Turkije vindt uitwisseling gevangenen succes inlichtingendienst
ANKARA (ANP) - Turkse media loven de inspanningen van de Turkse inlichtingendienst MIT die volgens de berichten de deal voor de gevangenenuitwisseling heeft gesloten en uitgevoerd. Op de luchthaven van Ankara vond donderdag onder toezicht van de MIT de uitwisseling plaats van 26 gevangenen die terug konden naar westerse landen of naar Rusland. "De MİT zorgde ook voor de totstandkoming van de dialoogkanalen van deze historische operatie", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Ankara.
De ruil wordt wereldwijd geprezen door onder meer "de opgeluchte Verenigde Naties" en de NAVO. Het Turkse ministerie bevestigt dat "vanaf het allereerste begin van het onderhandelingsproces tot het laatste moment van de uitwisselingen alle veiligheidsmaatregelen, logistieke planning en benodigdheden voor de uitwisseling werden uitgevoerd door de MIT. Turkije blijft elke bijdrage leveren om vrede en stabiliteit in de internationale arena te garanderen".
Turkije heeft zich meerdere malen opgeworpen als bemiddelaar tussen Rusland en het Westen. Het land wil dat ook met het oog op de voortwoekerende strijd in Oekraïne blijven doen. Eerder werd in Turkije bijna een wapenstilstand gesloten tussen Oekraïne en Rusland. De commerciële scheepvaart op de Zwarte Zee werd lange tijd gevrijwaard van de oorlogshandelingen door een internationale deal die Ankara regelde samen met de VN, Oekraïne en Rusland.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
10 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
11 uur geleden