Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman vleesverwerker Vion stapt eind dit jaar op

Topman vleesverwerker Vion stapt eind dit jaar op

BOXTEL (ANP) - De topman van Vion, de grootste vleesproducent van Nederland, stapt eind dit jaar op. Vion had de afgelopen jaren last van problemen op de Duitse markt, een belangrijk land voor de vleesverwerker. Daarom werkt Vion aan een nieuwe strategie, waarbij het bedrijf veel activiteiten in Duitsland wil verkopen. Vion rondt de vernieuwing niet af met de huidige topman Ronald Lotgerink, maar onder de nieuwe algemeen directeur, Tjarda Klimp, meldt het bedrijf uit Boxtel. Klimp is nu nog de financieel directeur van het bedrijf.

Vion heeft in Duitsland veel last van een eerdere uitbraak van Afrikaanse varkenspest, waardoor Duitse bedrijven minder varkensvlees verkopen en voor hogere prijzen. Daarom richt Vion zich nu op de Benelux en andere Europese landen.

Onder meer het Brabants Dagblad meldde donderdag dat de vleesverwerker flink gaat krimpen, met 40 procent. Het bedrijf heeft mede door de problemen in Duitsland in 2021 en 2022 flinke verliezen geleden. In gesprekken met de krant en The Investigative Desk, een platform van onderzoeksjournalisten, spreken sommige boeren van mismanagement bij de vleesverwerker. Vion zou veel te laat hebben ingegrepen. Woordvoerders van het bedrijf willen dit niet bevestigen tegenover het ANP.

Principeovereenkomst

Omroep Brabant schreef een paar weken geleden dat 165 medewerkers van Vion worden ontslagen. Het sluiten van een vestiging in Duitsland zou daarvan de oorzaak zijn en deel uitmaken van een grote reorganisatie.

Onlangs tekende de vleesverwerker een principeovereenkomst voor de overname van een groot deel van de activiteiten in Duitsland. De autoriteiten moeten de deal nog wel goedkeuren, aldus Vion. De overname is naar verwachting in 2025 afgerond, wanneer Klimp de topvrouw is.

Bij die deal met het Duitse vleesbedrijf Tönnies Group horen het grootste deel van de rundvleesactiviteiten en de varkensactiviteiten in de stad Crailsheim, waar Vion een slachterij heeft. Verder horen twee huidverwerkingsfabrieken, een locatie waar de botten van het vlees worden verwijderd en de meeste ondersteunende activiteiten van Vion in Duitsland bij de overname.

Meer uit Financieel

China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

6 minuten geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

44 minuten geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

1 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

1 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

2 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

4 uur geleden
Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

13 uur geleden