Turkije vindt uitwisseling gevangenen succes inlichtingendienst
ANKARA (ANP) - Turkse media loven de inspanningen van de Turkse inlichtingendienst MIT die volgens de berichten de deal voor de gevangenenuitwisseling heeft gesloten en uitgevoerd. Op de luchthaven van Ankara vond donderdag onder toezicht van de MIT de uitwisseling plaats van 26 gevangenen die terug konden naar westerse landen of naar Rusland. "De MİT zorgde ook voor de totstandkoming van de dialoogkanalen van deze historische operatie", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Ankara.
De ruil wordt wereldwijd geprezen door onder meer "de opgeluchte Verenigde Naties" en de NAVO. Het Turkse ministerie bevestigt dat "vanaf het allereerste begin van het onderhandelingsproces tot het laatste moment van de uitwisselingen alle veiligheidsmaatregelen, logistieke planning en benodigdheden voor de uitwisseling werden uitgevoerd door de MIT. Turkije blijft elke bijdrage leveren om vrede en stabiliteit in de internationale arena te garanderen".
Turkije heeft zich meerdere malen opgeworpen als bemiddelaar tussen Rusland en het Westen. Het land wil dat ook met het oog op de voortwoekerende strijd in Oekraïne blijven doen. Eerder werd in Turkije bijna een wapenstilstand gesloten tussen Oekraïne en Rusland. De commerciële scheepvaart op de Zwarte Zee werd lange tijd gevrijwaard van de oorlogshandelingen door een internationale deal die Ankara regelde samen met de VN, Oekraïne en Rusland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
1 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
4 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
5 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
5 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
5 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
6 uur geleden