The Times of Israel: groot aantal van 180 raketten onderschept
JERUZALEM (ANP) - The Times of Israel meldt dat de Israëlische strijdkrachten "een groot aantal" van de 180 door Iran afgevuurde ballistische raketten hebben onderschept. Op sommige plekken in het zuiden en midden van Israël zouden inslagen zijn geweest, meldt de nieuwssite op basis van de IDF.
Volgens de krijgsmacht was de luchtverdediging "effectief". Ook de Amerikanen zouden hebben geholpen door raketten te detecteren en een aantal zelf uit de lucht te schieten.
Een woordvoerder van de IDF zei dinsdagavond dat Israël ondanks de Iraanse aanval "op volle kracht" doorgaat met zijn strijd in het Midden-Oosten. Volgens hem worden de gevolgen van de Iraanse aanval nog onderzocht. Hij sprak van "een ernstige actie" door Iran, die "gevolgen" zal hebben.
Ook The Jerusalem Post meldt dat zo'n 180 raketten zijn afgevuurd. Tot nu toe wordt gesproken van één dode. Dat zou een Palestijn zijn geweest in Jericho op de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
4 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
6 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
6 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
7 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
9 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
10 uur geleden