The Times of Israel: groot aantal van 180 raketten onderschept
JERUZALEM (ANP) - The Times of Israel meldt dat de Israëlische strijdkrachten "een groot aantal" van de 180 door Iran afgevuurde ballistische raketten hebben onderschept. Op sommige plekken in het zuiden en midden van Israël zouden inslagen zijn geweest, meldt de nieuwssite op basis van de IDF.
Volgens de krijgsmacht was de luchtverdediging "effectief". Ook de Amerikanen zouden hebben geholpen door raketten te detecteren en een aantal zelf uit de lucht te schieten.
Een woordvoerder van de IDF zei dinsdagavond dat Israël ondanks de Iraanse aanval "op volle kracht" doorgaat met zijn strijd in het Midden-Oosten. Volgens hem worden de gevolgen van de Iraanse aanval nog onderzocht. Hij sprak van "een ernstige actie" door Iran, die "gevolgen" zal hebben.
Ook The Jerusalem Post meldt dat zo'n 180 raketten zijn afgevuurd. Tot nu toe wordt gesproken van één dode. Dat zou een Palestijn zijn geweest in Jericho op de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
7 uur geleden