Tennisser Thiem ziet tegenstander na twee sets opgeven
NEW YORK (ANP) - Tennisser Dominic Thiem heeft in zijn eersterondepartij op de US Open maar twee sets hoeven spelen. Zijn Spaanse tegenstander Jaume Munar gaf na het verlies van de tweede set vrij plotseling op wegens een beenblessure.
Het stond op dat moment 7-6 (6) 6-3 voor de als tweede geplaatste Oostenrijker, die het in de eerste set erg moeilijk had met de taaie Spanjaard, de mondiale nummer 105. Thiem stond een break voorsprong af en benutte in de tiebreak pas zijn derde setpunt.
In de tweede set ging het een stuk makkelijker voor Thiem. Na een uur en 54 minuten besloot Munar, die moeizamer begon te bewegen, om niet meer verder te spelen.
Door de absentie van titelhouder Rafael Nadal is Thiem dit jaar als tweede geplaatst. De nummer 3 van de wereld kende een slechte voorbereiding op het tweede grandslamtoernooi van het jaar. Vorige week verloor hij op het masterstoernooi van Cincinnati, dat eenmalig in New York werd gespeeld, in zijn eerste partij kansloos van de Serviër Filip Krajinovic: 2-6 1-6.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.
40 minuten geledenSAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.
3 uur geleden