'Tien miljoen banen erbij door nieuwe duurzame energieprojecten'
BARCELONA (ANP/RTR) - Duurzame energieprojecten in onder meer zonne- en windenergie die wereldwijd op stapel staan en wachten op financiering, zouden tot 10 miljoen banen kunnen scheppen. Dat zegt consultant EY-Parthenon op basis van onderzoek.
Het gaat om zo'n 13.000 projecten op het gebied van hernieuwbare energie in 47 landen. De plannen zouden bijdragen om onder meer de uitstoot van broeikasgassen terug te dringen. De projecten kunnen voor 2030 zorgen voor meer dan een vijfde van de totale beloofde reductie van de emissies van de landen die zijn meegenomen in het onderzoek.
De meeste banen kunnen worden gecreëerd in China en de Verenigde Staten. In beide landen zouden de projecten tot 2 miljoen nieuwe jobs kunnen leiden. Nederland werd niet specifiek genoemd. De banen variëren van werk in de bouw, installatie en productie tot arbeidsplaatsen in de techniek en management.
In totaal is er volgens de onderzoekers ruimte om 2000 miljard dollar te investeren. Met het juiste overheidsbeleid en regelgeving zou er "enorm potentieel zijn om investeringen in hernieuwbare energie in de particuliere sector te versnellen".
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
3 uur geledenWOODCLIFF LAKE (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant BMW heeft in 2025 voor het derde jaar op rij een recordaantal auto's verkocht in de Verenigde Staten. Dat komt vooral door een grote lokale productiefaciliteit, waarmee het luxemerk nieuwe importheffingen van de regering-Trump wist te omzeilen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Ook op Franse luchthavens zorgt sneeuwval voor uitval van vluchten. Een groot deel van de op woensdag geplande vluchten kan niet doorgaan, omdat personeel tijd nodig heeft om start- en landingsbanen sneeuwvrij te maken en ijs van vliegtuigen te halen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM waarschuwt reizigers voor oplichters die zich voordoen als klantenservicemedewerkers. De oplichters doen alsof ze bezig zijn met de compensatie van gedupeerde passagiers, schrijft de luchtvaartmaatschappij op de website.
5 uur geleden