Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee kandidaten strijden nog om leiderschap Britse Conservatieven

Twee kandidaten strijden nog om leiderschap Britse Conservatieven

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse oud-ministers Kemi Badenoch (Handel) en Robert Jenrick (Immigratie) strijden als laatste twee kandidaten om het leiderschap van de Conservatieve Partij. Voormalig buitenlandminister James Cleverly is woensdag in de voorlaatste ronde afgevallen.

Cleverly kreeg bij de stemming onder Conservatieve parlementariërs slechts 37 stemmen, terwijl Badenoch en Jenrick er respectievelijk 42 en 41 kregen. Hij was bij de stemming van dinsdag nog de populairste onder de laatste drie kandidaten. Andere geïnteresseerden voor het leiderschap vielen al eerder af. In de laatste ronde mogen alle leden van de Conservatieve Partij hun voorkeur uitspreken.

De Conservatieven lijken hiermee voor een rechtsere koers te kiezen. Badenoch en Jenrick worden allebei gezien als hardliners, terwijl Cleverly de meer gematigde kandidaat was. De 44-jarige Badenoch gold aan het begin van de race al als de favoriet om de nieuwe partijleider te worden. Ze spreekt zich vaak fel uit over de 'woke'-cultuur en immigratie. Zelf heeft ze Nigeriaanse ouders en bracht ze een groot deel van haar jeugd door in Lagos.

Kritisch op immigratie

Jenrick (42) droeg lang de bijnaam "Robert Generic", omdat hij weinig opvallende standpunten had, maar de laatste jaren is hij naar rechts opgeschoven. Hij is kritisch op immigratie en stapte op als minister omdat hij het plan om asielzoekers te deporteren naar Rwanda niet ver genoeg vond gaan. Analisten zetten wel vraagtekens bij zijn oprechtheid, juist omdat hij eerder minder uitgesproken denkbeelden had.

De uitslag van de laatste stemming wordt op 2 november bekendgemaakt. De winnaar volgt Rishi Sunak op, die stopt na het grote verlies van de partij bij de parlementsverkiezingen in juli. Daarvoor werd het land en de partij slechts zeven weken geleid door Liz Truss, de opvolger van Boris Johnson.

Meer uit Buitenland

Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

13 minuten geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

53 minuten geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

1 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

1 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

2 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

3 uur geleden
VS: tot 10 miljoen dollar voor gouden tip Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.

4 uur geleden