Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee Duitse woningen doorzocht in onderzoek naar aanslag Wenen

Twee Duitse woningen doorzocht in onderzoek naar aanslag Wenen

OSNABRÜCK (ANP/AFP) - De Duitse politie heeft de woningen doorzocht van twee mannen die worden verdacht van betrokkenheid bij de dodelijke aanslag in Wenen vorig jaar, melden Duitse aanklagers. Zij komen uit Osnabrück en Kassel. De verdachten zouden hebben geweten van de plannen van de aanslagpleger, maar dit niet hebben gemeld bij de autoriteiten.

Een sympathisant van de terroristische organisatie Islamitische Staat schoot in november 2020 vier mensen dood in Wenen. Hij werd vervolgens gedood door de Oostenrijkse politie. De twee verdachten zouden via sociale media nauw contact hebben gehad met schutter Kujtim Fejzulai. Ook zouden ze hem in juli 2020 nog hebben bezocht in Oostenrijk en bij hem hebben overnacht. Tijdens dit bezoek hadden ze nog contact met andere islamisten uit Oostenrijk en Zwitserland.

Het DNA van de twee mannen is na de aanslag gevonden op de wapens en een ring van de schutter. De aanklagers vinden het aannemelijk dat de twee wisten wat de dader van plan was. Het tweetal wordt ook verdacht van een poging bewijs te vernietigen. Ze zouden chatgesprekken op hun mobiele telefoons hebben verwijderd, evenals materiaal dat zij op sociale media hadden geplaatst op de avond van de aanslag.

In het onderzoek naar de aanslag zijn al zeker twintig mensen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de aanslag.

Meer uit Buitenland

Poolse student opgepakt voor aanslagplannen kerstmarkt

LUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.

25 minuten geleden
Commissie voor schadeclaims Oekraïne krijgt zetel in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.

39 minuten geleden
Rusland wacht nog op uitkomst Berlijn-overleg

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

1 uur geleden
BBC: kinderen met kanker opgelicht door fondsenwervers

LONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.

1 uur geleden
Rebellen kondigen vertrek aan uit belangrijke stad Congo

UVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.

3 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

5 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

6 uur geleden