Tientallen doden en gewonden door brandstofexplosie in Libanon
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door een explosie in een vrachtwagen met brandstof in de noordelijke regio Akkar in Libanon zijn zondag zeker 28 mensen om het leven gekomen en circa 80 mensen gewond geraakt, melden Libanese autoriteiten en medische hulpdiensten.
Aanvankelijk werden minstens 20 doden geteld, maar volgens een medewerker van het ministerie van Volksgezondheid is het dodental van de nachtelijke explosie in het dorp Al-Tleil opgelopen tot 28. Het Libanese Rode Kruis zegt dat 79 anderen gewond zijn geraakt.
Volgens het leger ontplofte de in beslag genomen tankwagen, die was geconfisqueerd zodat de brandstof onder de bevolking kom worden verdeeld, rond 02.00 uur 's nachts. Onder de gewonden zijn ook militairen.
Ergste economische crisis
Libanon, dat volgens de Wereldbank wordt getroffen door de ergste economische crisis sinds mensenheugenis, kampt al maanden met brandstoftekorten. Het leger van het land zei zaterdag duizenden liters benzine en diesel in beslag te hebben genomen die distributeurs in het hele land aan het hamsteren waren. Het nationale persbureau National News Agency (NNA) meldde dat de ontploffing volgde op schermutselingen tussen "bewoners die zich rond de container verzamelden om benzine te tanken". Daarbij zouden schoten zijn gevallen.
Ziekenhuizen in Akkar, een van de armste regio's van Libanon nabij de grens met Syrië, en in de noordelijke havenstad Tripoli zeiden niet in staat te zijn de gewonden te behandelen omdat ze slecht toegerust zijn om ernstige brandwonden te behandelen. "De lijken zijn zo verkoold dat we ze niet kunnen identificeren", zei Yassine Metlej, een medewerker van een ziekenhuis in Akkar, waar veel doden en gewonden naartoe werden gebracht.
Gezondheidsminister Hamad Hassan zegt overleg te voeren over buitenlandse hulp aan patiënten met ernstige brandwonden. Turkije, Koeweit en Jordanië zouden patiënten willen opvangen.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De dodelijke schietpartij bij Bondi Beach in Sydney betrof vermoedelijk een terroristische daad. Dat wordt gemeld in een persconferentie over het voorval met de premier van New South Wales en de politiecommissaris. Bij het voorval vielen zeker twaalf doden, aldus premier Chris Minns. Eerder meldden autoriteiten nog dat er tien doden waren gevallen, onder wie een van de vermoedelijke daders.
41 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De politie in Sydney zegt een van de daders van de dodelijke schietpartij eerder op zondag bij Bondi Beach te hebben geïdentificeerd. Zijn huis wordt op dit moment doorzocht. Een persconferentie over het voorval, die gepland stond voor 11.30 uur, is tot nader order uitgesteld vanwege de inval. Het zou gaan om Narveed Akram, over wie nog veel onbekend is.
45 minuten geledenKYIV/BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Bindende Amerikaanse en Europese veiligheidsgaranties in plaats van toetreding tot de NAVO is een compromis van Oekraïense kant. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky voorafgaand aan overleg in Berlijn met de Verenigde Staten en Europese bondgenoten over het Amerikaanse plan dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne.
48 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De politie in Sydney is bezig met het onschadelijk maken van wat vermoedelijk een geïmproviseerd explosief is bij Bondi Beach. Dat meldt de Australische publieke omroep. Bij een schietpartij nabij dat populaire Australische strand kwamen zeker tien mensen om het leven, onder wie een van de vermoedelijke schutters. Een tweede schutter zou in kritieke toestand verkeren. Er werden twee arrestaties verricht.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op Bondi Beach in het Australische Sydney is een "gruwelijke aanslag op Joden". Dat heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen bij de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney. Dat meldt de publieke omroep ABC, die zich baseert op de politie. Volgens de ordedienst gaat het om negen burgers en een van de vermeende daders. Ook zouden er vooralsnog twaalf gewonden zijn, onder wie meerdere agenten. Een tweede schutter raakte ook gewond. Er zijn twee arrestaties verricht.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Bij de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney zijn meerdere doden gevallen, meldt de politie ter plaatse volgens publieke omroep ABC. Er zou geen acute dreiging meer zijn, nadat twee mensen werden gearresteerd.
2 uur geleden