Trump: Harris omarmt zwarte identiteit om electorale redenen
CHICAGO (ANP/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump heeft woensdag opnieuw uitgehaald naar zijn vermoedelijke Democratische tegenkandidate, Kamala Harris. De Republikein beschuldigt haar ervan "zwart te zijn geworden" uit electoraal belang. Dat zei hij tijdens een vraag-en-antwoordsessie met zwarte Amerikaanse journalisten in Chicago.
"Ze is zwart geworden. Ze was door en door Indiase en plots veranderde ze en was ze zwart", aldus Trump. Harris heeft een Jamaicaanse vader en een Indiase moeder.
Het evenement in Chicago verliep bijzonder verhit. Zo beschuldigde Trump een journalist er meermaals van nepnieuws te verspreiden. Tot noemenswaardige uitweidingen van Trump hoe hij voor zwarten nijpende kwesties als toegang tot de zorg, raciale inkomensongelijkheid of politiegeweld als president wil aanpakken, leidde de vraag- en antwoordsessie niet.
Harris reageerde woensdagavond (lokale tijd) op Trumps opmerkingen tijdens een toespraak voor een historisch zwarte studentenvereniging in de Texaanse stad Houston. Ze noemde zijn beschuldigingen "dezelfde oude show" waarin het draait om "verdeeldheid zaaien en gebrek aan respect". En: "Het Amerikaanse volk verdient beter."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
5 uur geleden