Trump: Harris omarmt zwarte identiteit om electorale redenen
CHICAGO (ANP/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump heeft woensdag opnieuw uitgehaald naar zijn vermoedelijke Democratische tegenkandidate, Kamala Harris. De Republikein beschuldigt haar ervan "zwart te zijn geworden" uit electoraal belang. Dat zei hij tijdens een vraag-en-antwoordsessie met zwarte Amerikaanse journalisten in Chicago.
"Ze is zwart geworden. Ze was door en door Indiase en plots veranderde ze en was ze zwart", aldus Trump. Harris heeft een Jamaicaanse vader en een Indiase moeder.
Het evenement in Chicago verliep bijzonder verhit. Zo beschuldigde Trump een journalist er meermaals van nepnieuws te verspreiden. Tot noemenswaardige uitweidingen van Trump hoe hij voor zwarten nijpende kwesties als toegang tot de zorg, raciale inkomensongelijkheid of politiegeweld als president wil aanpakken, leidde de vraag- en antwoordsessie niet.
Harris reageerde woensdagavond (lokale tijd) op Trumps opmerkingen tijdens een toespraak voor een historisch zwarte studentenvereniging in de Texaanse stad Houston. Ze noemde zijn beschuldigingen "dezelfde oude show" waarin het draait om "verdeeldheid zaaien en gebrek aan respect". En: "Het Amerikaanse volk verdient beter."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
48 minuten geledenCARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
7 uur geleden