Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour: Pogacar houdt Roglic van ritzege af, Bernal grote verliezer

Tour: Pogacar houdt Roglic van ritzege af, Bernal grote verliezer

GRAND COLOMBIER (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de vijftiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een zware bergrit die eindigde met een klim naar de top van de Grand Colombier. Pogacar (UAE Team Emirates) was in de sprint bergop zijn landgenoot Primoz Roglic net te snel af. De kopman van Jumbo-Visma, eveneens Sloveen, blijft wel leider in het algemeen klassement. Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, viel weg uit de top. De Colombiaan van Ineos-Grenadiers moest meer dan 7 minuten toegeven.

Voor Pogacar, de nummer 2 in het klassement, was het zijn tweede ritzege na eerder succes in de Pyreneeën. Maandag volgt de tweede rustdag in deze Tour. De renners zullen nogmaals getest worden op het coronavirus. Bij twee positieve gevallen bij renners of stafleden binnen een ploeg moet een team de Tour verlaten.

Zoals verwacht begon de rit in een moordend tempo. Peter Sagan had zijn zinnen gezet op de tussensprint van 58 kilometer, maar trof continu groenetruidrager Sam Bennett in zijn wiel. De aanvallen waren talrijk, in het eerste half uur werden al 28 kilometer afgelegd, de Colombiaan Sergio Higuita raakte door een val achterop en moest opgeven.

Uiteindelijk slaagde een achttal renners afstand te nemen, onder hen de Italiaan Matteo Trentin en de Duitser Simon Geschke. Trentin won de tussensprint.

Problemen Bernal

Op de eerste klim, de Montée de la Selle de Fromentel, bleven Geschke, de Spanjaard Jesús Herrada en de Fransman Pierre Rolland voorop over. De Oostenrijker Michael Gogl sloot net voor de top weer aan, Herrada kwam als eerste boven. De groep favorieten, met Bernal in de problemen, volgde op ruim 3 minuten.

Op de Col de la Biche, eveneens van de eerste categorie, bleven Rolland en Gogl voorop over. Met zijn tweeën daalden ze naar de voet van de slotklim waar ze met een kleine 2 minuten voorsprong aan de col van de buitencategorie begonnen. Jumbo-Visma voerde het tempo verder op. Wout van Aert nam de kop over van Robert Gesink, voor wie het werk erop zat. Het tempo van de Belg kostte Bernal definitief zijn plaats in de kopgroep. Met Tom Dumoulin op kop van de groep was ontsnappen niet mogelijk. In de sprint om extra bonificatieseconden bleef Pogacar, net als eerder in de Pyreneeën, Roglic net voor. De Australiër Richie Porte werd derde. Dumoulin (12e) klom naar de tiende plaats in het klassement.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

4 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

6 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

7 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

8 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

9 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

10 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

13 uur geleden