Twee kandidaten strijden nog om leiderschap Britse Conservatieven
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse oud-ministers Kemi Badenoch (Handel) en Robert Jenrick (Immigratie) strijden als laatste twee kandidaten om het leiderschap van de Conservatieve Partij. Voormalig buitenlandminister James Cleverly is woensdag in de voorlaatste ronde afgevallen.
Cleverly kreeg bij de stemming onder Conservatieve parlementariërs slechts 37 stemmen, terwijl Badenoch en Jenrick er respectievelijk 42 en 41 kregen. Hij was bij de stemming van dinsdag nog de populairste onder de laatste drie kandidaten. Andere geïnteresseerden voor het leiderschap vielen al eerder af. In de laatste ronde mogen alle leden van de Conservatieve Partij hun voorkeur uitspreken.
De Conservatieven lijken hiermee voor een rechtsere koers te kiezen. Badenoch en Jenrick worden allebei gezien als hardliners, terwijl Cleverly de meer gematigde kandidaat was. De 44-jarige Badenoch gold aan het begin van de race al als de favoriet om de nieuwe partijleider te worden. Ze spreekt zich vaak fel uit over de 'woke'-cultuur en immigratie. Zelf heeft ze Nigeriaanse ouders en bracht ze een groot deel van haar jeugd door in Lagos.
Kritisch op immigratie
Jenrick (42) droeg lang de bijnaam "Robert Generic", omdat hij weinig opvallende standpunten had, maar de laatste jaren is hij naar rechts opgeschoven. Hij is kritisch op immigratie en stapte op als minister omdat hij het plan om asielzoekers te deporteren naar Rwanda niet ver genoeg vond gaan. Analisten zetten wel vraagtekens bij zijn oprechtheid, juist omdat hij eerder minder uitgesproken denkbeelden had.
De uitslag van de laatste stemming wordt op 2 november bekendgemaakt. De winnaar volgt Rishi Sunak op, die stopt na het grote verlies van de partij bij de parlementsverkiezingen in juli. Daarvoor werd het land en de partij slechts zeven weken geleid door Liz Truss, de opvolger van Boris Johnson.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr.
30 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.
43 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
6 uur geleden