Turkije vindt uitwisseling gevangenen succes inlichtingendienst
ANKARA (ANP) - Turkse media loven de inspanningen van de Turkse inlichtingendienst MIT die volgens de berichten de deal voor de gevangenenuitwisseling heeft gesloten en uitgevoerd. Op de luchthaven van Ankara vond donderdag onder toezicht van de MIT de uitwisseling plaats van 26 gevangenen die terug konden naar westerse landen of naar Rusland. "De MİT zorgde ook voor de totstandkoming van de dialoogkanalen van deze historische operatie", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Ankara.
De ruil wordt wereldwijd geprezen door onder meer "de opgeluchte Verenigde Naties" en de NAVO. Het Turkse ministerie bevestigt dat "vanaf het allereerste begin van het onderhandelingsproces tot het laatste moment van de uitwisselingen alle veiligheidsmaatregelen, logistieke planning en benodigdheden voor de uitwisseling werden uitgevoerd door de MIT. Turkije blijft elke bijdrage leveren om vrede en stabiliteit in de internationale arena te garanderen".
Turkije heeft zich meerdere malen opgeworpen als bemiddelaar tussen Rusland en het Westen. Het land wil dat ook met het oog op de voortwoekerende strijd in Oekraïne blijven doen. Eerder werd in Turkije bijna een wapenstilstand gesloten tussen Oekraïne en Rusland. De commerciële scheepvaart op de Zwarte Zee werd lange tijd gevrijwaard van de oorlogshandelingen door een internationale deal die Ankara regelde samen met de VN, Oekraïne en Rusland.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
9 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
14 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
16 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
16 uur geleden