Turkije strijdt nog tegen branden in populaire vakantiegebieden
STANBUL (ANP) - De Turkse hulpdiensten proberen nog steeds om enorme natuurbranden onder controle te krijgen. Minister van Landbouw Bekir Pakdemirli zei dat er nog tien branden woeden, waarvan zich er drie bevinden in de onder toeristen populaire provincie Antalya. Daar moesten deze week ook meerdere Nederlandse vakantiegangers worden geëvacueerd.
Van de 98 branden die sinds woensdag zijn uitgebroken, zouden er inmiddels 88 onder controle zijn. Er woeden onder meer hevige branden in zuidelijke gebieden bij de Middellandse Zee. Er moesten hotels worden ontruimd en toeristen zijn soms met boten in veiligheid gebracht.
Het blussen verloopt soms moeizaam, onder meer door de harde wind. In de plaats Kepezbeleni in Antalya gingen tientallen huizen in vlammen op. "Weersomstandigheden maken het lastig het vuur onder controle te krijgen", zei gouverneur Volkan Hulur volgens staatspersbureau Anadolu.
Russische hulp
Het dodental door de branden is inmiddels opgelopen van vier naar zes. Brandweerlieden vonden de laatste twee lichamen zaterdag tijdens bluswerkzaamheden in de zuidelijke provincie Antalya.
President Recep Tayyip Erdogan belde zaterdag met zijn Russische ambtsgenoot Vladimir Poetin en bedankte hem voor de hulp bij de strijd tegen het vuur. Rusland heeft inmiddels vijf blusvliegtuigen en meerdere helikopters gestuurd. Turkije heeft zelf duizenden manschappen ingezet om de branden te blussen.
De komende dagen wordt extreme hitte verwacht in kustgebieden. Dan kan de temperatuur boven de 40 graden uitkomen. Ook delen van Zuid-Europa worden ondertussen geteisterd door hoge temperaturen en bosbranden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorgestelde balzaal in het Witte Huis zal naar schatting 400 miljoen dollar (zo'n 340 miljoen euro) kosten en volgens president Donald Trump zal de zaal ook geschikt zijn om inauguraties te huisvesten. Trump voorspelde tegelijkertijd dat het project uiteindelijk minder zal kosten.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.
1 uur geledenAMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
9 uur geleden