Tiener vijftig keer gestoken en levend verbrand in Marseille
MARSEILLE (ANP/AFP) - In de Franse stad Marseille is een 15-jarige jongen vijftig keer gestoken en daarna levend verbrand, zeggen aanklagers. Het geweld woensdag vond plaats in het drugsmilieu en leidde tot een andere moord.
Openbaar aanklager Nicolas Bessone sprak tijdens een persconferentie van "ongekende wreedheid". De 15-jarige jongen was volgens Bessone door een 23-jarige gevangene ingehuurd om een concurrent te intimideren. De gevangene had 2000 euro beloofd voor het in brand steken van een deur van een appartement. De aanklager zei dat een rivaliserende bende zag dat de jongen gewapend was en hem doodde.
Dezelfde gevangene zou daarna een 14-jarige jongen hebben gerekruteerd voor een vergeldingsactie. Deze tiener zou voor de moord op een bendelid 50.000 euro krijgen. Volgens Bessone huurde de jongen een 36-jarige chauffeur in met wie hij ruzie kreeg en die hij doodschoot. Het slachtoffer was niet betrokken bij de drugshandel.
Marseille heeft al langer te maken met drugsgeweld, onder meer over controle over de markt. Het dodental in de tweede stad van Frankrijk staat dit jaar op zeventien, vorig jaar waren het er 49. Volgens Bessone worden de daders en slachtoffers steeds jonger.
Meer uit Buitenland
BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
7 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
7 uur geleden