Tijd dringt voor evacuaties in Florida om naderende orkaan Milton
TAMPA (ANP/RTR) - De tijd voor evacuaties in de Amerikaanse staat Florida begint te dringen nu orkaan Milton steeds dichter in de buurt komt. Het Nationaal Orkaan Centrum (NHC) waarschuwt dat mensen aan de westkust van de staat hun voorbereidingen voor het noodweer nu moeten afronden.
Hoewel het oog van de orkaan waarschijnlijk pas donderdagochtend (Nederlandse tijd) aan land komt, heeft Florida nu al te maken met slechte weersomstandigheden. Miljoenen mensen langs de kust hebben een oproep tot evacuatie ontvangen. De orkaan is op weg naar de omgeving van Tampa, waar meer dan 3 miljoen mensen wonen. Autoriteiten blijven oproepen tot evacuaties.
De gouverneur van Florida, Ron DeSantis, wijst erop dat in opvangcentra nog voldoende plek is. "Je hoeft niet honderden mijlen te evacueren, maar tientallen mijlen om een dodelijke stormvloed te vermijden", zei hij. DeSantis wijst erop dat het verkeer doorloopt en dat mensen gratis vervoer naar opvangcentra kunnen krijgen. Er zijn woensdag extra opvanglocaties geopend.
Geen gehoor
Media melden dat er ook mensen zijn die geen gehoor geven aan de evacuatiebevelen. De burgemeester van Tampa zei in het programma Good Morning America dat mensen die thuisblijven "dood zullen gaan". "Als je in een huis van één verdieping zit en er komt een vloedgolf van 4,5 meter, waardoor het water meteen naar binnen stroomt, kan je nergens naartoe. Het huis waarin je zit wordt dan in feite je doodskist", zei ze.
Milton zwakte woensdag af tot een orkaan van de vierde en een na hoogste categorie, maar blijft volgens het NHC "een uiterst gevaarlijke grote orkaan". Er zijn windsnelheden tot 230 kilometer per uur gemeten. De wind neemt mogelijk nog in kracht af, maar de omvang van de storm blijft groeien. Florida werd twee weken geleden al getroffen door een andere verwoestende orkaan, Helene.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
2 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
17 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
1 uur geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
3 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
4 uur geleden