Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump akkoord om in debat te gaan met Harris op Fox News

Trump akkoord om in debat te gaan met Harris op Fox News

PALM BEACH (ANP/RT/AFP) - Oud-president Donald Trump is akkoord om op 4 september op Fox News in debat te gaan met de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris, heeft hij geschreven op zijn sociale netwerk Truth Social.

"De regels zullen vergelijkbaar zijn met de regels van mijn debat met Sleepy Joe, die vreselijk is behandeld door zijn partij, maar dan met een arena vol publiek", schreef Trump, verwijzend naar president Joe Biden. Het debat zou plaatsvinden in de staat Pennsylvania en in tegenstelling tot het eerdere debat voor een live publiek.

Eerder had Trump nog gezegd dat hij niet in debat wilde met Harris, omdat ze volgens hem niet de officiële kandidaat was van de Democraten. Vrijdag haalde Harris voldoende stemmen van Democratische gedelegeerden, waardoor ze nu ook officieel de kandidaat is van haar partij.

Harris had vorige maand al aangegeven dat ze in principe bereid is om op Fox News met Trump in debat te gaan. Na de aankondiging van Trump heeft Harris nog niet bevestigd of ze ook akkoord is onder de voorwaarden die Trump schetst op Truth Social. Eerder circuleerde 17 september als datum voor het debat. Dat lijkt nu 4 september te worden.

Het debat tussen Trump en Biden eind juni verliep rampzalig voor Biden. Na het debat groeide de druk op Biden om af te zien van zijn herverkiezingscampagne. Enkele weken later, op zondag 21 juli, kondigde Biden aan uit de race te stappen en zijn vicepresident, Kamala Harris, te steunen als kandidaat.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij instorting gebouw in het Marokkaanse Fez

FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden.

3 minuten geleden
Instituut: Europa vult weggevallen steun voor Oekraïne niet aan

KIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.

42 minuten geleden
Veel meer kinderen van Deense spermadonor met genafwijking

KOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.

1 uur geleden
Machado is niet in Oslo om Nobelprijs in ontvangst te nemen

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.

2 uur geleden
Honderdduizenden langs grens Cambodja en Thailand geëvacueerd

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.

4 uur geleden
UNICEF: humanitaire nood voor kinderen groter dan in decennia

DEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.

6 uur geleden
Internationale bezorgdheid over opmars rebellen in Congo

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.

10 uur geleden