Tientallen arrestaties in Ecuador in strijd tegen misdaad
QUITO (ANP/DPA/RTR) - De Ecuadoraanse autoriteiten hebben zeker zeventig arrestaties verricht in hun strijd tegen criminele bendes. Ook hebben veiligheidstroepen bij acties in het hele land vuurwapens, munitie, explosieven en voertuigen in beslag genomen, maakte de politie bekend.
Ecuador wordt al dagen geteisterd door een golf van geweld. Een machtige bendeleider ontsnapte afgelopen weekend uit de gevangenis. In meerdere gevangenissen kwamen gedetineerden in opstand. Gewapende mannen vielen dinsdag een televisiestudio in Guayaquil binnen tijdens een uitzending en gijzelden medewerkers, die door de politie moesten worden ontzet. De politie is zelf ook een doelwit: op meerdere plaatsen in het land zijn agenten ontvoerd.
De autoriteiten beschrijven het aanhoudende geweld als een reactie van criminelen op plannen om een zwaarbewaakte gevangenis te bouwen voor bendeleiders. President Daniel Noboa heeft de noodtoestand uitgeroepen en 22 criminele bendes als terreurorganisaties aangemerkt. Deze worden gezien als militaire doelwitten die uitgeschakeld mogen worden door de strijdkrachten.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - In Canada zijn meerdere gewonden gevallen bij een aanval van een grizzlybeer. Bij het incident waren volgens media leerlingen en leraren van een schoolklas betrokken. Ook kinderen zouden gewond zijn geraakt.
24 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft een reeks wijzigingen aangebracht in de stemprocedures rond het Eurovisie Songfestival. Omroepen en artiesten mogen niet meer actief deelnemen of bijdragen aan promotiecampagnes die de stemuitslag zouden kunnen beïnvloeden. Het aantal maximale stemmen per persoon wordt verlaagd van twintig naar tien en jury's keren na drie jaar terug in de halve finales, is vrijdag aangekondigd.
44 minuten geledenBELÉM (ANP) - Gastland van de klimaattop Brazilië heeft vrijdagochtend vroeg een bijgewerkte versie van een slotverklaring gepubliceerd. Daarin staat niets over het afbouwen van fossiele brandstoffen. Zeker tachtig landen pleitten op de top voor een 'routekaart' om daar concrete actie in te ondernemen, maar er zijn ook landen die dat totaal niet zien zitten.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Miss Mexico Fatima Bosch is vrijdag in Thailand bekroond tot Miss Universe. Volgens de BBC was de Thaise Praveenar Singh op voorhand de favoriet, de deelnemer van het thuisland eindigde uiteindelijk op de tweede plek. De rest van de top 5 bestond uit Venezuela, de Filipijnen en Ivoorkust.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).
4 uur geleden