Trump brengt bezoek aan zuidgrens VS
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump brengt woensdag samen met gouverneur Greg Abbott van Texas een bezoek aan de zuidgrens van de Verenigde Staten. Ze hebben zich meerdere malen uitgesproken tegen het toenemend aantal migranten dat daar het land in wil sinds het aantreden Trumps opvolger Joe Biden.
Het aantal migranten dat over land de grens met de VS is overgestoken, is op het hoogste niveau in twee decennia. Tussen maart en mei werden ruim een half miljoen mensen opgepakt en teruggestuurd naar Mexico, omdat ze illegaal de grens waren gepasseerd. Dit gebeurde sinds Biden de migratiebeperkingen van Trump terugdraaide.
Trump stond als president onder meer bekend om zijn strenge immigratiebeleid. Op zijn website beweert de oud-president dat Biden dat beleid "in enkele weken heeft veranderd in de ergste grenscrisis in de geschiedenis van de VS". Met zijn bezoek aan de grens hoopt Trump "de schijnwerpers te richten op deze misdaad tegen onze staat" en wil hij steun betuigen aan de migratiedienst en de grenswacht.
Vicepresident Kamala Harris bracht vrijdag nog een bezoek aan de zuidgrens in Texas, na kritiek dat ze dit nog niet had gedaan. Zij heeft van Biden het complexe migrantendossier onder haar hoede gekregen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.
1 uur geledenVÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
11 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
11 uur geleden