Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tiener vijftig keer gestoken en levend verbrand in Marseille

Tiener vijftig keer gestoken en levend verbrand in Marseille

MARSEILLE (ANP/AFP) - In de Franse stad Marseille is een 15-jarige jongen vijftig keer gestoken en daarna levend verbrand, zeggen aanklagers. Het geweld woensdag vond plaats in het drugsmilieu en leidde tot een andere moord.

Openbaar aanklager Nicolas Bessone sprak tijdens een persconferentie van "ongekende wreedheid". De 15-jarige jongen was volgens Bessone door een 23-jarige gevangene ingehuurd om een concurrent te intimideren. De gevangene had 2000 euro beloofd voor het in brand steken van een deur van een appartement. De aanklager zei dat een rivaliserende bende zag dat de jongen gewapend was en hem doodde.

Dezelfde gevangene zou daarna een 14-jarige jongen hebben gerekruteerd voor een vergeldingsactie. Deze tiener zou voor de moord op een bendelid 50.000 euro krijgen. Volgens Bessone huurde de jongen een 36-jarige chauffeur in met wie hij ruzie kreeg en die hij doodschoot. Het slachtoffer was niet betrokken bij de drugshandel.

Marseille heeft al langer te maken met drugsgeweld, onder meer over controle over de markt. Het dodental in de tweede stad van Frankrijk staat dit jaar op zeventien, vorig jaar waren het er 49. Volgens Bessone worden de daders en slachtoffers steeds jonger.

Meer uit Buitenland

Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

27 minuten geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

52 minuten geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

54 minuten geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

2 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

3 uur geleden
NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

6 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.

6 uur geleden