Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch schoolfruit naar 1600 scholen nu vergoeding omhoog gaat

Toch schoolfruit naar 1600 scholen nu vergoeding omhoog gaat

DEN HAAG (ANP) - Leveranciers zijn toch bereid om groente en fruit te leveren aan 1600 scholen nadat demissionair minister Piet Adema (Landbouw) heeft toegezegd dat de vergoeding omhoog gaat. Zij hadden geweigerd een contract te ondertekenen, omdat ze de vergoeding van 18 cent per stuk te laag vonden. Begin deze week verhoogde de bewindsman de vergoeding naar 20 cent nadat bleek dat de kosten door een rekenfout te laag waren ingeschat.

Op het sociale medium X spreekt Adema van "goed nieuws". Voor ongeveer 1300 scholen in het basis- en speciaal onderwijs waren al wel leveranciers gevonden.

De vergoeding van schoolfruit wordt jaarlijks vastgesteld op basis van onderzoek van Wageningen Economic Research (WEcR). Acht leveranciers en een distributeur vonden de prijs zo laag dat ze vreesden voor het voortbestaan van de voorziening, lieten ze vorige maand weten via de brancheorganisatie GroentenFruit Huis.

Vanwege de zorgen heeft Adema de onderzoekers van WEcR gevraagd om hun berekeningen na te lopen, waarna ze stuitten op een fout. In de tussentijd was al een aantal leveranciers afgehaakt. Die hebben toch een contract ondertekend na gesprekken met Adema en subsidieverstrekker Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

7 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

8 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

9 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

9 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

10 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

10 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

11 uur geleden