Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Testen voor Toegang bijna overal weer binnen halfuur bereikbaar

Testen voor Toegang bijna overal weer binnen halfuur bereikbaar

LEUSDEN (ANP) - Nagenoeg iedereen kan op dit moment binnen een halfuur reizen met auto of ov een locatie van Testen voor Toegang bereiken. Dat zegt Stichting Open Nederland (SON), de organisatie achter het testsysteem vrijdag.

Sinds maandag worden de testaanbieders op een andere manier betaald, namelijk per test in plaats van op basis van beschikbaarheid. Aanbieders moesten zich hiervoor inschrijven. De kaart met testlocaties is daardoor veranderd.

Testaanbieders mogen zelf beslissen waar ze locaties openen. Op drukke plekken is de vraag naar tests groter, dus het kan commercieel interessant zijn om juist daar tests aan te bieden en niet in afgelegen gebieden. Waar tot maandag nog voor vrijwel iedereen een testlocatie te bereiken was binnen een halfuur, bleek dat de locaties in het nieuwe systeem nog niet evenredig waren verspreid over het land. In onder meer de Achterhoek, delen van Drenthe en Zeeland en op Texel waren begin deze week geen testlocaties. Dat is op de meeste plekken nu opgelost, aldus SON.

Maandag konden mensen op 250 plekken terecht voor een test, in de loop van de week zijn er nieuwe testlocaties bij gekomen. In totaal zijn er nu 420 plekken waar een test kan worden afgenomen, "met goede spreiding", aldus SON. Voor vrijdag staan nu landelijk 70.000 testafspraken ingepland, voor zaterdag gaat het tot dusver om 57.000 afspraken.

Wie (nog) niet volledig is gevaccineerd, of niet onlangs hersteld is van een coronabesmetting, heeft een negatief testresultaat nodig om naar binnen te mogen bij onder meer restaurants, bioscopen en concertzalen.

Meer uit Binnenland

Clip van Samuel Welten is meest bekeken video op YouTube

AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.

5 uur geleden
Nieuwe poging om koning weer rol te geven in kabinetsformatie

DEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.

6 uur geleden
Amsterdam wil hogere meldingsbereidheid antisemitisme

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".

7 uur geleden
Rapport: samenwerking met buurlanden nodig voor aanpak wasberen

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.

9 uur geleden
Kamer: onderzoek of alle scholen iedereen gelijk behandelen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.

9 uur geleden
Circa 3,9 miljard nodig voor woningen van 2030 tot en met 2035

DEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.

9 uur geleden
Inspectie erkent fouten in onderzoek detentie oud-advocaat Weski

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.

9 uur geleden