
Topfavoriete Van Vleuten begint 'uitgerust' aan Giro Rosa
GROSSETO (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft in de overvolle wielerkalender in coronatijd even gas terug genomen, de tijd voor zichzelf genomen. De wielrenster die bijna alle koersen won waar ze aan de start verscheen, wilde mentaal tot rust komen en trok zich na La Course een dag of tien terug in haar hotel in Italië. De regerend wereldkampioene ziet het als de beste voorbereiding op de Giro Rosa, waarin ze vrijdag als winnares van de laatste twee edities als grote favoriete van start gaat.
"Ik had het even nodig om lekker uit de drukte te zijn en tot mezelf te komen", zegt de 37-jarig renster van Mitchelton-Scott. "Dan neem ik de tijd om een boekje lezen na de trainingen en hoef ik niet onwijs hard te trainen. Ik heb nog wel een korte hoogtestage gedaan voor een laatste boost, omdat het seizoen veel langer duurt dan andere jaren.’’
Van Vleuten praat niet over het prolongeren van haar titel. "Doel is om in optimale vorm aan de start te staan van de Giro en straks ook het WK. Ik denk dat dat goed gelukt is. De rust was ook belangrijk omdat er nu een heel druk koersblok aankomt van wel zes weken waarin ik op scherp wil staan en de focus moet vasthouden. Dat duurt wel tot aan de Ronde van Vlaanderen (18 oktober) en misschien zelf Parijs-Roubaix (25 oktober). Er is bijna geen adempauze, dus dat gaat heftig worden.’’
Focus
Focus is ook het sleutelwoord dat ze gebruikt voor de komende Ronde van Italië. "Ik maak me er niet druk om dat ik de favoriete ben, maar wel dat ik negen dagen de focus moet houden. Dat maakt me nerveuzer, want je kunt in een meerdaagse ronde geen moment verslappen."
Ze heeft parcours goed bestudeerd. "Geen Alpen of Dolomieten zoals vorig jaar, maar niettemin zitten er best veel hoogtemeters in en een aantal lange etappes. Ik zie twee echte sprintetappes en natuurlijk de ploegentijdrit waarmee we beginnen. Dat is wel in het voordeel van mijn concurrentes, want het is geen individuele tijdrit waarop ik meteen veel tijd kan pakken. Op zich is het fijn als je vroeg in de ronde al wat verschil kan maken, dan raak je niet verzeild in een secondenspel en dat fietst relaxter."
Van Vleuten won dit jaar onder meer de Strade Bianche en het EK. Op het NK moest ze haar meerdere erkennen in Anna van der Breggen, haar landgenote die net als zij twee keer de Giro Rosa won (2015 en 2017). "Ze is een van mijn grootste concurrenten, naast de Spaanse Mavi García en de Italiaanse Elisa Longo Borghini."
Na de Giro Rosa volgt betrekkelijk snel het WK in het Italiaanse Imola. Ook daar wil Van Vleuten vlammen. "Het WK zou aanvankelijk in Zwitserland zijn en dat parcours lag me beter vanwege de langere beklimmingen, maar dit WK is echt wel iets om naar uit te kijken. Het zijn kortere klimmen, maar met weinig hersteltijd. Het wordt volgens mij zwaar en als het zwaar is, ben ik op mijn best.’’
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de woensdag aangekondigde komst van Olav Kooij en de Belg Tim Merlier rekent de organisatie van de nieuwe Nederlandse rittenkoers NIBC Tour of Holland (14-19 oktober) op een aantal aantrekkelijke sprints. Op het hoofdkantoor van sponsor en naamgever NIBC in Den Haag werd het deelnemersveld toegelicht door koersdirecteur Roxane Knetemann.
11 uur geleden