Tiener vijftig keer gestoken en levend verbrand in Marseille
MARSEILLE (ANP/AFP) - In de Franse stad Marseille is een 15-jarige jongen vijftig keer gestoken en daarna levend verbrand, zeggen aanklagers. Het geweld woensdag vond plaats in het drugsmilieu en leidde tot een andere moord.
Openbaar aanklager Nicolas Bessone sprak tijdens een persconferentie van "ongekende wreedheid". De 15-jarige jongen was volgens Bessone door een 23-jarige gevangene ingehuurd om een concurrent te intimideren. De gevangene had 2000 euro beloofd voor het in brand steken van een deur van een appartement. De aanklager zei dat een rivaliserende bende zag dat de jongen gewapend was en hem doodde.
Dezelfde gevangene zou daarna een 14-jarige jongen hebben gerekruteerd voor een vergeldingsactie. Deze tiener zou voor de moord op een bendelid 50.000 euro krijgen. Volgens Bessone huurde de jongen een 36-jarige chauffeur in met wie hij ruzie kreeg en die hij doodschoot. Het slachtoffer was niet betrokken bij de drugshandel.
Marseille heeft al langer te maken met drugsgeweld, onder meer over controle over de markt. Het dodental in de tweede stad van Frankrijk staat dit jaar op zeventien, vorig jaar waren het er 49. Volgens Bessone worden de daders en slachtoffers steeds jonger.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
11 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
11 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
13 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
15 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
15 uur geleden