'Troonrede' Amerikaanse president Joe Biden verwacht op 7 maart
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden houdt naar verwachting 7 maart zijn jaarlijkse 'troonrede', de State of the Union. Dat is bijna acht maanden voor de komende presidentsverkiezingen. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, heeft de president er zaterdag voor uitgenodigd.
De toespraak over de prioriteiten van de regering voor beide Kamers van het Congres wordt doorgaans eerder in het jaar gehouden, eind januari of in februari. Maar Biden is vaker aan de late kant. Hij sprak de rede in 2021 eind april uit en een jaar later begin maart.
De leiders van de VS houden al sinds 1790 een jaarlijkse rede over de toestand van de natie. De eerste van de 'vader des vaderlands' George Washington was een van de kortste en duurde nog geen tien minuten inclusief applaus. Sinds 1934 heet de jaarlijkse boodschap van de president State of the Union en wordt hij aan het begin van het jaar gehouden.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.
47 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.
51 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
11 uur geleden