Trump brengt bezoek aan zuidgrens VS
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump brengt woensdag samen met gouverneur Greg Abbott van Texas een bezoek aan de zuidgrens van de Verenigde Staten. Ze hebben zich meerdere malen uitgesproken tegen het toenemend aantal migranten dat daar het land in wil sinds het aantreden Trumps opvolger Joe Biden.
Het aantal migranten dat over land de grens met de VS is overgestoken, is op het hoogste niveau in twee decennia. Tussen maart en mei werden ruim een half miljoen mensen opgepakt en teruggestuurd naar Mexico, omdat ze illegaal de grens waren gepasseerd. Dit gebeurde sinds Biden de migratiebeperkingen van Trump terugdraaide.
Trump stond als president onder meer bekend om zijn strenge immigratiebeleid. Op zijn website beweert de oud-president dat Biden dat beleid "in enkele weken heeft veranderd in de ergste grenscrisis in de geschiedenis van de VS". Met zijn bezoek aan de grens hoopt Trump "de schijnwerpers te richten op deze misdaad tegen onze staat" en wil hij steun betuigen aan de migratiedienst en de grenswacht.
Vicepresident Kamala Harris bracht vrijdag nog een bezoek aan de zuidgrens in Texas, na kritiek dat ze dit nog niet had gedaan. Zij heeft van Biden het complexe migrantendossier onder haar hoede gekregen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
7 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
10 uur geleden