Thuisbezorgd brengt vooralsnog eten rond ondanks verwachte ijzel
DEN HAAG (ANP) - Bezorgers van maaltijdbezorgdienst Thuisbezorgd lijken zondagavond vooralsnog gewoon de weg op te gaan om bestellingen rond te brengen, ondanks de ijzel die is voorspeld. Dat meldt een woordvoerster van het bedrijf, dat de situatie naar eigen zeggen goed in de gaten houdt. Eerder deze week hield Thuisbezorgd zijn bezorgers nog binnen vanwege ijzel.
"Je kunt je voorstellen dat steden met smalle klinkerstraatjes en bruggetjes gevaarlijker zijn op de fiets en e-bike dan plekken met meer doorgaande wegen waar gestrooid is", legt de woordvoerster uit. Voor nu houdt Thuisbezorgd volgens haar "van moment tot moment" in de gaten of het verantwoord is om de weg op te gaan. Daarbij heeft de maaltijdbezorgdienst niet in beeld of er restaurants zijn die uit eigen beweging besluiten hun bezorgers binnen te houden vanwege de verwachte ijzel. "Daarvoor raden we klanten aan de app of website te checken", aldus de zegsvrouw.
Thuisbezorgd hield donderdag bezorgers in verschillende steden een tijd aan de kant vanwege gladheid. De maaltijdbezorger vond het door de ijzel die er toen was niet verantwoord om bezorgers op de fiets op pad te sturen. Toen meldde het bedrijf dat veel mensen daar mogelijk niets van hadden gemerkt. De eigen bezorgers vormen maar een klein deel van alle bezorgers die via Thuisbezorgd maaltijden naar klanten brengen. Het merendeel is in dienst van de restaurants waar de bestelling wordt gedaan.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.
12 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.
34 minuten geledenROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiƫn en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Wall Street lijkt moeite te hebben om de kerstrally van vorige week voort te zetten. Beleggers grijpen de laatste handelsdagen van 2025 aan om wat winsten te verzilveren na de sterke opmars dit jaar.
4 uur geleden