Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

The Times of Israel: groot aantal van 180 raketten onderschept

The Times of Israel: groot aantal van 180 raketten onderschept

JERUZALEM (ANP) - The Times of Israel meldt dat de Israëlische strijdkrachten "een groot aantal" van de 180 door Iran afgevuurde ballistische raketten hebben onderschept. Op sommige plekken in het zuiden en midden van Israël zouden inslagen zijn geweest, meldt de nieuwssite op basis van de IDF.

Volgens de krijgsmacht was de luchtverdediging "effectief". Ook de Amerikanen zouden hebben geholpen door raketten te detecteren en een aantal zelf uit de lucht te schieten.

Een woordvoerder van de IDF zei dinsdagavond dat Israël ondanks de Iraanse aanval "op volle kracht" doorgaat met zijn strijd in het Midden-Oosten. Volgens hem worden de gevolgen van de Iraanse aanval nog onderzocht. Hij sprak van "een ernstige actie" door Iran, die "gevolgen" zal hebben.

Ook The Jerusalem Post meldt dat zo'n 180 raketten zijn afgevuurd. Tot nu toe wordt gesproken van één dode. Dat zou een Palestijn zijn geweest in Jericho op de Westelijke Jordaanoever.

Meer uit Buitenland

NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

55 minuten geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

57 minuten geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

3 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

3 uur geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

4 uur geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

5 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

5 uur geleden