Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije meldt uitruil 26 gevangenen tussen Rusland en Westen

Turkije meldt uitruil 26 gevangenen tussen Rusland en Westen

ANKARA (ANP/RTR) - Rusland en westerse landen hebben in Turkije 26 gevangenen uitgeruild. De Turkse regering heeft daarin bemiddeld, meldt het kantoor van de Turkse president. De gevangenen komen uit zeven verschillende landen: Rusland, Belarus, de Verenigde Staten, Duitsland, Slovenië, Polen en Noorwegen.

Tien gevangenen, onder wie twee minderjarigen, gaan naar Rusland. Dertien gevangenen gaan naar Duitsland, drie naar de Verenigde Staten.

Turkije bevestigt de vrijlating van de Amerikanen Evan Gershkovich, een journalist, en oud-marinier Paul Whelan. Verder kwamen de Duitser Rico Krieger en de Russische dissident Ilja Jasjin vrij. Vadim Krasikov, die werkte voor de Russische inlichtingendienst, kwam ook vrij. De Russische president Vladimir Poetin liet eerder doorschemeren dat hij dat graag zou zien.

Regeringstoestel

De gevangenen zijn afkomstig uit gevangenissen in de zeven betrokken landen. Ze werden vervoerd met zeven vliegtuigen, waarvan twee uit de VS. Op beelden was te zien hoe een groot Russisch regeringstoestel aan de grond stond op een luchthaven in Ankara.

Volgens Turkije is de gevangenenruil het werk geweest van de Turkse geheime dienst MIT. Het gaat om de grootste gevangenenruil tussen Rusland en het Westen sinds de Koude Oorlog.

Meer uit Buitenland

Trump over Iran: blijf demonstreren, hulp is onderweg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept inwoners van Iran op te blijven demonstreren. "Hulp is onderweg", schrijft Trump in kapitalen op Truth Social. De president laat ook weten alle ontmoetingen met Iraanse functionarissen te hebben geannuleerd "totdat het zinloze moorden op demonstranten stopt".

3 minuten geleden
EU-buitenlandchef: relatie VS duidelijk niet zo goed als vroeger

BERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.

28 minuten geleden
Hoger beroep Marine Le Pen van start in fraudezaak

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de radicaal-rechtse Franse politica Marine Le Pen is begonnen. Zij hoopt hiermee haar veroordeling wegens fraude terug te draaien, om zo toch mee te kunnen doen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Vanwege een schandaal rond gesjoemel met EU-geld is ze voor vijf jaar uitgesloten van deelname aan verkiezingen. Zelf heeft ze de beschuldigingen altijd ontkend.

51 minuten geleden
NAVO-chef Rutte: Rusland blijft onze grootste bedreiging

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht niet dat Rusland binnenkort zal stoppen met zijn agressieve en roekeloze acties. "Rusland blijft onze grootste bedreiging", zei hij dinsdag tijdens een toespraak op een bijeenkomst bij de liberalen in het Europees Parlement. Volgens Rutte streeft Rusland naar een langdurige confrontatie, waarbij China, Iran en Noord-Korea "Moskou's oorlog tegen Oekraïne voeden".

1 uur geleden
Deense premier over Amerikaanse druk: ergste moet nog komen

KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."

1 uur geleden
Fox: regering-Trump schrapt beschermde status Somaliërs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering schrapt de tijdelijke beschermde status voor Somalische migranten. Dat laat minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem weten aan Fox News.

1 uur geleden
Vrouwen beschuldigen Julio Iglesias van misbruik en verkrachting

SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.

1 uur geleden