Turkije vindt uitwisseling gevangenen succes inlichtingendienst
ANKARA (ANP) - Turkse media loven de inspanningen van de Turkse inlichtingendienst MIT die volgens de berichten de deal voor de gevangenenuitwisseling heeft gesloten en uitgevoerd. Op de luchthaven van Ankara vond donderdag onder toezicht van de MIT de uitwisseling plaats van 26 gevangenen die terug konden naar westerse landen of naar Rusland. "De MİT zorgde ook voor de totstandkoming van de dialoogkanalen van deze historische operatie", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Ankara.
De ruil wordt wereldwijd geprezen door onder meer "de opgeluchte Verenigde Naties" en de NAVO. Het Turkse ministerie bevestigt dat "vanaf het allereerste begin van het onderhandelingsproces tot het laatste moment van de uitwisselingen alle veiligheidsmaatregelen, logistieke planning en benodigdheden voor de uitwisseling werden uitgevoerd door de MIT. Turkije blijft elke bijdrage leveren om vrede en stabiliteit in de internationale arena te garanderen".
Turkije heeft zich meerdere malen opgeworpen als bemiddelaar tussen Rusland en het Westen. Het land wil dat ook met het oog op de voortwoekerende strijd in Oekraïne blijven doen. Eerder werd in Turkije bijna een wapenstilstand gesloten tussen Oekraïne en Rusland. De commerciële scheepvaart op de Zwarte Zee werd lange tijd gevrijwaard van de oorlogshandelingen door een internationale deal die Ankara regelde samen met de VN, Oekraïne en Rusland.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
57 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
12 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
18 uur geleden