The Times of Israel: groot aantal van 180 raketten onderschept
JERUZALEM (ANP) - The Times of Israel meldt dat de Israëlische strijdkrachten "een groot aantal" van de 180 door Iran afgevuurde ballistische raketten hebben onderschept. Op sommige plekken in het zuiden en midden van Israël zouden inslagen zijn geweest, meldt de nieuwssite op basis van de IDF.
Volgens de krijgsmacht was de luchtverdediging "effectief". Ook de Amerikanen zouden hebben geholpen door raketten te detecteren en een aantal zelf uit de lucht te schieten.
Een woordvoerder van de IDF zei dinsdagavond dat Israël ondanks de Iraanse aanval "op volle kracht" doorgaat met zijn strijd in het Midden-Oosten. Volgens hem worden de gevolgen van de Iraanse aanval nog onderzocht. Hij sprak van "een ernstige actie" door Iran, die "gevolgen" zal hebben.
Ook The Jerusalem Post meldt dat zo'n 180 raketten zijn afgevuurd. Tot nu toe wordt gesproken van één dode. Dat zou een Palestijn zijn geweest in Jericho op de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
10 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
11 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
12 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
13 uur geleden