Tientallen arrestaties in Ecuador in strijd tegen misdaad
QUITO (ANP/DPA/RTR) - De Ecuadoraanse autoriteiten hebben zeker zeventig arrestaties verricht in hun strijd tegen criminele bendes. Ook hebben veiligheidstroepen bij acties in het hele land vuurwapens, munitie, explosieven en voertuigen in beslag genomen, maakte de politie bekend.
Ecuador wordt al dagen geteisterd door een golf van geweld. Een machtige bendeleider ontsnapte afgelopen weekend uit de gevangenis. In meerdere gevangenissen kwamen gedetineerden in opstand. Gewapende mannen vielen dinsdag een televisiestudio in Guayaquil binnen tijdens een uitzending en gijzelden medewerkers, die door de politie moesten worden ontzet. De politie is zelf ook een doelwit: op meerdere plaatsen in het land zijn agenten ontvoerd.
De autoriteiten beschrijven het aanhoudende geweld als een reactie van criminelen op plannen om een zwaarbewaakte gevangenis te bouwen voor bendeleiders. President Daniel Noboa heeft de noodtoestand uitgeroepen en 22 criminele bendes als terreurorganisaties aangemerkt. Deze worden gezien als militaire doelwitten die uitgeschakeld mogen worden door de strijdkrachten.
Meer uit Buitenland
NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.
58 minuten geledenONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
4 uur geleden