Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taipei aan Beijing: zie de realiteit onder ogen

Taipei aan Beijing: zie de realiteit onder ogen

TAIPEI (ANP/AFP) - Het Taiwanese ministerie van Buitenlandse Zaken roept Beijing op "om de realiteit onder ogen te zien" na de overwinning van de China-kritische regeringspartij, de Democratische Progressieve Partij (DPP) zaterdag. Het ministerie dringt er bij de Volksrepubliek China op aan "te stoppen met de onderdrukking van Taiwan" en te werken aan een positieve relatie.

Lai Ching-te won de Taiwanese presidentsverkiezingen zaterdag met iets meer dan 40 procent van de stemmen. In tegenstelling tot de voorbije regeringsperiode heeft de DPP geen meerderheid meer in het parlement, waar de oppositiepartij Kuomintang zelfs een zetel meer behaalt.

Lai is niet van plan de onafhankelijkheid van Taiwan uit te roepen, maar wil wel de onafhankelijke identiteit van Taiwan benadrukken. Beijing beschouwt Taiwan als een opstandige provincie en heeft als doel het eiland op termijn weer te integreren.

Samenwerken

In een overwinningstoespraak zei Lai dat hij economisch wil samenwerken met China, dat ondanks de spanningen de grootste handelspartner is. Ook wil hij vrede en stabiliteit nastreven. Tegelijkertijd zei Lai dat Taiwan "zich niet langer zal laten intimideren door de Chinese strijdlust".

Veruit de meeste landen in de wereld erkennen de Volksrepubliek China als het "enige China" maar onderhouden tegelijkertijd onofficiële banden met Taipei. De Verenigde Staten stuurden zondag een onofficiële delegatie naar Taiwan voor gesprekken na afloop van de verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Trump erkent krapte in Amerikaanse munitievoorraden

WASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.

26 minuten geleden
Kremlin verwacht door Iran-oorlog geen gesprekken in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.

28 minuten geleden
Israël meldt grote aanval op hoofdkwartier Iraans regime

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.

50 minuten geleden
VS trekken overheidspersoneel in Bahrein, Irak en Jordanië terug

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.

1 uur geleden
Iran claimt zware Amerikaanse verliezen

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.

1 uur geleden
Rode Halve Maan: 787 doden gemeld in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.

2 uur geleden
Brandstofopslag in haven Oman geraakt door drones

DUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.

2 uur geleden