Tientallen arrestaties in Ecuador in strijd tegen misdaad
QUITO (ANP/DPA/RTR) - De Ecuadoraanse autoriteiten hebben zeker zeventig arrestaties verricht in hun strijd tegen criminele bendes. Ook hebben veiligheidstroepen bij acties in het hele land vuurwapens, munitie, explosieven en voertuigen in beslag genomen, maakte de politie bekend.
Ecuador wordt al dagen geteisterd door een golf van geweld. Een machtige bendeleider ontsnapte afgelopen weekend uit de gevangenis. In meerdere gevangenissen kwamen gedetineerden in opstand. Gewapende mannen vielen dinsdag een televisiestudio in Guayaquil binnen tijdens een uitzending en gijzelden medewerkers, die door de politie moesten worden ontzet. De politie is zelf ook een doelwit: op meerdere plaatsen in het land zijn agenten ontvoerd.
De autoriteiten beschrijven het aanhoudende geweld als een reactie van criminelen op plannen om een zwaarbewaakte gevangenis te bouwen voor bendeleiders. President Daniel Noboa heeft de noodtoestand uitgeroepen en 22 criminele bendes als terreurorganisaties aangemerkt. Deze worden gezien als militaire doelwitten die uitgeschakeld mogen worden door de strijdkrachten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
1 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
8 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
9 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
11 uur geleden