The Guardian: Melania Trump spreekt zich uit voor abortus in boek
LONDEN (ANP) - In haar aankomende biografie schrijft Melania Trump dat een vrouw recht heeft op abortus. Dat meldt The Guardian, die zegt een exemplaar in handen te hebben van het boek van de echtgenote van Donald Trump.
De oud-president, die in november opnieuw een gooi doet naar het Witte Huis, staat achter de bevoegdheid van Amerikaanse staten om abortusrechten te beperken. Zijn vrouw zou daar anders over denken en de mogelijkheid een zwangerschap te beëindigen in het boek onderdeel noemen van het "fundamentele recht van vrouwen op hun individuele vrijheid".
"Waarom zou iemand anders dan de vrouw zelf de macht hebben om te bepalen wat ze met haar eigen lichaam doet?", zou Melania Trump schrijven in haar memoires, die vier weken voor de verkiezingen van 5 november worden gepubliceerd. Het recht op abortus is een veelbesproken kwestie in de campagnes van Donald Trump en zijn tegenstander Kamala Harris.
Een woordvoerder van Melania Trump reageerde niet direct op het verzoek van persbureau Reuters om een reactie op de uitgelekte passage uit haar biografie.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
17 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
22 minuten geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
24 minuten geledenBERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.
3 uur geleden