Turkije vindt uitwisseling gevangenen succes inlichtingendienst
ANKARA (ANP) - Turkse media loven de inspanningen van de Turkse inlichtingendienst MIT die volgens de berichten de deal voor de gevangenenuitwisseling heeft gesloten en uitgevoerd. Op de luchthaven van Ankara vond donderdag onder toezicht van de MIT de uitwisseling plaats van 26 gevangenen die terug konden naar westerse landen of naar Rusland. "De MİT zorgde ook voor de totstandkoming van de dialoogkanalen van deze historische operatie", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Ankara.
De ruil wordt wereldwijd geprezen door onder meer "de opgeluchte Verenigde Naties" en de NAVO. Het Turkse ministerie bevestigt dat "vanaf het allereerste begin van het onderhandelingsproces tot het laatste moment van de uitwisselingen alle veiligheidsmaatregelen, logistieke planning en benodigdheden voor de uitwisseling werden uitgevoerd door de MIT. Turkije blijft elke bijdrage leveren om vrede en stabiliteit in de internationale arena te garanderen".
Turkije heeft zich meerdere malen opgeworpen als bemiddelaar tussen Rusland en het Westen. Het land wil dat ook met het oog op de voortwoekerende strijd in Oekraïne blijven doen. Eerder werd in Turkije bijna een wapenstilstand gesloten tussen Oekraïne en Rusland. De commerciële scheepvaart op de Zwarte Zee werd lange tijd gevrijwaard van de oorlogshandelingen door een internationale deal die Ankara regelde samen met de VN, Oekraïne en Rusland.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
13 minuten geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
2 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.
12 uur geledenKYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.
13 uur geleden