Topman Booking.com kritisch over vestigingsklimaat in Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Topman Glenn Fogel van Booking.com heeft in een interview met De Telegraaf fikse kritiek geuit op het vestigingsklimaat voor bedrijven in Nederland. "Waarom is Nederland, dat ooit zeer bedrijfsvriendelijk was, zo veranderd?", vraagt hij zich hardop af in gesprek met de krant.
"Kijk naar Ierland", zegt Fogel. "Toen ik daar voor het eerst zaken deed, reden er ezelskarren op de wegen. Dertig jaar later is het een technologiegigant geworden. Waarom? Omdat ze een klimaat hebben gecreƫerd dat bedrijven zoals Apple, Dell, IBM en Google aantrok om grote campussen te ontwikkelen. Nederland kan dat ook doen, maar nu gaan we de tegenovergestelde richting op."
De boekingssite is niet de eerste grote onderneming die uithaalt naar het vestigingsklimaat hier. Chipmachinefabrikant ASML waarschuwde eerder bijvoorbeeld dat het bedrijf wil uitbreiden, maar dat Nederland voor ASML mogelijk te klein zou worden. Dat pleidooi lijkt een gehoor te hebben gekregen. Later werd bekend dat het kabinet samen met de regio Eindhoven 2,5 miljard euro steekt in verbeteringen van het ondernemingsklimaat voor de microchipsector.
Europese wetten
Fogel zegt ook dat Booking.com zich beperkt voelt door Europese regelgeving. "Voor ons gelden extra regels en dat heeft negatieve gevolgen voor ons bedrijf en de Europese markt als geheel. We zijn het grootste Europese techbedrijf, misschien op ASML na. Laten we er in ieder geval voor zorgen dat onze eigen thuisregio ons niet schaadt. Dat is frustrerend. Het is een mindset die ik gewoon niet begrijp."
Het bedrijf heeft in Nederland duizenden werknemers in dienst. De topman wil niet zeggen of de situatie voor Booking.com een reden is om Nederland op termijn te verlaten. "We moeten altijd nadenken over waar we iets het beste kunnen doen", stelt hij tegen De Telegraaf.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.
52 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelconcern Amazon gaat ongeveer 16.000 kantoorbanen schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie, heeft het concern woensdag bevestigd. Persbureau Reuters meldde vorige week al op basis van ingewijden dat het bedrijf een tweede ronde van ontslagen ging doorvoeren, waarbij duizenden kantoorfuncties zouden verdwijnen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft drie grote technologiebedrijven toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM verwacht vrijdag weer naar Dubai te vliegen. Vluchten naar de Israƫlische hoofdstad Tel Aviv gaan voorlopig nog niet door. Dat meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Vorige week vrijdag maakte KLM bekend meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten te mijden vanwege de "geopolitieke situatie".
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud steeg woensdag tot een nieuw record, aangejaagd door een sterk afgezwakte Amerikaanse dollar en een vlucht uit staatsobligaties. De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdagavond dat hij zich geen zorgen maakte over de huidige zwakte van de dollar. De dollar daalde daarop aanvankelijk fors. Omdat goud voornamelijk in dollars wordt verhandeld, leiden dalende dollarkoersen meestal tot winsten op de goudmarkt.
4 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Vakbond CNV zegt "compleet overdonderd" te zijn door de aankondiging van ASML om 1700 medewerkers te ontslaan. De chipmachinefabrikant uit Veldhoven maakte dat woensdag bekend, net als een recordomzet over vorig jaar. De vakbond vindt het "een heel diffuus verhaal".
4 uur geleden