Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije meldt uitruil 26 gevangenen tussen Rusland en Westen

Turkije meldt uitruil 26 gevangenen tussen Rusland en Westen

ANKARA (ANP/RTR) - Rusland en westerse landen hebben in Turkije 26 gevangenen uitgeruild. De Turkse regering heeft daarin bemiddeld, meldt het kantoor van de Turkse president. De gevangenen komen uit zeven verschillende landen: Rusland, Belarus, de Verenigde Staten, Duitsland, Slovenië, Polen en Noorwegen.

Tien gevangenen, onder wie twee minderjarigen, gaan naar Rusland. Dertien gevangenen gaan naar Duitsland, drie naar de Verenigde Staten.

Turkije bevestigt de vrijlating van de Amerikanen Evan Gershkovich, een journalist, en oud-marinier Paul Whelan. Verder kwamen de Duitser Rico Krieger en de Russische dissident Ilja Jasjin vrij. Vadim Krasikov, die werkte voor de Russische inlichtingendienst, kwam ook vrij. De Russische president Vladimir Poetin liet eerder doorschemeren dat hij dat graag zou zien.

Regeringstoestel

De gevangenen zijn afkomstig uit gevangenissen in de zeven betrokken landen. Ze werden vervoerd met zeven vliegtuigen, waarvan twee uit de VS. Op beelden was te zien hoe een groot Russisch regeringstoestel aan de grond stond op een luchthaven in Ankara.

Volgens Turkije is de gevangenenruil het werk geweest van de Turkse geheime dienst MIT. Het gaat om de grootste gevangenenruil tussen Rusland en het Westen sinds de Koude Oorlog.

Meer uit Buitenland

Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

21 minuten geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

34 minuten geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

2 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

2 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

5 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

5 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

7 uur geleden