Trump beschouwt gevangenenruil als overwinning voor Poetin
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft de grote gevangenenruil tussen Rusland en het Westen omschreven als een "overwinning" voor de Russische president Vladimir Poetin. Door die ruil werden donderdag drie Amerikanen en dertien anderen in Russische gevangenschap vrijgelaten.
"De Russen hebben een geweldige deal gesloten. Ik ga die niet bekritiseren, want het is goed dat ze thuis zijn, maar ze hebben een fenomenale deal gekregen en dat schept een heel slecht precedent", aldus Trump in een interview met Fox Business. Het Westen stuurde tien mensen naar Rusland, onder wie een man die in Duitsland een moord pleegde voor de Russische inlichtingendienst FSB.
Trump noemt het "schitterend" dat Evan Gershkovich, een journalist van The Wall Street Journal, is teruggekeerd naar de Verenigde Staten. Maar hij zei ook dat "deze deals zo slecht zijn, dat deze deals leiden tot enorme ontvoeringen". Trump verklaarde eerder meermaals dat hij Gershkovich vrij zou krijgen en gebruikte het gevangenschap van de journalist om de huidige president Joe Biden te bekritiseren.
De Republikeinse presidentskandidaat reageerde donderdag ook al op de ruil via zijn platform The Truth Social. Hij suggereerde dat Rusland geld had gekregen. De Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan zei tegen journalisten dat geen geld of sancties waren gebruikt om de deal te sluiten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
6 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
7 uur geleden