Thaise schoolschutter volgens politie al langer bezig met geweld
BANGKOK (ANP/RTR) - De 14-jarige jongen die in Thailand zijn grootouders doodschoot en vervolgens een bloedbad aanrichtte op een school, was al langer bezig met wapens en geweld. Volgens de politie is inmiddels gebleken dat hij eerder een balletjespistool had meegenomen naar school. Ook bleek uit onderzoek op zijn computer dat hij gewelddadige filmpjes bekeek op sociale media.
De jongen was al één of twee dagen bezig met geweld, aldus de politie. Op sociale media keek hij ook filmpjes om te leren hoe hij een vuurwapen moest gebruiken. De politie zegt nog geen aanwijzingen te hebben dat hij had geoefend met schieten. Het balletjespistool dat hij vorig jaar meenam naar school werd door een docent in beslag genomen.
Vrijdag doodde de jongen eerst zijn grootouders, bij wie hij al twaalf jaar woonde na de scheiding van zijn ouders. Daarna ging hij naar zijn school, waar hij nog eens zes mensen ombracht en meer dan twintig mensen verwondde. Vervolgens pleegde hij zelfmoord.
Maatregelen
Het Thaise ministerie van Onderwijs zegt binnen drie maanden met nieuwe veiligheidsprotocollen te komen. Er wordt gekeken naar geestelijke gezondheid, betere doorverwijzingen voor zorgelijke gevallen, hulpverleningsoefeningen, een antipestcampagne en betere veiligheidsmaatregelen.
Dit was het dodelijkste geweldsincident in het land sinds 2022. Toen opende een voormalige politieagent de aanval met een vuurwapen, een mes en een auto. Hij doodde 24 kinderen en 12 volwassenen en beroofde zichzelf uiteindelijk ook van het leven.
Thailand heeft het hoogste vuurwapenbezit van Zuidoost-Azië en geweldsincidenten komen vaker voor. Premier Anutin Charnvirakul kondigde vrijdag al strengere wapenwetgeving aan.
Meer uit Buitenland
MALANG (ANP/AFP/RTR) - Op het Indonesische eiland Java is het nationaal park Bromo Tengger Semeru voorlopig gesloten, omdat er al dagen een natuurbrand woedt. Het is op dit moment te gevaarlijk om het gebied te bezoeken, zeggen de autoriteiten. In het park ligt de bekende en onder toeristen populaire vulkaan Bromo.
32 minuten geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Australische autoriteiten onderzoeken een bijna-botsing tussen twee passagiersvliegtuigen op de luchthaven van Sydney. Een bemanningslid raakte daarbij zondagochtend (lokale tijd) gewond en een vliegtuig raakte beschadigd. Sydney Airport is het drukste vliegveld van het land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Verenigde Staten hebben nog niet publiekelijk gereageerd op de voorwaarden die Iran zaterdag heeft gesteld voor de heropening van de Straat van Hormuz. Teheran eist onder meer dat de VS alle dreigingen aan Iran staken.
2 uur geledenCALI (ANP) - Op de eerste dag na de inauguratie van de Colombiaanse president Abelardo de la Espriella is een politieagent om het leven gekomen bij een aanval op een politiebureau. Daarnaast vielen in de buurt van Cali, waar De la Espriella werd ingezworen, gewonden bij een aanslag met een autobom op een tolstation.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De West-Canadese provincie British Columbia heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de natuurbranden die er woeden. Meer dan 20.000 mensen in de provincie zijn geëvacueerd.
10 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin een nieuwe mobilisatie voorbereidt. Rusland zou die nieuwe troepen niet alleen gebruiken in Oekraïne, maar ook om de druk op de rest van Europa te verhogen.
11 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een helikopterongeluk in de buurt van Rio de Janeiro zijn vier mensen omgekomen, melden Braziliaanse media. Drie van de slachtoffers zouden Colombiaanse toeristen zijn.
11 uur geleden