Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman ABN AMRO over handelsbeleid Trump: we weten nog niets

Topman ABN AMRO over handelsbeleid Trump: we weten nog niets

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog helemaal niet gezegd dat Donald Trump het handelsbeleid zoals hij dat heeft aangekondigd ook echt gaat uitvoeren. Daarop wees ABN AMRO-topman Robert Swaak woensdag in een toelichting op de kwartaalcijfers van de bank. "We weten nog niets", benadrukte hij, daarbij ook terugdenkend aan de vorige presidentstermijn van Trump.

Volgens Swaak zijn de forse importheffingen die de aanstaande president heeft aangekondigd wel een risico. In de Verenigde Staten zouden dergelijke tarieven de inflatie kunnen aanjagen en in Europa zouden ze kunnen drukken op de economische groei, aldus de topbankier. Maar volgens hem is het nog "veel te vroeg" om nu al een goede inschatting te maken van de mogelijke impact. "Het is belangrijk dat de nieuwe Amerikaanse regering eerst aan de slag gaat", zei hij. Daarna zal volgens Swaak waarschijnlijk meer duidelijk worden.

Komende tijd houdt ABN AMRO de machtswisseling in de Verenigde Staten daarom scherp in de gaten. Afgelopen kwartaal bleef de bank volgens Swaak nog profiteren van een veerkrachtige Nederlandse economie. Hij sprak daarbij ook van een bloeiende huizenmarkt, wat hielp bij het verkopen van hypotheken. Verder is de werkloosheid hier nog steeds historisch laag volgens Swaak en blijf de arbeidsmarkt krap.

Meer uit Financieel

Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

2 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

3 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

5 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

7 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

7 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

8 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

9 uur geleden