Tourbaas Prudhomme mag terugkeren in karavaan
GRENOBLE (ANP/RTR) - Tourbaas Christian Prudhomme is vanaf dinsdag weer actief in de karavaan van de Tour de France. Hij heeft volgens de organisatie negatief getest op het coronavirus. Daardoor mag hij zijn leidinggevende functie in de Ronde van Frankrijk weer ter plaatse uitoefenen.
Prudhomme testte vorige week positief op het longvirus. Dat zorgde na de eerste rustdag voor de nodige commotie. De koersdirecteur ging thuis in quarantaine en kondigde zijn rentree aan na de tweede rustdag, op deze maandag, mits zijn test negatief zou uitvallen. Hij werd in de afgelopen week vervangen door François Lemarchand.
Vorige week testten alle wielrenners in het peloton van de Tour negatief. Bij vier stafleden van vier verschillende teams werd het virus wel aangetroffen. Zij moesten meteen de Tour verlaten.
Nieuwe coronatest
Alle renners en stafleden van de 22 teams hebben op de tweede rustdag opnieuw een coronatest ondergaan. Bij twee positieve gevallen bij renners of stafleden van één team moet de ploeg de Tour verlaten. Klassementsleider Primoz Roglic verklapte maandag in een interview al dat iedereen bij zijn ploeg Jumbo-Visma negatief had getest.
De organisatie van de Tour maakt dinsdagochtend de testresultaten van renners, stafleden en officials bekend.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
20 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
21 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden