Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump beschouwt gevangenenruil als overwinning voor Poetin

Trump beschouwt gevangenenruil als overwinning voor Poetin

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft de grote gevangenenruil tussen Rusland en het Westen omschreven als een "overwinning" voor de Russische president Vladimir Poetin. Door die ruil werden donderdag drie Amerikanen en dertien anderen in Russische gevangenschap vrijgelaten.

"De Russen hebben een geweldige deal gesloten. Ik ga die niet bekritiseren, want het is goed dat ze thuis zijn, maar ze hebben een fenomenale deal gekregen en dat schept een heel slecht precedent", aldus Trump in een interview met Fox Business. Het Westen stuurde tien mensen naar Rusland, onder wie een man die in Duitsland een moord pleegde voor de Russische inlichtingendienst FSB.

Trump noemt het "schitterend" dat Evan Gershkovich, een journalist van The Wall Street Journal, is teruggekeerd naar de Verenigde Staten. Maar hij zei ook dat "deze deals zo slecht zijn, dat deze deals leiden tot enorme ontvoeringen". Trump verklaarde eerder meermaals dat hij Gershkovich vrij zou krijgen en gebruikte het gevangenschap van de journalist om de huidige president Joe Biden te bekritiseren.

De Republikeinse presidentskandidaat reageerde donderdag ook al op de ruil via zijn platform The Truth Social. Hij suggereerde dat Rusland geld had gekregen. De Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan zei tegen journalisten dat geen geld of sancties waren gebruikt om de deal te sluiten.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse dienst ICE helpt bij beveiliging Winterspelen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.

10 minuten geleden
EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

1 uur geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

2 uur geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

3 uur geleden
Bessent: Canadese premier krabbelt terug na uitspraken in Davos

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week over Trump en de Verenigde Staten deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.

3 uur geleden
Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

7 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

7 uur geleden