'Troonrede' Amerikaanse president Joe Biden verwacht op 7 maart
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden houdt naar verwachting 7 maart zijn jaarlijkse 'troonrede', de State of the Union. Dat is bijna acht maanden voor de komende presidentsverkiezingen. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, heeft de president er zaterdag voor uitgenodigd.
De toespraak over de prioriteiten van de regering voor beide Kamers van het Congres wordt doorgaans eerder in het jaar gehouden, eind januari of in februari. Maar Biden is vaker aan de late kant. Hij sprak de rede in 2021 eind april uit en een jaar later begin maart.
De leiders van de VS houden al sinds 1790 een jaarlijkse rede over de toestand van de natie. De eerste van de 'vader des vaderlands' George Washington was een van de kortste en duurde nog geen tien minuten inclusief applaus. Sinds 1934 heet de jaarlijkse boodschap van de president State of the Union en wordt hij aan het begin van het jaar gehouden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens het WK voetbal in juni en juli mogen er op speeldagen geen drones vliegen boven stadions in de Amerikaanse speelsteden. Het verbod geldt ook voor supportersevenementen. Dat heeft luchtvaartautoriteit FAA aangekondigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
9 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
10 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
11 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
11 uur geleden