Tennisser Thiem ziet tegenstander na twee sets opgeven
NEW YORK (ANP) - Tennisser Dominic Thiem heeft in zijn eersterondepartij op de US Open maar twee sets hoeven spelen. Zijn Spaanse tegenstander Jaume Munar gaf na het verlies van de tweede set vrij plotseling op wegens een beenblessure.
Het stond op dat moment 7-6 (6) 6-3 voor de als tweede geplaatste Oostenrijker, die het in de eerste set erg moeilijk had met de taaie Spanjaard, de mondiale nummer 105. Thiem stond een break voorsprong af en benutte in de tiebreak pas zijn derde setpunt.
In de tweede set ging het een stuk makkelijker voor Thiem. Na een uur en 54 minuten besloot Munar, die moeizamer begon te bewegen, om niet meer verder te spelen.
Door de absentie van titelhouder Rafael Nadal is Thiem dit jaar als tweede geplaatst. De nummer 3 van de wereld kende een slechte voorbereiding op het tweede grandslamtoernooi van het jaar. Vorige week verloor hij op het masterstoernooi van Cincinnati, dat eenmalig in New York werd gespeeld, in zijn eerste partij kansloos van de Serviër Filip Krajinovic: 2-6 1-6.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
19 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
22 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
22 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
22 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
23 uur geleden