Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Toerisme Thailand pas tegen 2026 op niveau van voor de crisis'

'Toerisme Thailand pas tegen 2026 op niveau van voor de crisis'

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Het kan nog zeker vijf jaar duren voordat het toerisme in Thailand weer op het niveau van voor de coronacrisis zit. En dat is een zorgelijke ontwikkeling voor een economie die doorgaans voor een vijfde van zijn inkomsten afhankelijk is van toerisme, meldt de National Economic and Social Development Council van het land.

In Thailand zijn meer dan 7 miljoen mensen werkzaam in de toerismesector. Velen van hen zullen een andere baan moeten zoeken, aldus de raad.

Thailand verwelkomde in 2019, het laatste volle jaar voor de crisis, zo'n 40 miljoen bezoekers. Dat leverde het land 60 miljard dollar aan inkomsten op. Thailand, dat in maart vorig jaar zijn grenzen sloot voor de meeste buitenlandse bezoekers, probeert sommige binnenlandse bestemmingen geleidelijk weer open te stellen voor gevaccineerde bezoekers.

De Thaise economie kromp al vijf kwartalen op rij. Ook in de periode april tot en met juni zal sprake zijn van krimp. Het land gaat gebukt onder de ergste uitbraak van het coronavirus tot nu toe.

Het vakantie-eiland Phuket zal in juli als eerste weer toeristen verwelkomen. Tien andere bestemmingen volgen naar verwachting in oktober. De regering verwacht dit jaar niet meer dan 500.000 bezoekers, een fractie van de 6,7 miljoen reizigers die het land vorig jaar aandeden. Die kwamen voornamelijk in de eerste maanden van het jaar, voor de uitbraak van corona.

Meer uit Financieel

Ubisoft stelde resultaten uit door onjuiste opgave omzet

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.

2 uur geleden
KLM noemt investering Schiphol belangrijk, zorgen over kosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.

2 uur geleden
Hoge Raad: dertien jaar lang uitzendkracht inhuren is te lang

DEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.

2 uur geleden
Amsterdam kritisch op investeringen Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.

3 uur geleden
Media: moederbedrijf Kruidvat mogelijk naar de beurs

HONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.

3 uur geleden
Huurders en corporaties voor maximale huurstijging van 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.

4 uur geleden
AEX-index hard omlaag na terugkeer AI-zorgen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag flink lager geopend. De twijfel over de hoge waarderingen van de grote techbedrijven keerde weer terug na een negatieve ommezwaai op Wall Street. Donderdag leken de sterke kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia nog voor enige opluchting te zorgen. De resultaten van de belangrijke aanjager van de AI-opmars op de beurzen waren uiteindelijk niet voldoende om de zorgen over de hoge waarderingen en de forse AI-investeringen weg te nemen.

4 uur geleden