Topman ABN AMRO over handelsbeleid Trump: we weten nog niets
AMSTERDAM (ANP) - Het is nog helemaal niet gezegd dat Donald Trump het handelsbeleid zoals hij dat heeft aangekondigd ook echt gaat uitvoeren. Daarop wees ABN AMRO-topman Robert Swaak woensdag in een toelichting op de kwartaalcijfers van de bank. "We weten nog niets", benadrukte hij, daarbij ook terugdenkend aan de vorige presidentstermijn van Trump.
Volgens Swaak zijn de forse importheffingen die de aanstaande president heeft aangekondigd wel een risico. In de Verenigde Staten zouden dergelijke tarieven de inflatie kunnen aanjagen en in Europa zouden ze kunnen drukken op de economische groei, aldus de topbankier. Maar volgens hem is het nog "veel te vroeg" om nu al een goede inschatting te maken van de mogelijke impact. "Het is belangrijk dat de nieuwe Amerikaanse regering eerst aan de slag gaat", zei hij. Daarna zal volgens Swaak waarschijnlijk meer duidelijk worden.
Komende tijd houdt ABN AMRO de machtswisseling in de Verenigde Staten daarom scherp in de gaten. Afgelopen kwartaal bleef de bank volgens Swaak nog profiteren van een veerkrachtige Nederlandse economie. Hij sprak daarbij ook van een bloeiende huizenmarkt, wat hielp bij het verkopen van hypotheken. Verder is de werkloosheid hier nog steeds historisch laag volgens Swaak en blijf de arbeidsmarkt krap.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
55 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
7 uur geleden