Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techfondsen in trek op beurs, verzekeraars uit de gratie

Techfondsen in trek op beurs, verzekeraars uit de gratie

AMSTERDAM (ANP) - Techfondsen als Philips en ASML waren donderdag in trek op de beurs in Amsterdam, terwijl financiële aandelen als Aegon en ASR het moesten ontgelden. Beleggers keken vooral naar de notulen van de Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB). Daaruit kwam naar voren dat de centrale banken vooralsnog weinig zien in een te vroege afbouw van hun stimuleringsmaatregelen voor de economie, waardoor de rentes op de financiële markten waarschijnlijk nog lang op een laag niveau blijven.

Zorgtechnologieconcern Philips ging met een plus van 2,5 procent aan kop bij de hoofdfondsen aan het Damrak. Chipmachinefabrikant ASML kreeg er ongeveer 1,4 procent aan beurswaarde bij en chipbedrijf ASMI won 1,2 procent. Verzekeraars als Aegon gingen tot 2 procent onderuit.

Ook KPN (plus 1,4 procent) stond in de belangstelling van beleggers. Berichten dat twee buitenlandse investeringsfondsen een overnamebod voorbereiden op het Nederlandse telecomconcern stuwden de koers van het aandeel. Het Zweedse EQT en het Amerikaanse Stonepeak zouden volgens zakenkrant The Wall Street Journal samen zo'n 12,5 miljard euro willen betalen voor KPN. De laatste tijd deden al geruchten de ronde over een mogelijke overname van KPN door EQT. Topman Joost Farweck verklaarde eerder echter dat KPN er financieel goed voorstaat en de hulp van investeerders niet nodig heeft.

Prosus

Prosus klom op zijn beurt 1,8 procent. De techinvesteerder heeft meegedaan aan een investeringsronde van de Noorse onlinesupermarkt Oda ter waarde van 223 miljoen euro. Woensdag liet het bedrijf weten een belang van 2 procent in de Chinese internetgigant Tencent te verkopen. Die transactie leverde ruim 12 miljard euro op. Prosus wil dat geld gebruiken om te investeren in onder meer sectoren als maaltijdbezorging, betalingsdiensten en webwinkels.

De AEX-index op Beursplein 5 steeg 0,5 procent tot 713,38 punten. Grootste daler in de AEX was Shell. Het olie- en gasconcern speelde zonder duidelijke reden 2,4 procent kwijt. De MidKap klom daarnaast 0,1 procent tot 1044,12 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,8 procent.

Bang & Olufsen

Elders in Europa trok Bang & Olufsen de aandacht. In Kopenhagen dikte het aandeel zo'n 8 procent aan. De Deense maker van luxe beeld- en geluidsapparatuur profiteerde van de sterke vraag naar home entertainment tijdens de lockdowns en zag de omzet in het afgelopen kwartaal stijgen. Ook handhaafde het bedrijf zijn verwachtingen voor het gehele jaar.

De euro noteerde op 1,1904 dollar, tegenover 1,1890 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 59,42 dollar. Brentolie daalde 0,3 procent in prijs tot 62,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

PME verhoogt pensioenen volgend jaar met 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.

30 minuten geleden
Bloomberg: Duitsland overweegt verkoop genationaliseerd Uniper

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Twijfels over AI toch niet weg op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.

1 uur geleden
Krant: senator VS wil onderzoek naar banden JPMorgan en Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ron Wyden roept op tot een onderzoek naar de relatie tussen JPMorgan Chase en de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De grote bank zou opzettelijk meer dan 1 miljard dollar aan verdachte transacties van Epstein niet hebben aangekaart. Dat schrijft The New York Times, met verwijzing naar een rapport dat Wyden heeft opgesteld op basis van recent vrijgegeven rechtbankstukken.

2 uur geleden
Zonnepaneeleigenaren in onzekerheid door onbekende tarieven

AMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.

3 uur geleden
Duitsland wil meer geld steken in ruimtevaartorganisatie ESA

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland is van plan zijn financiering voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA aanzienlijk te verhogen. Onderzoeksminister Dorothee Bär zal naar verwachting tot 5 miljard euro toezeggen tijdens de ESA-conferentie in Bremen volgende week.

4 uur geleden
Winsten Europese beurzen zwakken af na publicatie banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met winsten gesloten. In de middaghandel werden de plussen echter kleiner, na nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. Het vanwege de shutdown uitgestelde banenrapport over september bevatte volgens economen van ING gemengde signalen. Daardoor blijft het lastig goed in te schatten wat de Fed volgende maand met de Amerikaanse rente doet.

4 uur geleden