Therapeut verdacht van dopinghandel met 2 olympische atleten
NEW YORK (ANP/RTR) - Een therapeut uit Texas is aangehouden op verdenking van het verstrekken van dopingmiddelen aan twee atleten die vorig jaar zomer aan de Olympische Spelen in Tokio hebben meegedaan. Volgens de aanklagers verkreeg Eric Lira (41) de verboden producten, waaronder het menselijk groeihormoon en epo, via tussenpersonen in Midden- en Zuid-Amerika, waarna hij ze ter beschikking stelde aan de twee niet nader genoemde olympiërs.
Het Openbaar Ministerie in de Verenigde Staten heeft diverse versleutelde berichten tussen Lira en de twee atleten kunnen onderscheppen en ontcijferen. Daarin kwam onder meer een prestatie op de 100 meter van een van de sporters ter sprake. Dat wijst erop dat een van de cliënten van de opgepakte Lira een sprinter in de atletiekwereld zou kunnen zijn.
Volgens ingewijden is de Nigeriaanse sprintster Blessing Okagbare, die Florida als uitvalsbasis heeft, een van de twee klanten van Lira. De 33-jarige atlete werd tijdens de Olympische Spelen in Tokio uit het toernooi gezet nadat ze bij een eerdere test buiten wedstrijden om positief was bevonden op het gebruik van groeihormonen.
"Eric, mijn lichaam voelt zo goed. Wat je ook gedaan hebt, het werkt heel goed", liet Okagbare op 22 juni 2021 weten aan de therapeut, volgens een van de ontrafelde berichten. Lira dient later deze woensdag voor een federale rechter in Texas te verschijnen.
Wie de andere sporter is die van Lira doping kreeg, is nog niet bekend.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
6 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
9 uur geleden