Trump tegen Netanyahu over aanval op Iran: 'Doe wat je moet doen'
PHILADELPHIA/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump zei zondag een "heel prettig gesprek" te hebben gehad met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Trump vroeg de Israëlische leider hem wat hij van een eventuele Israëlische aanval op Iran vindt. "Ik zei gewoon: doe wat je moet doen", zei de Republikeinse presidentskandidaat.
Israël overweegt een militaire reactie op recente Iraanse raketaanvallen. Daarvoor heeft het land volgens waarnemers de hulp van het Amerikaanse leger nodig.
Het kantoor van Netanyahu bevestigde het gesprek tussen de twee in een verklaring. "Premier Netanyahu herhaalde wat hij ook publiekelijk heeft gezegd: Israël houdt rekening met de kwesties die de Amerikaanse regering aankaart, maar zal uiteindelijk zijn beslissingen nemen op basis van zijn nationale belangen", aldus het kantoor.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
28 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geleden