Tiener vijftig keer gestoken en levend verbrand in Marseille
MARSEILLE (ANP/AFP) - In de Franse stad Marseille is een 15-jarige jongen vijftig keer gestoken en daarna levend verbrand, zeggen aanklagers. Het geweld woensdag vond plaats in het drugsmilieu en leidde tot een andere moord.
Openbaar aanklager Nicolas Bessone sprak tijdens een persconferentie van "ongekende wreedheid". De 15-jarige jongen was volgens Bessone door een 23-jarige gevangene ingehuurd om een concurrent te intimideren. De gevangene had 2000 euro beloofd voor het in brand steken van een deur van een appartement. De aanklager zei dat een rivaliserende bende zag dat de jongen gewapend was en hem doodde.
Dezelfde gevangene zou daarna een 14-jarige jongen hebben gerekruteerd voor een vergeldingsactie. Deze tiener zou voor de moord op een bendelid 50.000 euro krijgen. Volgens Bessone huurde de jongen een 36-jarige chauffeur in met wie hij ruzie kreeg en die hij doodschoot. Het slachtoffer was niet betrokken bij de drugshandel.
Marseille heeft al langer te maken met drugsgeweld, onder meer over controle over de markt. Het dodental in de tweede stad van Frankrijk staat dit jaar op zeventien, vorig jaar waren het er 49. Volgens Bessone worden de daders en slachtoffers steeds jonger.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
57 minuten geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
4 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
11 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
12 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
12 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
12 uur geleden