Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thailand verplicht vanaf donderdag onlineformulier voor reizigers

Thailand verplicht vanaf donderdag onlineformulier voor reizigers

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Mensen die Thailand bezoeken, moeten vanaf donderdag een onlineformulier hebben ingevuld voor vertrek. Het formulier is verplicht voor alle buitenlandse bezoekers aan het onder Nederlanders populaire vakantieland. Hiermee wil Thailand het makkelijker maken om reizigers te volgen, nu het land harder optreedt tegen mensenhandel.

Reizigers kunnen vanaf maandag via de website van het Thaise immigratiebureau aan het formulier komen en het tot drie dagen voor de geplande aankomstdatum in Thailand indienen. Het is gebaseerd op de digitale aankomstkaarten die in veel andere landen al verplicht zijn. Bij het indienen moeten mensen onder meer paspoortinformatie, persoonlijke gegevens en informatie over hun reis en verblijfplaats opgeven.

Volgens het Thaise ministerie van Buitenlandse Zaken moeten alle reizigers die het land binnenkomen via land, lucht of zee de onlinekaart invullen. Die moet de papieren versie vervangen.

Ontvoering

Mensenhandel via Thailand heeft geleid tot zorgen onder Chinese reizigers om te worden ontvoerd. Chinese reizigers vormden vorig jaar de grootste groep toeristen naar Thailand. Eerder dit jaar werd de Chinese acteur Wang Xing ontvoerd, waarvoor internationaal veel aandacht was. Volgens onder meer persbureau Reuters werd hij naar Thailand gelokt en ontvoerd naar een oplichtingscentrum van waaruit cyberfraude wordt gepleegd in Myanmar.

Een leidinggevende van een immigratieafdeling op de internationale luchthaven van Bangkok zei vorige week dat de onlinekaarten voor Thaise reizigers worden gekoppeld aan de biometrische database van het immigratiebureau. Dit zou het mogelijk maken om de criminele achtergrond van bezoekers aan Thailand te onderzoeken.

Meer uit Buitenland

Automobilist verliest controle in Kopenhagen, meerdere gewonden

KOPENHAGEN (ANP) - Een oudere man heeft in Kopenhagen de controle over zijn auto verloren en is op meerdere mensen ingereden. De politie heeft volgens Deense media bekendgemaakt dat er elf gewonden zijn, onder wie drie in kritieke toestand.

35 minuten geleden
Surinaamse oud-president Wijdenbosch (83) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Jules Albert Wijdenbosch (83) is in Paramaribo overleden. Wijdenbosch trad in 1996 aan als president voor de Nationale Democratische Partij (NDP) van Desi Bouterse. Zijn termijn zou in 2001 aflopen, maar na aanhoudende protesten tegen zijn beleid kwamen er vervroegde verkiezingen op 25 mei 2000.

1 uur geleden
Bergen gezonken jacht van Britse techmagnaat start komend weekend

PALERMO (ANP/AFP) - Komend weekend beginnen de Italiaanse autoriteiten met de berging van het superjacht dat vorig jaar voor de kust van Sicilië zonk. Op dat schip kwamen de Britse techmagnaat Mike Lynch en zes anderen om het leven.

2 uur geleden
Premier Oekraïne bevestigt dat mineralendeal bijna klaar is

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft bevestigd dat de belangrijke grondstoffendeal met de Verenigde Staten bijna klaar is. De ondertekening vindt volgens hem mogelijk in de komende 24 uur plaats.

2 uur geleden
VS hebben begrip voor blokkade hulpgoederen Gaza door Israël

DEN HAAG (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben begrip voor de blokkade van humanitaire hulp aan de Gazastrook door Israël. Dat verklaarde een Amerikaanse vertegenwoordiger bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag.

3 uur geleden
Bronnen: afronding mineralendeal tussen Oekraïne en VS nadert 

KYIV (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Oekraïne en de Verenigde Staten staan op het punt een mineralenovereenkomst te sluiten, zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters, AFP en Bloomberg. De handtekeningen worden mogelijk woensdag al gezet.

3 uur geleden
Man vervolgd voor terrorisme bij Israëlische ambassade in Londen

LONDEN (ANP) - Een man wordt vervolgd voor terrorisme na een poging om de Israëlische ambassade in Londen binnen te dringen. De man had volgens de politie een wapen bij zich.

4 uur geleden