Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topfavoriete Van Vleuten begint 'uitgerust' aan Giro Rosa

Topfavoriete Van Vleuten begint 'uitgerust' aan Giro Rosa

GROSSETO (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft in de overvolle wielerkalender in coronatijd even gas terug genomen, de tijd voor zichzelf genomen. De wielrenster die bijna alle koersen won waar ze aan de start verscheen, wilde mentaal tot rust komen en trok zich na La Course een dag of tien terug in haar hotel in Italië. De regerend wereldkampioene ziet het als de beste voorbereiding op de Giro Rosa, waarin ze vrijdag als winnares van de laatste twee edities als grote favoriete van start gaat.

"Ik had het even nodig om lekker uit de drukte te zijn en tot mezelf te komen", zegt de 37-jarig renster van Mitchelton-Scott. "Dan neem ik de tijd om een boekje lezen na de trainingen en hoef ik niet onwijs hard te trainen. Ik heb nog wel een korte hoogtestage gedaan voor een laatste boost, omdat het seizoen veel langer duurt dan andere jaren.’’

Van Vleuten praat niet over het prolongeren van haar titel. "Doel is om in optimale vorm aan de start te staan van de Giro en straks ook het WK. Ik denk dat dat goed gelukt is. De rust was ook belangrijk omdat er nu een heel druk koersblok aankomt van wel zes weken waarin ik op scherp wil staan en de focus moet vasthouden. Dat duurt wel tot aan de Ronde van Vlaanderen (18 oktober) en misschien zelf Parijs-Roubaix (25 oktober). Er is bijna geen adempauze, dus dat gaat heftig worden.’’

Focus

Focus is ook het sleutelwoord dat ze gebruikt voor de komende Ronde van Italië. "Ik maak me er niet druk om dat ik de favoriete ben, maar wel dat ik negen dagen de focus moet houden. Dat maakt me nerveuzer, want je kunt in een meerdaagse ronde geen moment verslappen."

Ze heeft parcours goed bestudeerd. "Geen Alpen of Dolomieten zoals vorig jaar, maar niettemin zitten er best veel hoogtemeters in en een aantal lange etappes. Ik zie twee echte sprintetappes en natuurlijk de ploegentijdrit waarmee we beginnen. Dat is wel in het voordeel van mijn concurrentes, want het is geen individuele tijdrit waarop ik meteen veel tijd kan pakken. Op zich is het fijn als je vroeg in de ronde al wat verschil kan maken, dan raak je niet verzeild in een secondenspel en dat fietst relaxter."

Van Vleuten won dit jaar onder meer de Strade Bianche en het EK. Op het NK moest ze haar meerdere erkennen in Anna van der Breggen, haar landgenote die net als zij twee keer de Giro Rosa won (2015 en 2017). "Ze is een van mijn grootste concurrenten, naast de Spaanse Mavi García en de Italiaanse Elisa Longo Borghini."

Na de Giro Rosa volgt betrekkelijk snel het WK in het Italiaanse Imola. Ook daar wil Van Vleuten vlammen. "Het WK zou aanvankelijk in Zwitserland zijn en dat parcours lag me beter vanwege de langere beklimmingen, maar dit WK is echt wel iets om naar uit te kijken. Het zijn kortere klimmen, maar met weinig hersteltijd. Het wordt volgens mij zwaar en als het zwaar is, ben ik op mijn best.’’

Meer uit Sport

F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

1 uur geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

1 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

1 dag geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

1 dag geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

1 dag geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

1 dag geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

1 dag geleden