Trump haalt uit naar Apprentice-film: nep en zonder klasse
PALM BEACH (ANP) - Donald Trump is niet te spreken over The Apprentice, een nieuwe bioscoopfilm over het leven van de presidentskandidaat. Op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social haalt de 78-jarige miljardair flink uit naar de biopic. Hij noemt de film van regisseur Ali Abbasi onder meer "nep", "zonder klasse" en een "stapel afval".
In zijn bericht zegt Trump te hopen dat de film zal floppen. "Het is een goedkope, lasterlijke en politiek walgelijke afrekening, die vlak voor de presidentsverkiezingen van 2024 uitkomt om de Grootste Politieke Beweging in de Geschiedenis van ons Land, "MAKE AMERICA GREAT AGAIN!", te schaden", schrijft hij. Ook vraagt hij zich af of de maker de titel The Apprentice wel zonder toestemming mag gebruiken, aangezien de zakenman jarenlang het gezicht en co-producent was van een tv-programma met die titel.
Trump gaat ook in op een scène uit de film, waarin wordt gesuggereerd dat Trump zijn in 2022 overleden ex-vrouw Ivana tijdens hun huwelijk zou hebben aangerand. "Mijn ex-vrouw, Ivana, was een aardig en geweldig persoon, en ik had een geweldige relatie met haar tot de dag dat ze stierf. De schrijver van deze stapel afval, Gabe Sherman, een lowlife en talentloze schrijver, die al lang wijd en zijd in diskrediet is gebracht, wist dat, maar koos ervoor het te negeren."
The Apprentice laat zien hoe een jonge Donald Trump, die het wil gaan maken als zakenman in New York, in de ban raakt van advocaat Roy Cohn. Cohn, van wie wordt gezegd dat hij meedogenloos is, ziet in de ambitieuze, hongerige en bereidwillige Trump de ideale protegé.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd de voormalige Hondurese president Juan Orlando Hernández gratie te verlenen. Hernández zit in de Verenigde Staten een gevangenisstraf van 45 jaar uit voor drugssmokkel.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
10 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
10 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
12 uur geleden