
Tijdelijke vervanger voor Stationsbrug in gebruik genomen
MIDDELBURG - De pontonbrug voor voetgangers in Middelburg is maandag geopend.
De brug dient als vervanger voor de Stationsbrug die deze week op transport gaat naar Krimpen aan den IJssel. Hij is alleen bedoeld voor voetgangers. Fietsers en bromfietsers moeten omrijden via de Schroebrug.
Daar wordt de 70 jaar oude brug gerestaureerd. De werkzaamheden bestaan onder meer uit het vervangen van het houten dek door een stalen dek, het vernieuwen van de aandrijving en de oude verflagen en er komt een nieuwe stalen aanbrug.
Ponton
Woensdag wordt de brug op een varend ponton geplaatst. Tijdens dit werk is de tijdelijke brug ook dicht voor voetgangers. Elk half uur rijden er pendelbussen tussen het station en de Loskade.
In april volgend jaar komt de Stationsbrug terug naar Middelburg.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Een bijzondere en betekenisvolle dag voor Trawant uit Middelburg, een lotgenoten club voor mensen met en na kanker.
8 uur geledenMIDDELBURG - Afgelopen week zat het bij de Seismolen in Middelburg weer vol met mensen tijdens de Culikaravaan. Het foodtruckfestival trok honderden bezoekers die genoten van zonnig weer, een ontspannen sfeer, live muziek en gevarieerd eten.
1 dag geledenMIDDELBURG - De Lange Delft vormde donderdag 7 augustus het decor voor het jaarlijkse standwerkersconcours. Zo'n vijfentwintig deelnemers namen het tegen elkaar op om de titel 'beste standwerker van 2025'.
1 dag geledenZEELAND - Volt heeft voor het eerst een kandidaat uit Zeeland op de landelijke kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen: Leslie Scherbeijn. Daarmee krijgt het Zeeuwse geluid een sterkere plek in het nationale politieke debat.
1 dag geledenVLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen staat donderdag 14 augustus volledig in het teken van Rescue Zeeland. Het tweejaarlijkse hulpverleningsevenement brengt deze dertiende editie 142 organisaties en ruim duizend hulpverleners samen voor demonstraties op het land, in de lucht en op het water.Het programma loopt van 12.00 tot 18.00 uur en wordt geopend door de Commissaris van de Koning, Hugo de Jonge. Daarna volgen onder meer een parachutesprong van het Defensie Para Team, een fly-by van een NAVO E-3A AWACS-vliegtuig, stuntvluchten van The Global Stars, een Chinook-demonstratie, de Belgische Defensie en de Dienst Speciale Interventies. Ook zijn er reddingsacties van onder andere de KNRM en Kustwacht.
2 dagen geledenOOSTKAPELLE - Dit jaar is weer het bekende zomertoernooi voor dammers en schakers gehouden in Oostkapelle. Dit is een rapid toernooi met veel deelnemers uit de regio en toeristen en werd geopend door de Burgemeester van Veere mevr. Schouwenaar.Er waren deze keer 31 dammers van de partij en 30 schakers. Bij de schakers werd om de eerste plaats gestreden door enkele Zeeuwse coryfeeën. Uiteindelijk was het toch weer Joey Grochal de Zeeuwse kampioen snelschaken die met de overwinning ging strijken, gevolgd door Jari Groen en Renzo Landman. Bij de dammers ging de winst naar Erwin de Jager met op de 2e plaats Peter Schunselaar en op 3e plaats Daaf Kasse.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Politie Walcheren heeft onlangs twee fietsen gevonden die vermoedelijk van diefstal afkomstig zijn: een fatbike en een elektrische Cube mountainbike.
2 dagen geleden