Trump: Harris omarmt zwarte identiteit om electorale redenen
CHICAGO (ANP/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump heeft woensdag opnieuw uitgehaald naar zijn vermoedelijke Democratische tegenkandidate, Kamala Harris. De Republikein beschuldigt haar ervan "zwart te zijn geworden" uit electoraal belang. Dat zei hij tijdens een vraag-en-antwoordsessie met zwarte Amerikaanse journalisten in Chicago.
"Ze is zwart geworden. Ze was door en door Indiase en plots veranderde ze en was ze zwart", aldus Trump. Harris heeft een Jamaicaanse vader en een Indiase moeder.
Het evenement in Chicago verliep bijzonder verhit. Zo beschuldigde Trump een journalist er meermaals van nepnieuws te verspreiden. Tot noemenswaardige uitweidingen van Trump hoe hij voor zwarten nijpende kwesties als toegang tot de zorg, raciale inkomensongelijkheid of politiegeweld als president wil aanpakken, leidde de vraag- en antwoordsessie niet.
Harris reageerde woensdagavond (lokale tijd) op Trumps opmerkingen tijdens een toespraak voor een historisch zwarte studentenvereniging in de Texaanse stad Houston. Ze noemde zijn beschuldigingen "dezelfde oude show" waarin het draait om "verdeeldheid zaaien en gebrek aan respect". En: "Het Amerikaanse volk verdient beter."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
4 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
7 uur geleden