Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman ABN AMRO over handelsbeleid Trump: we weten nog niets

Topman ABN AMRO over handelsbeleid Trump: we weten nog niets

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog helemaal niet gezegd dat Donald Trump het handelsbeleid zoals hij dat heeft aangekondigd ook echt gaat uitvoeren. Daarop wees ABN AMRO-topman Robert Swaak woensdag in een toelichting op de kwartaalcijfers van de bank. "We weten nog niets", benadrukte hij, daarbij ook terugdenkend aan de vorige presidentstermijn van Trump.

Volgens Swaak zijn de forse importheffingen die de aanstaande president heeft aangekondigd wel een risico. In de Verenigde Staten zouden dergelijke tarieven de inflatie kunnen aanjagen en in Europa zouden ze kunnen drukken op de economische groei, aldus de topbankier. Maar volgens hem is het nog "veel te vroeg" om nu al een goede inschatting te maken van de mogelijke impact. "Het is belangrijk dat de nieuwe Amerikaanse regering eerst aan de slag gaat", zei hij. Daarna zal volgens Swaak waarschijnlijk meer duidelijk worden.

Komende tijd houdt ABN AMRO de machtswisseling in de Verenigde Staten daarom scherp in de gaten. Afgelopen kwartaal bleef de bank volgens Swaak nog profiteren van een veerkrachtige Nederlandse economie. Hij sprak daarbij ook van een bloeiende huizenmarkt, wat hielp bij het verkopen van hypotheken. Verder is de werkloosheid hier nog steeds historisch laag volgens Swaak en blijf de arbeidsmarkt krap.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

3 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

4 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

6 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

8 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

8 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

10 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

11 uur geleden