Tientallen Griekse bosbranden onder controle gebracht
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse brandweer is er ondanks de harde wind in geslaagd tientallen bosbranden onder controle te krijgen. De autoriteiten meldden zondag dat op het bij toeristen populaire eiland Evia (Euboea) een verdachte van brandstichting is aangehouden.
Ongeveer vijfhonderd personen, vooral vakantiegangers, vluchtten zaterdag uit een kustdorp op Evia vanwege een oprukkende bosbrand. Zij deden dat nog voordat een officieel bevel tot evacuatie was gegeven.
De dienst burgerbescherming waarschuwde zondag dat het gevaar niet is geweken en dat er door de weersomstandigheden nieuwe natuurbranden kunnen uitbreken.
Griekenland wordt elke zomer geconfronteerd met bosbranden, aangewakkerd door droog weer, harde wind en temperaturen die vaak ver boven de 30 graden stijgen. In 2018 stierven 102 mensen in de kustplaats Mati, in de buurt van Athene. Volgens Griekse media zijn er vorig jaar 179 branden veroorzaakt door nalatigheid en waren er 26 opzettelijk gesticht.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.
6 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.
3 uur geledenHO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
4 uur geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
6 uur geleden