Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee Duitse woningen doorzocht in onderzoek naar aanslag Wenen

Twee Duitse woningen doorzocht in onderzoek naar aanslag Wenen

OSNABRÜCK (ANP/AFP) - De Duitse politie heeft de woningen doorzocht van twee mannen die worden verdacht van betrokkenheid bij de dodelijke aanslag in Wenen vorig jaar, melden Duitse aanklagers. Zij komen uit Osnabrück en Kassel. De verdachten zouden hebben geweten van de plannen van de aanslagpleger, maar dit niet hebben gemeld bij de autoriteiten.

Een sympathisant van de terroristische organisatie Islamitische Staat schoot in november 2020 vier mensen dood in Wenen. Hij werd vervolgens gedood door de Oostenrijkse politie. De twee verdachten zouden via sociale media nauw contact hebben gehad met schutter Kujtim Fejzulai. Ook zouden ze hem in juli 2020 nog hebben bezocht in Oostenrijk en bij hem hebben overnacht. Tijdens dit bezoek hadden ze nog contact met andere islamisten uit Oostenrijk en Zwitserland.

Het DNA van de twee mannen is na de aanslag gevonden op de wapens en een ring van de schutter. De aanklagers vinden het aannemelijk dat de twee wisten wat de dader van plan was. Het tweetal wordt ook verdacht van een poging bewijs te vernietigen. Ze zouden chatgesprekken op hun mobiele telefoons hebben verwijderd, evenals materiaal dat zij op sociale media hadden geplaatst op de avond van de aanslag.

In het onderzoek naar de aanslag zijn al zeker twintig mensen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de aanslag.

Meer uit Buitenland

VS-ambassadeur: relatie met EU wordt beter na handelsdeal

BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.

1 uur geleden
Media: agenten betrokken bij schietpartij Alex Pretti op verlof

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.

1 uur geleden
Storm Kristin eist levens in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.

1 uur geleden
Ook Zwitserland wil herbewapenen en dat betalen uit hogere btw

BERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.

2 uur geleden
Buitenlandminister VS: we komen er wel uit, in de NAVO

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.

2 uur geleden
Rubio over Venezuela: eerst stabiliteit, dan democratie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.

2 uur geleden
Burgemeester Boedapest aangeklaagd voor organiseren pridemars

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.

4 uur geleden