Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: rust in vrede paus Franciscus

Trump: rust in vrede paus Franciscus

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social kort gereageerd op het overlijden van de paus. "Rust in vrede paus Franciscus! Moge God hem en allen die van hem hielden zegenen!"

Trump had niet altijd een goede verstandhouding met de paus. Franciscus uitte begin dit jaar nog stevige kritiek op de voorgenomen massadeportaties van de Verenigde Staten. De Amerikaanse regering reageerde dat de paus zich beter kon focussen op het besturen van de kerk.

Ook toen Trump in 2016 voor het eerst werd verkozen als president was de paus kritisch. "Iedereen, wie hij ook is, die alleen maar muren wil bouwen en geen bruggen, is geen christen", zei Franciscus destijds over Trumps plannen om een muur te bouwen tegen migranten op de grens met Mexico.

Meer uit Buitenland

Iran werkt niet meer mee met atoomwaakhond bij sancties

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zal niet meer meewerken met de internationale atoomwaakhond IAEA als het land weer internationale sancties worden opgelegd. Dat zou een streep zetten door de pogingen om weer IAEA-inspecteurs toe te laten, waarschuwt de nationale veiligheidsraad van Iran.

54 minuten geleden
Polen denkt ook laatste Russische drone te hebben gevonden

WARSCHAU (ANP) - Polen denkt alle Russische drones die vorige week zijn luchtruim binnendrongen te hebben gevonden. De laatste werd gevonden in het noordoosten van het land, zegt het plaatselijke Openbaar Ministerie.

4 uur geleden
NAVO-landen willen Turks verkenningssysteem voor luchtafweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Na recent gemelde schendingen van het NAVO-luchtruim willen Polen en Roemenië snel gaan werken met een Turks luchtafweersysteem. Het gaat om een geavanceerd verkenningssysteem dat Turkije in 2022 heeft gepresenteerd en Merops heet (Multispectral Extended Range Optical Sight). Het Duitse persbureau dpa meldt dat er "met hulp van Oekraïne" trainingen met het Turkse systeem worden georganiseerd.

8 uur geleden
Hulpverleners: tientallen doden in Gaza-Stad bij offensief Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische offensief in Gaza-stad heeft zaterdag tientallen levens gekost. Hulpverleners melden dat minstens 31 doden zijn gevallen in de stad. In de hele Gazastrook zouden 47 mensen zijn gedood op zaterdag.

9 uur geleden
Oekraïne blijft Russische olieraffinaderijen bestoken

KYIV/SAMARA (ANP/DPA) - Oekraïne heeft opnieuw een olieraffinaderij aan de rivier de Wolga aangevallen. Volgens de Oekraïense strijdkrachten is de raffinaderij in Saratov bestookt en is er een brand uitgebroken. Het complex in Saratov is vaker doelwit van Oekraïense droneaanvallen geweest.

10 uur geleden
VN-verdrag voor bescherming oceanen kan in januari ingaan

RABAT (ANP/AFP) - Het historische VN-verdrag dat de oceanen moet beschermen, wordt naar verwachting in januari van kracht. Ten minste zestig landen moesten het verdrag ratificeren, de laatste stap van goedkeuring die nodig was. Inmiddels zijn ook Marokko en Sierra Leone toegetreden, waardoor dit aantal is gehaald.

12 uur geleden
Polen zet opnieuw straaljagers in na aanval op Oekraïne

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.

14 uur geleden