Tour: Pogacar houdt Roglic van ritzege af, Bernal grote verliezer
GRAND COLOMBIER (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de vijftiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een zware bergrit die eindigde met een klim naar de top van de Grand Colombier. Pogacar (UAE Team Emirates) was in de sprint bergop zijn landgenoot Primoz Roglic net te snel af. De kopman van Jumbo-Visma, eveneens Sloveen, blijft wel leider in het algemeen klassement. Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, viel weg uit de top. De Colombiaan van Ineos-Grenadiers moest meer dan 7 minuten toegeven.
Voor Pogacar, de nummer 2 in het klassement, was het zijn tweede ritzege na eerder succes in de Pyreneeën. Maandag volgt de tweede rustdag in deze Tour. De renners zullen nogmaals getest worden op het coronavirus. Bij twee positieve gevallen bij renners of stafleden binnen een ploeg moet een team de Tour verlaten.
Zoals verwacht begon de rit in een moordend tempo. Peter Sagan had zijn zinnen gezet op de tussensprint van 58 kilometer, maar trof continu groenetruidrager Sam Bennett in zijn wiel. De aanvallen waren talrijk, in het eerste half uur werden al 28 kilometer afgelegd, de Colombiaan Sergio Higuita raakte door een val achterop en moest opgeven.
Uiteindelijk slaagde een achttal renners afstand te nemen, onder hen de Italiaan Matteo Trentin en de Duitser Simon Geschke. Trentin won de tussensprint.
Problemen Bernal
Op de eerste klim, de Montée de la Selle de Fromentel, bleven Geschke, de Spanjaard Jesús Herrada en de Fransman Pierre Rolland voorop over. De Oostenrijker Michael Gogl sloot net voor de top weer aan, Herrada kwam als eerste boven. De groep favorieten, met Bernal in de problemen, volgde op ruim 3 minuten.
Op de Col de la Biche, eveneens van de eerste categorie, bleven Rolland en Gogl voorop over. Met zijn tweeën daalden ze naar de voet van de slotklim waar ze met een kleine 2 minuten voorsprong aan de col van de buitencategorie begonnen. Jumbo-Visma voerde het tempo verder op. Wout van Aert nam de kop over van Robert Gesink, voor wie het werk erop zat. Het tempo van de Belg kostte Bernal definitief zijn plaats in de kopgroep. Met Tom Dumoulin op kop van de groep was ontsnappen niet mogelijk. In de sprint om extra bonificatieseconden bleef Pogacar, net als eerder in de Pyreneeën, Roglic net voor. De Australiër Richie Porte werd derde. Dumoulin (12e) klom naar de tiende plaats in het klassement.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
10 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
11 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
12 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
14 uur geleden