Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

Zo voeren boeren actie op de E411 bij het dorp Courrière in Namen. De snelweg is in beide richtingen afgesloten en het verkeer wordt omgeleid. In Henegouwen wordt de E19 ter hoogte van de grens met Frankrijk in beide richtingen geblokkeerd en zijn er acties op snelwegen bij het dorp Marquain. Er zijn wel minder blokkades dan eerder deze week.

De afgelopen dagen protesteerden boeren in Europese landen tegen de Mercosur-deal. Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben hieraan meegedaan. Ook in Polen vonden acties plaats.

Vrijdag stemde een meerderheid van de EU-lidstaten, waaronder Nederland, in met een vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay. Europese boeren vrezen te worden weggeconcurreerd door boeren uit Zuid-Amerika.

Meer uit Financieel

Verkoopprijzen industrie opnieuw hoger door duurdere olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.

10 minuten geleden
Krapte op arbeidsmarkt iets afgenomen

DEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

30 minuten geleden
Mogelijk miljarden buitgemaakt bij hack cryptobeurs Binance

ABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.

3 uur geleden
Meer omzet en winst Starbucks, resultaten herstelplan zichtbaar

SEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.

8 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit hard, uitgaven stijgen ook snel

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.

9 uur geleden
Google-moeder Alphabet keldert op beurs na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.

9 uur geleden
Vakbonden en werkgevers blijven in gesprek over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.

11 uur geleden