Twee Duitse woningen doorzocht in onderzoek naar aanslag Wenen
OSNABRÜCK (ANP/AFP) - De Duitse politie heeft de woningen doorzocht van twee mannen die worden verdacht van betrokkenheid bij de dodelijke aanslag in Wenen vorig jaar, melden Duitse aanklagers. Zij komen uit Osnabrück en Kassel. De verdachten zouden hebben geweten van de plannen van de aanslagpleger, maar dit niet hebben gemeld bij de autoriteiten.
Een sympathisant van de terroristische organisatie Islamitische Staat schoot in november 2020 vier mensen dood in Wenen. Hij werd vervolgens gedood door de Oostenrijkse politie. De twee verdachten zouden via sociale media nauw contact hebben gehad met schutter Kujtim Fejzulai. Ook zouden ze hem in juli 2020 nog hebben bezocht in Oostenrijk en bij hem hebben overnacht. Tijdens dit bezoek hadden ze nog contact met andere islamisten uit Oostenrijk en Zwitserland.
Het DNA van de twee mannen is na de aanslag gevonden op de wapens en een ring van de schutter. De aanklagers vinden het aannemelijk dat de twee wisten wat de dader van plan was. Het tweetal wordt ook verdacht van een poging bewijs te vernietigen. Ze zouden chatgesprekken op hun mobiele telefoons hebben verwijderd, evenals materiaal dat zij op sociale media hadden geplaatst op de avond van de aanslag.
In het onderzoek naar de aanslag zijn al zeker twintig mensen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de aanslag.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.
3 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".
6 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.
7 uur geleden