Tijd dringt voor evacuaties in Florida om naderende orkaan Milton
TAMPA (ANP/RTR) - De tijd voor evacuaties in de Amerikaanse staat Florida begint te dringen nu orkaan Milton steeds dichter in de buurt komt. Het Nationaal Orkaan Centrum (NHC) waarschuwt dat mensen aan de westkust van de staat hun voorbereidingen voor het noodweer nu moeten afronden.
Hoewel het oog van de orkaan waarschijnlijk pas donderdagochtend (Nederlandse tijd) aan land komt, heeft Florida nu al te maken met slechte weersomstandigheden. Miljoenen mensen langs de kust hebben een oproep tot evacuatie ontvangen. De orkaan is op weg naar de omgeving van Tampa, waar meer dan 3 miljoen mensen wonen. Autoriteiten blijven oproepen tot evacuaties.
De gouverneur van Florida, Ron DeSantis, wijst erop dat in opvangcentra nog voldoende plek is. "Je hoeft niet honderden mijlen te evacueren, maar tientallen mijlen om een dodelijke stormvloed te vermijden", zei hij. DeSantis wijst erop dat het verkeer doorloopt en dat mensen gratis vervoer naar opvangcentra kunnen krijgen. Er zijn woensdag extra opvanglocaties geopend.
Geen gehoor
Media melden dat er ook mensen zijn die geen gehoor geven aan de evacuatiebevelen. De burgemeester van Tampa zei in het programma Good Morning America dat mensen die thuisblijven "dood zullen gaan". "Als je in een huis van één verdieping zit en er komt een vloedgolf van 4,5 meter, waardoor het water meteen naar binnen stroomt, kan je nergens naartoe. Het huis waarin je zit wordt dan in feite je doodskist", zei ze.
Milton zwakte woensdag af tot een orkaan van de vierde en een na hoogste categorie, maar blijft volgens het NHC "een uiterst gevaarlijke grote orkaan". Er zijn windsnelheden tot 230 kilometer per uur gemeten. De wind neemt mogelijk nog in kracht af, maar de omvang van de storm blijft groeien. Florida werd twee weken geleden al getroffen door een andere verwoestende orkaan, Helene.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
12 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
59 minuten geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
2 uur geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
13 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
15 uur geleden