Trump: Harris omarmt zwarte identiteit om electorale redenen
CHICAGO (ANP/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump heeft woensdag opnieuw uitgehaald naar zijn vermoedelijke Democratische tegenkandidate, Kamala Harris. De Republikein beschuldigt haar ervan "zwart te zijn geworden" uit electoraal belang. Dat zei hij tijdens een vraag-en-antwoordsessie met zwarte Amerikaanse journalisten in Chicago.
"Ze is zwart geworden. Ze was door en door Indiase en plots veranderde ze en was ze zwart", aldus Trump. Harris heeft een Jamaicaanse vader en een Indiase moeder.
Het evenement in Chicago verliep bijzonder verhit. Zo beschuldigde Trump een journalist er meermaals van nepnieuws te verspreiden. Tot noemenswaardige uitweidingen van Trump hoe hij voor zwarten nijpende kwesties als toegang tot de zorg, raciale inkomensongelijkheid of politiegeweld als president wil aanpakken, leidde de vraag- en antwoordsessie niet.
Harris reageerde woensdagavond (lokale tijd) op Trumps opmerkingen tijdens een toespraak voor een historisch zwarte studentenvereniging in de Texaanse stad Houston. Ze noemde zijn beschuldigingen "dezelfde oude show" waarin het draait om "verdeeldheid zaaien en gebrek aan respect". En: "Het Amerikaanse volk verdient beter."
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
45 minuten geledenMAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
8 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
15 uur geleden