'Toerisme Thailand pas tegen 2026 op niveau van voor de crisis'
BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Het kan nog zeker vijf jaar duren voordat het toerisme in Thailand weer op het niveau van voor de coronacrisis zit. En dat is een zorgelijke ontwikkeling voor een economie die doorgaans voor een vijfde van zijn inkomsten afhankelijk is van toerisme, meldt de National Economic and Social Development Council van het land.
In Thailand zijn meer dan 7 miljoen mensen werkzaam in de toerismesector. Velen van hen zullen een andere baan moeten zoeken, aldus de raad.
Thailand verwelkomde in 2019, het laatste volle jaar voor de crisis, zo'n 40 miljoen bezoekers. Dat leverde het land 60 miljard dollar aan inkomsten op. Thailand, dat in maart vorig jaar zijn grenzen sloot voor de meeste buitenlandse bezoekers, probeert sommige binnenlandse bestemmingen geleidelijk weer open te stellen voor gevaccineerde bezoekers.
De Thaise economie kromp al vijf kwartalen op rij. Ook in de periode april tot en met juni zal sprake zijn van krimp. Het land gaat gebukt onder de ergste uitbraak van het coronavirus tot nu toe.
Het vakantie-eiland Phuket zal in juli als eerste weer toeristen verwelkomen. Tien andere bestemmingen volgen naar verwachting in oktober. De regering verwacht dit jaar niet meer dan 500.000 bezoekers, een fractie van de 6,7 miljoen reizigers die het land vorig jaar aandeden. Die kwamen voornamelijk in de eerste maanden van het jaar, voor de uitbraak van corona.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
6 uur geleden