'Tien miljoen banen erbij door nieuwe duurzame energieprojecten'
BARCELONA (ANP/RTR) - Duurzame energieprojecten in onder meer zonne- en windenergie die wereldwijd op stapel staan en wachten op financiering, zouden tot 10 miljoen banen kunnen scheppen. Dat zegt consultant EY-Parthenon op basis van onderzoek.
Het gaat om zo'n 13.000 projecten op het gebied van hernieuwbare energie in 47 landen. De plannen zouden bijdragen om onder meer de uitstoot van broeikasgassen terug te dringen. De projecten kunnen voor 2030 zorgen voor meer dan een vijfde van de totale beloofde reductie van de emissies van de landen die zijn meegenomen in het onderzoek.
De meeste banen kunnen worden gecreëerd in China en de Verenigde Staten. In beide landen zouden de projecten tot 2 miljoen nieuwe jobs kunnen leiden. Nederland werd niet specifiek genoemd. De banen variëren van werk in de bouw, installatie en productie tot arbeidsplaatsen in de techniek en management.
In totaal is er volgens de onderzoekers ruimte om 2000 miljard dollar te investeren. Met het juiste overheidsbeleid en regelgeving zou er "enorm potentieel zijn om investeringen in hernieuwbare energie in de particuliere sector te versnellen".
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland en India gaan samen mogelijk voor miljarden euro's onderzeeboten bouwen. Ze zijn het volgens ingewijden in grote lijnen eens over de overeenkomst, die volgende week getekend zou moeten worden. Het zou de grootste defensiedeal voor India ooit zijn.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen die te maken hebben met het winterse weer. Die gaan vooral over autoschade door gladde wegen. Het aantal meldingen bij Allianz Direct door de gladheid ligt twee keer zo hoog als normaal.
31 minuten geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ieren gaan tegen het vrijhandelsverdrag met Zuid-Amerikaanse landen stemmen, ook na toezeggingen van de Europese Commissie voor de landbouwsector. Het gaat om een deal met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay, waarover vrijdag naar verwachting wordt gestemd door EU-landen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zalando sluit eind september zijn logistieke centrum in het Duitse Erfurt. Daardoor staan 2700 banen op de tocht. De modewebwinkel zegt bezig te zijn met een herstructurering van het logistieke netwerk, na de overname van de Duitse webshop About You.
2 uur geledenWEEZE (ANP) - Ruim 2,2 miljoen passagiers maakten vorig jaar gebruik van de Duitse luchthaven Airport Weeze, 14 procent meer dan in 2024. Het vliegveld, populair bij Nederlanders door de ligging net over de grens bij Venray, verwacht dit jaar opnieuw een stijging van het aantal passagiers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft tijdelijk schotten geplaatst in Terminal 2, de terminal die vanochtend met een stroomonderbreking kampte. De schotten moeten ervoor zorgen dat de reizigers die vanochtend tijdelijk niet konden inchecken, dat nu met voorrang kunnen doen, laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring op Schiphol is verholpen, melden Schiphol en KLM. Sinds donderdag 08.00 uur kampte de luchthaven met een stroomonderbreking in Terminal 2.
4 uur geleden