Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch schoolfruit naar 1600 scholen nu vergoeding omhoog gaat

Toch schoolfruit naar 1600 scholen nu vergoeding omhoog gaat

DEN HAAG (ANP) - Leveranciers zijn toch bereid om groente en fruit te leveren aan 1600 scholen nadat demissionair minister Piet Adema (Landbouw) heeft toegezegd dat de vergoeding omhoog gaat. Zij hadden geweigerd een contract te ondertekenen, omdat ze de vergoeding van 18 cent per stuk te laag vonden. Begin deze week verhoogde de bewindsman de vergoeding naar 20 cent nadat bleek dat de kosten door een rekenfout te laag waren ingeschat.

Op het sociale medium X spreekt Adema van "goed nieuws". Voor ongeveer 1300 scholen in het basis- en speciaal onderwijs waren al wel leveranciers gevonden.

De vergoeding van schoolfruit wordt jaarlijks vastgesteld op basis van onderzoek van Wageningen Economic Research (WEcR). Acht leveranciers en een distributeur vonden de prijs zo laag dat ze vreesden voor het voortbestaan van de voorziening, lieten ze vorige maand weten via de brancheorganisatie GroentenFruit Huis.

Vanwege de zorgen heeft Adema de onderzoekers van WEcR gevraagd om hun berekeningen na te lopen, waarna ze stuitten op een fout. In de tussentijd was al een aantal leveranciers afgehaakt. Die hebben toch een contract ondertekend na gesprekken met Adema en subsidieverstrekker Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

55 minuten geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

3 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

4 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

6 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

7 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

9 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

12 uur geleden