
Tientallen Griekse bosbranden onder controle gebracht
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse brandweer is er ondanks de harde wind in geslaagd tientallen bosbranden onder controle te krijgen. De autoriteiten meldden zondag dat op het bij toeristen populaire eiland Evia (Euboea) een verdachte van brandstichting is aangehouden.
Ongeveer vijfhonderd personen, vooral vakantiegangers, vluchtten zaterdag uit een kustdorp op Evia vanwege een oprukkende bosbrand. Zij deden dat nog voordat een officieel bevel tot evacuatie was gegeven.
De dienst burgerbescherming waarschuwde zondag dat het gevaar niet is geweken en dat er door de weersomstandigheden nieuwe natuurbranden kunnen uitbreken.
Griekenland wordt elke zomer geconfronteerd met bosbranden, aangewakkerd door droog weer, harde wind en temperaturen die vaak ver boven de 30 graden stijgen. In 2018 stierven 102 mensen in de kustplaats Mati, in de buurt van Athene. Volgens Griekse media zijn er vorig jaar 179 branden veroorzaakt door nalatigheid en waren er 26 opzettelijk gesticht.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak heeft een succes geclaimd bij de aanpak van illegale migratie. Hij meldt een afname "van bijna 90 procent" van het aantal Albanese migranten dat in kleine bootjes arriveert in het Verenigd Koninkrijk. Het totale aantal illegale oversteken via het Kanaal zou in enkele maanden tijd met 20 procent zijn verminderd.
1 uur geledenBACHMOET (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Oekraïense troepen hebben een deel van het dorpje Berchivka ten noorden van de stad Bachmoet heroverd. Dat stelt Jevgeni Prigozjin, de baas van Wagner. Zijn huurlingenleger veroverde Bachmoet na een maandenlange strijd en gaf het begin juni over aan de reguliere Russische strijdkrachten.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en China maken elkaar verwijten over een incident met oorlogsschepen uit de twee landen in de Straat van Taiwan. De Amerikaanse marine publiceerde een video met beelden van de "onveilige interactie". Een Chinees schip zou de Amerikaanse torpedobootjager USS Chung-Hoon hebben afgesneden.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De helft van de schuilkelders in de Oekraïense hoofdstad Kyiv is niet klaar voor gebruik. Dat zegt minister van Strategische Industrieën Oleksandr Kamysjin, op basis van een onderzoek dat werd ingesteld nadat drie Oekraïners om het leven waren gekomen bij een Russische aanval omdat ze geen schuilkelder in konden vluchten.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Een Australische vrouw die 20 jaar vastzat voor de dood van haar vier kinderen, heeft gratie gekregen en is vrijgelaten. Uit nieuw onderzoek komt naar voren dat Kathleen Megan Folbigg mogelijk onschuldig is.
4 uur geledenKABUL (ANP/RTR) - Zo'n zestig schoolmeisjes in het noorden van Afghanistan zijn opgenomen in ziekenhuizen, nadat ze waren vergiftigd door mensen die de school waren binnengedrongen en klaslokalen met een giftige stof bestookten. Volgens de politie maken de slachtoffers het inmiddels goed. Er zijn geen mededelingen gedaan over de aard van het gif of de daders.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland heeft naar eigen zeggen een "groot offensief" door Oekraïne in de zuidelijke Oekraïense regio Donetsk afgeslagen, meldt het ministerie van Defensie in Moskou. Daarbij zou het naar eigen zeggen 250 strijders hebben gedood.
11 uur geleden