'Troonrede' Amerikaanse president Joe Biden verwacht op 7 maart
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden houdt naar verwachting 7 maart zijn jaarlijkse 'troonrede', de State of the Union. Dat is bijna acht maanden voor de komende presidentsverkiezingen. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, heeft de president er zaterdag voor uitgenodigd.
De toespraak over de prioriteiten van de regering voor beide Kamers van het Congres wordt doorgaans eerder in het jaar gehouden, eind januari of in februari. Maar Biden is vaker aan de late kant. Hij sprak de rede in 2021 eind april uit en een jaar later begin maart.
De leiders van de VS houden al sinds 1790 een jaarlijkse rede over de toestand van de natie. De eerste van de 'vader des vaderlands' George Washington was een van de kortste en duurde nog geen tien minuten inclusief applaus. Sinds 1934 heet de jaarlijkse boodschap van de president State of the Union en wordt hij aan het begin van het jaar gehouden.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
53 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
54 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
1 uur geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.
3 uur geleden