Trump beschouwt gevangenenruil als overwinning voor Poetin
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft de grote gevangenenruil tussen Rusland en het Westen omschreven als een "overwinning" voor de Russische president Vladimir Poetin. Door die ruil werden donderdag drie Amerikanen en dertien anderen in Russische gevangenschap vrijgelaten.
"De Russen hebben een geweldige deal gesloten. Ik ga die niet bekritiseren, want het is goed dat ze thuis zijn, maar ze hebben een fenomenale deal gekregen en dat schept een heel slecht precedent", aldus Trump in een interview met Fox Business. Het Westen stuurde tien mensen naar Rusland, onder wie een man die in Duitsland een moord pleegde voor de Russische inlichtingendienst FSB.
Trump noemt het "schitterend" dat Evan Gershkovich, een journalist van The Wall Street Journal, is teruggekeerd naar de Verenigde Staten. Maar hij zei ook dat "deze deals zo slecht zijn, dat deze deals leiden tot enorme ontvoeringen". Trump verklaarde eerder meermaals dat hij Gershkovich vrij zou krijgen en gebruikte het gevangenschap van de journalist om de huidige president Joe Biden te bekritiseren.
De Republikeinse presidentskandidaat reageerde donderdag ook al op de ruil via zijn platform The Truth Social. Hij suggereerde dat Rusland geld had gekregen. De Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan zei tegen journalisten dat geen geld of sancties waren gebruikt om de deal te sluiten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
8 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
8 uur geleden