Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Toerisme Thailand pas tegen 2026 op niveau van voor de crisis'

'Toerisme Thailand pas tegen 2026 op niveau van voor de crisis'

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Het kan nog zeker vijf jaar duren voordat het toerisme in Thailand weer op het niveau van voor de coronacrisis zit. En dat is een zorgelijke ontwikkeling voor een economie die doorgaans voor een vijfde van zijn inkomsten afhankelijk is van toerisme, meldt de National Economic and Social Development Council van het land.

In Thailand zijn meer dan 7 miljoen mensen werkzaam in de toerismesector. Velen van hen zullen een andere baan moeten zoeken, aldus de raad.

Thailand verwelkomde in 2019, het laatste volle jaar voor de crisis, zo'n 40 miljoen bezoekers. Dat leverde het land 60 miljard dollar aan inkomsten op. Thailand, dat in maart vorig jaar zijn grenzen sloot voor de meeste buitenlandse bezoekers, probeert sommige binnenlandse bestemmingen geleidelijk weer open te stellen voor gevaccineerde bezoekers.

De Thaise economie kromp al vijf kwartalen op rij. Ook in de periode april tot en met juni zal sprake zijn van krimp. Het land gaat gebukt onder de ergste uitbraak van het coronavirus tot nu toe.

Het vakantie-eiland Phuket zal in juli als eerste weer toeristen verwelkomen. Tien andere bestemmingen volgen naar verwachting in oktober. De regering verwacht dit jaar niet meer dan 500.000 bezoekers, een fractie van de 6,7 miljoen reizigers die het land vorig jaar aandeden. Die kwamen voornamelijk in de eerste maanden van het jaar, voor de uitbraak van corona.

Meer uit Financieel

Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

3 uur geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

4 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

5 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

7 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

7 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

9 uur geleden
VS laten ontheffing van Russische oliesancties verlopen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.

9 uur geleden