Mbappé vindt nieuw succes met Frankrijk belangrijker dan record
EAST RUTHERFORD (ANP) - Kylian Mbappé vindt nieuw succes met Frankrijk op het wereldkampioenschap belangrijker dan persoonlijke records. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid na de zege van 3-1 op Senegal in East Rutherford.
Mbappé scoorde twee keer en is met 58 doelpunten nu topscorer aller tijden van de Fransen. Het record was in handen van Olivier Giroud met 57 treffers. Met veertien doelpunten op het WK passeerde Mbappé op die ranglijst de Argentijn Lionel Messi en zijn landgenoot Just Fontaine, die dertien keer scoorden. Mbappé staat nu op gelijke hoogte met de Duitser Gerd Müller op de gedeelde derde plaats, achter de Duitser Miroslav Klose (zestien) en de Braziliaan Ronaldo (vijftien).
"Ik speel om mijn stempel te drukken op de geschiedenis van mijn land en om mijn team te helpen het WK te winnen", aldus Mbappé. "Ik denk niet dat we al helemaal op stoom zijn, maar het is altijd goed om een toernooi met een overwinning te beginnen. Dat geeft wat meer rust, al ben je op een WK nooit echt ontspannen."
De Franse bondscoach Didier Deschamps maakte Mbappé na afloop de complimenten. "Mensen zullen kritiek op hem blijven uiten, maar hij is een iconische speler. Dat heb ik altijd gezegd. Met één actie kan hij de wedstrijd doen kantelen en zijn team naar de overwinning leiden", zei hij.
Bij rust stond het nog 0-0 en Senegal kreeg in de eerste helft de beste kansen. Deschamps liet halverwege zijn onvrede blijken. "Ik ben openhartig tegen mijn spelers. We speelden niet de beste eerste helft, op veel vlakken kon het beter. Ik schreeuw niet, maar ik zeg wel waar het op staat. De spelers moeten de juiste beslissingen nemen."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Doelman Bart Verbruggen van het Nederlands elftal baalde ervan dat hij op het wereldkampioenschap voetbal ook in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tunesië een doelpunt tegen kreeg. Het werd 3-1. Ook tegen Japan (2-2) en Zweden (5-1 winst) wist Oranje de nul niet te houden.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Nathan Aké kan na een seizoen met weinig speeltijd bij Manchester City leven met een rol als reserve bij het Nederlands elftal. De 31-jarige verdediger mocht in de met 3-1 gewonnen laatste groepswedstrijd tegen Tunesië wel vanaf het begin meedoen, omdat bondscoach Ronald Koeman Micky van de Ven op de bank hield. Van de Ven kreeg in het openingsduel met Japan een gele kaart en zou bij een gele kaart tegen Tunesië geschorst zijn voor de ontmoeting in de zestiende finales met Marokko.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Brian Brobbey hecht niet veel waarde aan zijn uitverkiezing als beste speler van de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Tunesië (3-1). "Ik weet niet of je dat moet vieren", zei hij in een flashinterview vlak na de wedstrijd.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Justin Kluivert heeft goede hoop dat hij dit wereldkampioenschap nog belangrijk kan zijn voor het Nederlands elftal. Dat zei de 27-jarige aanvallende middenvelder van Bournemouth na zijn WK-debuut tegen Tunesië. Oranje won met 3-1 en plaatste zich zo als groepswinnaar voor de knock-outfase.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal heeft tot nu toe 11 miljoen dollar (ongeveer 9,68 miljoen euro) verdiend op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Oranje dankt het bedrag aan deelname aan de groepsfase en plaatsing voor de zestiende finales.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk baalde dat het Nederlands elftal ook tijdens het gewonnen groepsduel met Tunesië (3-1) een doelpunt na een hoekschop moest incasseren. "Weer een tegentreffer na een spelhervatting", mopperde de aanvoerder. "Ik werd opnieuw geblokt, dat moeten we beter doen."
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman benadrukte dat het Nederlands elftal tegen Marokko beter moet spelen dan in de poule van het WK. "Ik zag slordige momenten die je de kop kunnen kosten", zei de bondscoach na een zege op Tunesië (3-1) in de laatste groepswedstrijd in Kansas City.
2 uur geleden