Trump tegen Netanyahu over aanval op Iran: 'Doe wat je moet doen'
PHILADELPHIA/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump zei zondag een "heel prettig gesprek" te hebben gehad met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Trump vroeg de Israëlische leider hem wat hij van een eventuele Israëlische aanval op Iran vindt. "Ik zei gewoon: doe wat je moet doen", zei de Republikeinse presidentskandidaat.
Israël overweegt een militaire reactie op recente Iraanse raketaanvallen. Daarvoor heeft het land volgens waarnemers de hulp van het Amerikaanse leger nodig.
Het kantoor van Netanyahu bevestigde het gesprek tussen de twee in een verklaring. "Premier Netanyahu herhaalde wat hij ook publiekelijk heeft gezegd: Israël houdt rekening met de kwesties die de Amerikaanse regering aankaart, maar zal uiteindelijk zijn beslissingen nemen op basis van zijn nationale belangen", aldus het kantoor.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
52 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
4 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
5 uur geleden