Tennisser Tsitsipas door naar derde ronde US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisser Stefanos Tsitsipas heeft zich op de US Open in New York geplaatst voor de derde ronde. De als vierde geplaatste Griek rekende in de laatste partij in het Arthur Ashe Stadium in drie sets af met de Amerikaan Maxime Cressy: 7-6 (2) 6-3 6-4.
De 22-jarige Tsitsipas won vooral dankzij zijn krachtige service; hij scoorde op 84 procent van zijn eerste service punten. Bovendien maakte hij beduidend minder fouten dan zijn tegenstander: 15 tegen 32.
Tsitsipas speelde voor het eerst op het centercourt in het grandslamtoernooi van New York. "Het was natuurlijk leuker geweest als er fans op de tribunes hadden gezeten, maar dit was een prima eerste kennismaking", zei de Griek, die toegaf dat de hoge luchtvochtigheid (88 procent) het zwaar maakte. "Hoewel ik niet vies ben van een beetje zweten", aldus Tsitsipas na zijn zege. Hij treft in de derde ronde de Kroaat Borna Coric.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
16 uur geleden