Trump brengt bezoek aan zuidgrens VS
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump brengt woensdag samen met gouverneur Greg Abbott van Texas een bezoek aan de zuidgrens van de Verenigde Staten. Ze hebben zich meerdere malen uitgesproken tegen het toenemend aantal migranten dat daar het land in wil sinds het aantreden Trumps opvolger Joe Biden.
Het aantal migranten dat over land de grens met de VS is overgestoken, is op het hoogste niveau in twee decennia. Tussen maart en mei werden ruim een half miljoen mensen opgepakt en teruggestuurd naar Mexico, omdat ze illegaal de grens waren gepasseerd. Dit gebeurde sinds Biden de migratiebeperkingen van Trump terugdraaide.
Trump stond als president onder meer bekend om zijn strenge immigratiebeleid. Op zijn website beweert de oud-president dat Biden dat beleid "in enkele weken heeft veranderd in de ergste grenscrisis in de geschiedenis van de VS". Met zijn bezoek aan de grens hoopt Trump "de schijnwerpers te richten op deze misdaad tegen onze staat" en wil hij steun betuigen aan de migratiedienst en de grenswacht.
Vicepresident Kamala Harris bracht vrijdag nog een bezoek aan de zuidgrens in Texas, na kritiek dat ze dit nog niet had gedaan. Zij heeft van Biden het complexe migrantendossier onder haar hoede gekregen.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land. De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, maakte de heropening via videoverbinding bekend in Davos waar het World Economic Forum wordt gehouden.
6 minuten geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
10 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
28 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.
35 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft opgeroepen tot "constructieve" gesprekken over Groenland die de territoriale integriteit van het land respecteren. "We kunnen over alle politieke aspecten onderhandelen: veiligheid, investeringen, de economie. Maar we kunnen niet onderhandelen over onze soevereiniteit", benadrukte premier Mette Frederiksen in een verklaring. Dat is volgens haar tot nu toe ook niet gebeurd.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De oude wereldorde valt in hoog tempo uit elkaar. Dat verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos. Hij sprak over tektonische verschuivingen met grote gevolgen voor de veiligheid en welvaart.
2 uur geleden