Tienduizenden gestrande TGV-reizigers na stormschade in Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk ondervinden 80.000 treinreizigers hinder van annuleringen en vertragingen op het spoor omdat lokaal stormweer schade heeft aangericht op het TGV-traject tussen Parijs en Lyon. In Parijs vinden op dit moment de Olympische Spelen plaats.
De storm was het hardst voelbaar in het departement Yonne, ten zuidwesten van de hoofdstad Parijs. Daar kwamen geknakte bomen op het spoor terecht. In een geval raakte een trein op volle snelheid een boom. Dat leidde tot schade, maar er waren geen gewonden. Ook de stroomtoevoer voor de treinen raakte door de storm beschadigd.
De Franse spoorwegbeheerder SNCF roept reizigers op het traject op om niet naar het station te komen. Ze krijgen hun tickets terugbetaald of kunnen ze omboeken naar een later moment. Op andere trajecten is er sprake van vertragingen.
Sabotage
Vorige week vrijdag, op de dag van de openingsceremonie van de Olympische Spelen, raakten de Franse hogesnelheidstreinen ook al verstoord als gevolg van sabotage.
Het Franse stormweer gaat gepaard met hoge temperaturen. In Parijs wordt gewaarschuwd voor temperaturen die oplopen tot 35 graden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - Eurocommissaris Hadja Lahbib heeft beklemtoond dat Israëlische maatregelen tegen niet-gouvernementele organisaties die actief zijn in de Gazastrook "vitale hulp" aan de belegerde strook zullen blokkeren.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Russische bewering dat Oekraïne drones heeft afgevuurd op de woning van president Vladimir Poetin is een "opzettelijke afleiding" van de vredesinspanningen, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.
41 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Bijna zestig vrouwelijke parlementsleden in Japan, onder wie premier Sanae Takaichi, hebben een petitie ingediend waarin ze pleiten voor meer toiletten in het parlementsgebouw. Bij de afgelopen verkiezingen is het aantal vrouwelijke politici flink gestegen, maar het aantal toiletten blijft in vergelijking ver achter.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken waren bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei. China bevestigt de militaire oefeningen "succesvol te hebben afgerond".
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
6 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
8 uur geleden