Trump beschouwt gevangenenruil als overwinning voor Poetin
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft de grote gevangenenruil tussen Rusland en het Westen omschreven als een "overwinning" voor de Russische president Vladimir Poetin. Door die ruil werden donderdag drie Amerikanen en dertien anderen in Russische gevangenschap vrijgelaten.
"De Russen hebben een geweldige deal gesloten. Ik ga die niet bekritiseren, want het is goed dat ze thuis zijn, maar ze hebben een fenomenale deal gekregen en dat schept een heel slecht precedent", aldus Trump in een interview met Fox Business. Het Westen stuurde tien mensen naar Rusland, onder wie een man die in Duitsland een moord pleegde voor de Russische inlichtingendienst FSB.
Trump noemt het "schitterend" dat Evan Gershkovich, een journalist van The Wall Street Journal, is teruggekeerd naar de Verenigde Staten. Maar hij zei ook dat "deze deals zo slecht zijn, dat deze deals leiden tot enorme ontvoeringen". Trump verklaarde eerder meermaals dat hij Gershkovich vrij zou krijgen en gebruikte het gevangenschap van de journalist om de huidige president Joe Biden te bekritiseren.
De Republikeinse presidentskandidaat reageerde donderdag ook al op de ruil via zijn platform The Truth Social. Hij suggereerde dat Rusland geld had gekregen. De Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan zei tegen journalisten dat geen geld of sancties waren gebruikt om de deal te sluiten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
7 uur geleden