Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tour: Pogacar houdt Roglic van ritzege af, Bernal grote verliezer

Tour: Pogacar houdt Roglic van ritzege af, Bernal grote verliezer

GRAND COLOMBIER (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de vijftiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een zware bergrit die eindigde met een klim naar de top van de Grand Colombier. Pogacar (UAE Team Emirates) was in de sprint bergop zijn landgenoot Primoz Roglic net te snel af. De kopman van Jumbo-Visma, eveneens Sloveen, blijft wel leider in het algemeen klassement. Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, viel weg uit de top. De Colombiaan van Ineos-Grenadiers moest meer dan 7 minuten toegeven.

Voor Pogacar, de nummer 2 in het klassement, was het zijn tweede ritzege na eerder succes in de Pyreneeën. Maandag volgt de tweede rustdag in deze Tour. De renners zullen nogmaals getest worden op het coronavirus. Bij twee positieve gevallen bij renners of stafleden binnen een ploeg moet een team de Tour verlaten.

Zoals verwacht begon de rit in een moordend tempo. Peter Sagan had zijn zinnen gezet op de tussensprint van 58 kilometer, maar trof continu groenetruidrager Sam Bennett in zijn wiel. De aanvallen waren talrijk, in het eerste half uur werden al 28 kilometer afgelegd, de Colombiaan Sergio Higuita raakte door een val achterop en moest opgeven.

Uiteindelijk slaagde een achttal renners afstand te nemen, onder hen de Italiaan Matteo Trentin en de Duitser Simon Geschke. Trentin won de tussensprint.

Problemen Bernal

Op de eerste klim, de Montée de la Selle de Fromentel, bleven Geschke, de Spanjaard Jesús Herrada en de Fransman Pierre Rolland voorop over. De Oostenrijker Michael Gogl sloot net voor de top weer aan, Herrada kwam als eerste boven. De groep favorieten, met Bernal in de problemen, volgde op ruim 3 minuten.

Op de Col de la Biche, eveneens van de eerste categorie, bleven Rolland en Gogl voorop over. Met zijn tweeën daalden ze naar de voet van de slotklim waar ze met een kleine 2 minuten voorsprong aan de col van de buitencategorie begonnen. Jumbo-Visma voerde het tempo verder op. Wout van Aert nam de kop over van Robert Gesink, voor wie het werk erop zat. Het tempo van de Belg kostte Bernal definitief zijn plaats in de kopgroep. Met Tom Dumoulin op kop van de groep was ontsnappen niet mogelijk. In de sprint om extra bonificatieseconden bleef Pogacar, net als eerder in de Pyreneeën, Roglic net voor. De Australiër Richie Porte werd derde. Dumoulin (12e) klom naar de tiende plaats in het klassement.

Meer uit Sport

Snowboardster Dekker strandt op Spelen in achtste finale

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.

1 uur geleden
Skiester Johnson wint afdaling na zware crash landgenote Vonn

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.

1 uur geleden
Hockeyers winnen opnieuw moeizaam van Spanje in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.

1 uur geleden
Nederland na verlies in dubbel achter in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.

1 uur geleden
Skiester Vonn crasht al snel tijdens olympische afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.

2 uur geleden
Kok kijkt uit naar haar olympisch debuut op de 1000 meter 

MILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.

2 uur geleden
Hockeysters opnieuw oppermachtig tegen China in Pro League

GUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.

2 uur geleden