Tientallen Griekse bosbranden onder controle gebracht
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse brandweer is er ondanks de harde wind in geslaagd tientallen bosbranden onder controle te krijgen. De autoriteiten meldden zondag dat op het bij toeristen populaire eiland Evia (Euboea) een verdachte van brandstichting is aangehouden.
Ongeveer vijfhonderd personen, vooral vakantiegangers, vluchtten zaterdag uit een kustdorp op Evia vanwege een oprukkende bosbrand. Zij deden dat nog voordat een officieel bevel tot evacuatie was gegeven.
De dienst burgerbescherming waarschuwde zondag dat het gevaar niet is geweken en dat er door de weersomstandigheden nieuwe natuurbranden kunnen uitbreken.
Griekenland wordt elke zomer geconfronteerd met bosbranden, aangewakkerd door droog weer, harde wind en temperaturen die vaak ver boven de 30 graden stijgen. In 2018 stierven 102 mensen in de kustplaats Mati, in de buurt van Athene. Volgens Griekse media zijn er vorig jaar 179 branden veroorzaakt door nalatigheid en waren er 26 opzettelijk gesticht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.
4 uur geleden