 42 en 41 kregen. Hij was bij de stemming van dinsdag nog de populairste onder de laatste drie kandidaten. Andere geïnteresseerden voor het leiderschap vielen al eerder af. In de laatste ronde mogen alle leden van de Conservatieve Partij hun voorkeur uitspreken.
De Conservatieven lijken hiermee voor een rechtsere koers te kiezen. Badenoch en Jenrick worden allebei gezien als hardliners, terwijl Cleverly de meer gematigde kandidaat was. De 44-jarige Badenoch gold aan het begin van de race al als de favoriet om de nieuwe partijleider te worden. Ze spreekt zich vaak fel uit over de 'woke'-cultuur en immigratie. Zelf heeft ze Nigeriaanse ouders en bracht ze een groot deel van haar jeugd door in Lagos.
Kritisch op immigratie
Jenrick (42) droeg lang de bijnaam "Robert Generic", omdat hij weinig opvallende standpunten had, maar de laatste jaren is hij naar rechts opgeschoven. Hij is kritisch op immigratie en stapte op als minister omdat hij het plan om asielzoekers te deporteren naar Rwanda niet ver genoeg vond gaan. Analisten zetten wel vraagtekens bij zijn oprechtheid, juist omdat hij eerder minder uitgesproken denkbeelden had.
De uitslag van de laatste stemming wordt op 2 november bekendgemaakt. De winnaar volgt Rishi Sunak op, die stopt na het grote verlies van de partij bij de parlementsverkiezingen in juli. Daarvoor werd het land en de partij slechts zeven weken geleid door Liz Truss, de opvolger van Boris Johnson.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
53 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
54 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
55 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
56 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
4 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
4 uur geleden