Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Booking.com kritisch over vestigingsklimaat in Nederland

Topman Booking.com kritisch over vestigingsklimaat in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Topman Glenn Fogel van Booking.com heeft in een interview met De Telegraaf fikse kritiek geuit op het vestigingsklimaat voor bedrijven in Nederland. "Waarom is Nederland, dat ooit zeer bedrijfsvriendelijk was, zo veranderd?", vraagt hij zich hardop af in gesprek met de krant.

"Kijk naar Ierland", zegt Fogel. "Toen ik daar voor het eerst zaken deed, reden er ezelskarren op de wegen. Dertig jaar later is het een technologiegigant geworden. Waarom? Omdat ze een klimaat hebben gecreƫerd dat bedrijven zoals Apple, Dell, IBM en Google aantrok om grote campussen te ontwikkelen. Nederland kan dat ook doen, maar nu gaan we de tegenovergestelde richting op."

De boekingssite is niet de eerste grote onderneming die uithaalt naar het vestigingsklimaat hier. Chipmachinefabrikant ASML waarschuwde eerder bijvoorbeeld dat het bedrijf wil uitbreiden, maar dat Nederland voor ASML mogelijk te klein zou worden. Dat pleidooi lijkt een gehoor te hebben gekregen. Later werd bekend dat het kabinet samen met de regio Eindhoven 2,5 miljard euro steekt in verbeteringen van het ondernemingsklimaat voor de microchipsector.

Europese wetten

Fogel zegt ook dat Booking.com zich beperkt voelt door Europese regelgeving. "Voor ons gelden extra regels en dat heeft negatieve gevolgen voor ons bedrijf en de Europese markt als geheel. We zijn het grootste Europese techbedrijf, misschien op ASML na. Laten we er in ieder geval voor zorgen dat onze eigen thuisregio ons niet schaadt. Dat is frustrerend. Het is een mindset die ik gewoon niet begrijp."

Het bedrijf heeft in Nederland duizenden werknemers in dienst. De topman wil niet zeggen of de situatie voor Booking.com een reden is om Nederland op termijn te verlaten. "We moeten altijd nadenken over waar we iets het beste kunnen doen", stelt hij tegen De Telegraaf.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

5 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

5 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

6 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

7 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

8 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

9 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

20 uur geleden